Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van közöm a férjem életmódjához?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van közöm a férjem életmódjához?

Figyelt kérdés

Nem sportol, kicsit elhízott és sokszor eszik gyorskaját. Engem az hogy felszedett 10 kilót egyáltalán nem zavar de az hogy egészségtelenül él és kárt tesz a testének igen mert nem szeretném hogy ő is beálljon a 60 évesen szív és érrendszeri problémában elhunytak sorába. Én sportolok noha rajtam is van 5kg felesleg de már nem sokáig. Ha sportolni hívom nem jön, helyette filmet néz.

Olyan jó lenne ha érdeklődne az egészsége felől. Mondtam neki finoman de nem okozott változást.

Mondjam neki még vagy hagyjam mert az ő teste, élete?


2020. jún. 3. 10:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki hát a férjed
2020. jún. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Természeten van közöd hozzá. Eltunyult alak felesége senki nem akar lenni. Az egészségtől a szexuális vonzódásig sok hatása van ennek. Sajnálatos, hogy szép szóval nem lehet hatni rá.

Keressetek közösen egy aktív hobbit, amit ő is élvezne és végre kimozdulna a TV elől. Érdemes valami érdekesebbet nézni, mint pl. SUP.

2020. jún. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van közöd hozzá. Valahogy meg kell találni a középutat, hogy ne piszkálásnak meg beleszólásnak érezze, hanem azt éreztesd vele, hogy aggódsz az egészsége miatt, hiszen fontos neked, szereted, törődsz vele. Erőltetni persze nem lehet a dolgot, de ha kis lépésekben tudtok haladni, az már jó. Pl ha nem akar sportolni, el lehet menni nagyokat sétálni, kirándulni. Nyáron úszkálni pl szabadstrandon, de a pingpongozás, tollasozás is jobb, mint a semmi, tényleg minden mozgás számít. Vagy pl biciklivel felfedezni a környéket. A gyorskaját se kell egyből teljesen elhagyni, de amikor csak lehet, egyetek együtt, persze normális ételeket.
2020. jún. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha te mozogsz, ő pedig teljesen eltunyult, elhízott, akkor a közös sportolás számára kudarc lesz. Előtted nem akar leégni. Ha van olyan barátja, aki sportosabb és jó viszonyban vagy vele, akkor inkább ő tudna segíteni.
2020. jún. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Az attol fugg.

Ha ilyennek ismerted meg, akkor egy kicsit fura ezt most felhozni.

Ha regebben mas volt, akkor szerintem erdemes vele elbeszelgetni. Igenis kozod es jogos van hozza.

2020. jún. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Régebben más volt de azzal érvel hogy ha már segít a házimunkában és hazahozza a pénzt (ami igaz) akkor had egye amit akar és had pihenjen sport helyett.

Egyáltalán nem az zavar hogy pocakot növesztett mert szerintem még vonzó is de az egészsége miatt aggódom mert sok helyről hallom hogy ennek is meg annak is a férje meghalt 60 évesen olyan dolgok miatt amit meg lehet előzni egészséges életmóddal. Nem szeretnék főnökösködő lenni vagy parancsolgatós de a szép szó nem használ és aggódom miatta. Én sem vagyok egy fitnesslady mert a fenekem nagyobb mint az átlag de figyelek rá hogy javítsak ezen/öregkoromra se hízzak el.

2020. jún. 3. 12:30
 7/18 anonim ***** válasza:

Te ismered, te tudod, hogyan lehet rá hatni, észérvekkel vagy érzelmi alapon. Azt neki is be kell látnia, hogy egészségtelen életmóddal a saját életét rövidíti meg, pedig gondolom, szeretné veled élvezni majd a nyugdíjas éveket, esetleg az unokákkal is lenni minél tovább (ha van gyereketek). Negatív példát is lehet hozni a környezetből, halálesetet talán morbid lenne, de azért sokakon látni, mennyit szenvednek egészségtelen életmód következményei miatt, biztosan nem szeretne úgy járni.


Amúgy az, hogy segít a házimunkában, meg hazaadja a pénzt, nem érvek, ez egy házasságban természetes.

2020. jún. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát őszintén szólva én értem, hogy miért zavar ez téged, és igazad van, hogy ezzel gyakorlatilag kárt tesz magában. De én, mint iszonyú bélpoklos (amúgy 50 kilós, még mielőtt jönne a dagadtozás) nő, biztos, hogy hülyét kapnék, ha a férjem elkezdene cseszegetni azzal, hogy ezt ne egyek, azt ne egyek, ebből kevesebbet stb. A sport az oké, jót tesz a mozgás, de szerintem nagyon rossz úgy élni, hogy a kajával piszkálnak állandóan, és a másik miatt nem heted meg, amit szeretnél.
2020. jún. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kerdezo, en megertelek. Engem is zavarna ha a parom ennyire tenne az egeszsegere, mondjuk az is igaz, hogy en nagyon oda figyelek magamra ( es en sem a kinezet miatt, hanem az egeszsegem erdekeben).


“ha már segít a házimunkában és hazahozza a pénzt (ami igaz) akkor had egye amit akar és had pihenjen sport helyett.”


Na az ilyen beszolasoktol a vilagbol kitudnek szaladni, de ez megint csak az a helyzet, hogyha neki ez a jo, akkor te a fejed tetejere is allhatsz, nem fog valtoztatni, sot..

Amit meg tehetsz, hogy olyan “sportra” osztonzod, ami egyben jatek vagy elvezet is, pl ha szep ido van kint: egyutt nagyokat kirandulni, setalni, tollasozni, elmenni uszni, ehez hasonlo dolgok.

2020. jún. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nos megpróbáltam vele beszélni az imént. Úgy kezdtem hogy elhívtam ma este sportolni, de azt mondta ma pihenne. Aztán mondtam neki hogy aggódom az egészsége felől és mondta hogy ez biztos valami női kifejezésmódja annak hogy már nem találom vonzónak. Pedig nem ez a helyzet, szerintem nagyon vonzó és szex terén sem csökkent az érdeklődésem csak jót akarok neki. Viszont most beszéltem az egyik barátnőmmel aki azt mondta hogy a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve és hogy hamarabb hagy el engem mint az egészségtelen életmódot. Azt is mondta hogy mit problémázok ezen amikor másnak nagyobb baja van.

Kinek van igaza?

Mit mondjak ezentúl a férjemnek?

2020. jún. 3. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!