Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mást is zavar mikor azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mást is zavar mikor azt mondják, hogy ő a férjem vagy feleségem? Nagyon birtoklóan hangzik nem?

Figyelt kérdés
Lehetne csak azt mondani szimplán hogy ő egy férj vagy ilyesmi.
2020. ápr. 26. 00:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%
Kb annyira "birtokló", mint az "ő az anyám", "ő a testvérem", "ő a haverom", "ő az osztálytársam".
2020. ápr. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
26%

Ez speciel nem zavar, ha a férje/ felesége akkor mutassa be úgy.

Ámbár az zavar, ha én úgy hivatkozok a férjére, hogy a "párod", akkor a nők többsége felháborodva kikérik maguknak, hogy "ő nem a párom, a FÉRJEM". Amikor a témához nem kapcsolódik és igazából nekem nem is kéne tudnom arról, hogy ők összeházasotak. Akkor nekem vérbeforgó szemekkel ne akadjon már ki, hogy a párjaként nevezem, mert nem degradálom ezzel, szimplán nem tudtam.

2020. ápr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
65%

Úúúristen, ezentúl felejtsük el a magyarnyelv bármely birtoklást kifejezō szótoldalékait, mert a kérdezō szerint ez rosszxDxD

Debil vagy-e?-,-

2020. ápr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is elég fura lenne, ha társaságban bemutatnám a kedvesem, és a végén hozzátenném, hogy "ő egy férj". Ahogy ismerem a barátaim, egyből valaki rákérdezne, hogy "na és kié?". Az, hogy kijelentem, hogy ő az ÉN férjem, nem birtoklás, simán csak jelzi, hogy ki kihez tartozik. Ezért is mentem hozzá, hogy egyértelmű legyen, mi egymáshoz tartozunk. A gyerekünket sem birtoklom, mégis azt mondom, hogy a kislányom (vagy kislányunk, ha olyan a kontextus), nem csak úgy utalok rá, hogy "egy kislány".
2020. ápr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
86%
A "férj" és "feleség" szavak kettő ember kapcsolatát írják le, nem egy önmagábban álló dolog. Amikor azt mondom, hogy "feleségem" akkor annyi történik, hogy mindkét résztvevő felet megnevezem. Pont úgy, ahogy a "testvérem" sem a birtoklásról szól, vagy a "főnököm", "barátom".
2020. ápr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
85%

És mit kellene mondani?


"Ő az az ember akinek az anyakönyvvezető előtt igent mondtam és még nem váltunk el?"


"Ő az a nő, aki megszült?"


Valami ilyesmiket?

2020. ápr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
59%
Igazad van. Én is úgy mutatom be az asszonyt, hogy ő az akit 30 éve dugok.
2020. ápr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
82%
Jézusom... ez már tényleg az elmebeteg akadékoskodás kategória. Nyilván kontextusban hangzik el az, hogy kié a férj vagy a feleség. Egy vadidegenről nem fogok beszélni pl. az ismerőseimnek, a családomnak vagy akár egy párkapcsolati fórumon... ott igenis fontos, hogy tudják, hogy kiről beszélek, milyen kapcsolatban vagyok vele. Most képzeld el, hogy éppen ismerkedtek új kollégákkal, és az egyik rákérdez Jucinál, hogy van-e valakije, és az mivel foglalkozik. És akkor hogy "Hát... van egy férj, aki fodrász". Nem érthető a válasz, mert nem lehet tudni, hogy kinek a férje, és mi köze van Jucihoz...
2020. ápr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!