Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy működik az iratok cseréje...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy működik az iratok cseréje névváltozás esetén?

Figyelt kérdés

Kell-e fizetni az új iratokért, illetve egy helyen ellehet intézni a személyit, lakcímet, tb illetve adókártyát?

Hova kell még bejelentenem a névváltozást? Bank nyilvánvaló, de pl van lakáskasszám, ott is jeleznem kell?


2020. ápr. 20. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:

őő, nem.

és mindegyik helyre be kell menned külön.

csak bankkártya maximum. mindenhova be kell, ahol jelenlegi neved van.

2020. ápr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ingyen lecserélik az iratokat, csak vinned kell az anyakönyvi kivonatot.

Az ilyet, mint személyi, lakcímkártya, útlevél, stb, ezeket egyben el lehet intézni kormányablakban, legalábbis nekem elintézték, egy számot kellett csak húzni és megvolt minden.

Viszont adókártya és TAJkártya nem intézhető kormányablakban, ezeket külön kell intézni (valamelyik ismerősöm mondta, hogy ő ügyfélkapun keresztül megoldotta, nem tudom, hogy ez vajon hogy működik, én nem találtam meg ezt az opciót, de nekem gyors volt személyesen is az ügyintézés, szóval nem volt para).

Bankban, lakáskasszánál, illetve bármilyen ehhez hasonló szervnél még be kell jelentened. Munkahelyen is :)

2020. ápr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy helyen minden iratot elintézhetsz, csak menj be az okmányirodába az új anyakönyvi kivonattal.


Bankokat, (közüzemi) szolgáltatókat végig kell járnod.

2020. ápr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Viszont adókártya és TAJkártya nem intézhető kormányablakban"


De igen. Nekem tavaly tavasszal sikerült a 8. kerületben.

2020. ápr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2. jól írja.


Még annyit, hogy MINDEN, de tényleg MINDEN olyan helyre jelezned kell a változást, amivel szerződésben vagy más jogviszonyban vagy!


Pl.: internetcég, földhivatal, ha van céged akkor a cégbíróságnak, banknak, melóhelynek, sulinak, orvosodnak,...

Sőt! Még akár a Facebooknak is, mert ha egyszer letiltódik a fiókod, akkor az új irataidra nem oldják fel!


És ha van fegyvered, akkor külön a sport vagy vadászklubnak ÉS a rendőrségnek is külön!!!

2020. ápr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!