Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem szüzen házasodni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szüzen házasodni?

Figyelt kérdés
Azoktól kérdezném, akik házasság előtt is intim kapcsolatban voltak a párjukkal, nem vette el a különlegességet? Úgy értem hogy már előtte is voltatok együtt, keltetek fel egymás mellett reggel, esetleg együtt is éltetek már, így mi változott a házasságban?

2020. ápr. 8. 11:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Semmi nem változott, még szerencse, ez volt a lényeg! A házasság tényével nem változik semmi a jogi dolgokon kívül, nem szabad arra számítani, hogy a papírtól majd majd változik valami, ha valaki így áll hozzá, ekkor jönnek a hatamas pofáraesések.
2020. ápr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de igazából semmiről nem maradtam volna le, ha a férjem lett volna az első az életemben.
2020. ápr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Legalább tudtam, hogy mire mondok igent. Ugyanígy az együttéléssel is.


Akit meg tudsz unni a házasságot megelőző pár évben csak azért, mert megismered minden oldalát szinte, ahelyett, hogy ettől még érdekesebb lenne, azzal teljesen fölösleges házasodni.


Ez pont olyan, mint a beszélgetés. Sok gyökér azért nem beszélget a párjával és azért nem hoz fel újabb témákat, mert akkor majd nem lesz miről beszélniük és megunják egymást. Nálunk meg pont a beszélgetés alatt születnek újabb és újabb témák és a végtelenségig tudunk évek óta beszélgetni. Szóval akinek kimerül a partnere egy szinten, az rohadtul ne akarjon házasodni, úgyis válni fog

2020. ápr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a házassággal valóban nem változott semmi, de nem is ezért házasodtunk össze, hogy változzon- sőt, bíztunk benne, hogy nem is fog semmi változni :)


Az viszont bennem változott, a férjem nevében nyilván nem nyilatkozhatok, de szerintem nála is, hogy valahogy szorosabbnak érzem a kettőnk közti kapcsot csak amiatt, hogy már kimondhatjuk hogy férj és feleség vagyunk. Nem szeretjük jobban egymást, nem lettünk őszintébbek, nem változott az intimitás, mégis valahogy nekem lelkiekben nagyon sokat jelent az, hogy most már házasokként élünk együtt és nem csak pasim-csajom kapcsolatban.


Amúgy a házasságunk, nászéjszakánk így is különleges volt. Az egész nap, az esküvő, mind csodás volt. Az meg főleg sokat dobott rajta, hogy nem a bizonytalanba ugrottam bele, hanem megnyugtató módon már alaposan kiismertem a párom, tudtam, mire számíthatok tőle bármilyen szituációban- akár az ágyban, akár együttélésnél, amikor rossz napja van vagy beteg, akármi.


Két ismerősöm is van, akik bár nem szüzen mentek férjhez, de csak a házasság után költöztek össze a párjukkal. Az egyikük fél éven belül el is vált, mert annyira kiállhatatlan volt a pasi, egyáltalán nem azt az énjét hozta, amit előzőleg évekig mutatott magából. A másik ismerősömnél ugyan együtt maradtak és azóta már született két gyerekük, de ott is vannak azóta is problémák, amiket vagy megelőzhettek volna, vagy megoldhattak volna hamarabb, ha nem így indulnak neki az egésznek. Nem vicc az a mondás, hogy "lakva ismerszik meg a másik", a romantikus ábrándok szerintem közel sem érnek annyit, hogy cserébe ne a megfelelő emberrel kösd össze az életed.

2020. ápr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Számomra inkább az a fura, ha úgy házasodsz össze valakivel, hogy előtte nem próbáltatok együtt élni, ergo zsákbamacskába ugrasz fejest. Lehet, hogy a Józsi nagyon jófej amikor elmentek moziba, de lakva ismerszik meg igazán az ember.

Ugyanez a szexxel, lehet, hogy egyáltalán nem passzol össze a szexuális igényetek és úgy házasodtok össze... Ilyenkor jön a félrelépés ugyebár.

2020. ápr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Azt ugye tudod, hogy a házasságnak eredetileg semmi köze a szerelemhez? A házasság üzlet. Két család vagyonának az egyesítése. A szüzesség megőrzése azért volt fontos, hogy nagy valószínűséggel lehessen tudni, ki kinek az utóda, ki ki után örököl. Ennyi és nem több. A romantikus cukormáz azért került rá, hogy a pórnép betartsa. Ma már szükségtelen ez a szabály, hiszen hatékonyan lehet védekezni a nem kívánt terhesség ellen, illetve egy DNS teszt elvégzésével azonosítható az apa kiléte. Úgyhogy élvezd bátran a szexet azzal, akit te választasz, gátlás nélkül éld meg a testiséget a szerelmeddel. Térben és időben ott élsz, ahol ezt megteheted.
2020. ápr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem változott, és pontosan ez is volt a cél. Régen rossz, ha a házasságtól valami nagy változást remélsz, csalódás lesz. Mi éppen azért házasodtunk, mert minden jó volt így, és ezt akartuk megpecsételni.
2020. ápr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem változott, nyolc év után házasodtunk össze.
2020. ápr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem is értem hogy jut eszébe valakinek úgy házasodni, hogy ennyire nem ismeri a párját. Mi az, hogy keltetek már fel együtt reggel? Hogy lehet egy kapcsolatot komolynak nevezni ha együtt sem éltetek még? Ezek annyira de annyira részei egymás megismerésének. Nem tudom hogy gondolhatja valaki, hogy egy tök ismeretlennel összeházasodni valami privilégium vagy erkölcsös dolog. Nem az, egyszerű nettó felelőtlenség.

A szexualitás is egymás megismerésének része. Enélkül nem mondhatod, hogy ismered a másikat. És ha a szex nem működik akkor nem fog a kapcsolat sem hosszú távon. Semmi értelme nincsen addig házasodni amíg nem ismered ilyen téren is és nem vagy benne teljesen biztos, hogy ez is működni fog. Ugyan ez az együtt élés is. Ezer meg egy dolog van az együtt éléssel kapcsolatban ami tönkretehet egy kapcsolatot. Anyagiak, házimunka felosztása. Szabadidőt ki hogy tölti, mennyit igényel belőle. Halvány fogalmad nincs róla, hogy kicsoda is a párod valójában ha ezeket a dolgokat nem próbáljátok ki és nem ismeritek meg egymást ilyen szinten. Nagyon butának kell lenni ahhoz, hogy valaki egy tini járogatás szintű kapcsolatba házasodjon ahol még csak együtt se éltek, a szexualitásról fogalmuk sincs.

A házasság szó szerint egy darab papír. Szentimentális jelentőségtől eltekintve semmit nem fog a kapcsolaton változtatni. És pontosan ez a lényeg. Csak olyan kapcsolatban szabad egyáltalán csak gondolkozni is a házasságon ahol már minden kötelező kör le van tudva, ki van próbálva minden amin egy kapcsolat elcsúszhat. Ismeretlennel nem házasodunk.

2020. ápr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
Mi venne el a "különlegességéből"? A szerelmemmel szeretkezhetek, akivel ráadásul már házasok is vagyunk. Minden alkalom különleges és megismételhetetlen.
2020. ápr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!