Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » 31 eves nőként ti a helyemben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

31 eves nőként ti a helyemben a csaladalapitast vagy a tovabbtanulast levelezon valasztanatok?

Figyelt kérdés
8eve vagyunk hazasok a ferjemmel. Tervezzuk a gyereket, viszont most lenne egy lehetőség a munkahelyemen ha elvegzek egy 4 eves főiskolát levelezon. Igy a babaproject csuszna nem keveset. A ferjem mar 44 eves. Ti mit tennétek a helyemben?
2020. jan. 25. 18:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%

A babázás alatt a cég nyilván nem fizetné a főiskolát. De annak sincs sok teteje, h elvégzed, aztán elmész szülni.


A férjed kora amúgy a szűk keresztmetszet, nem a főiskola. Ő már most is öreg, nemhogy 4 év múlva.

2020. jan. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Azért öregnek még nem öreg.
2020. jan. 25. 21:15
 13/21 anonim ***** válasza:
62%
4 év múlva 35 leszel. Ha addig vártok, jó eséllyel nem lesz gyereked. Vagy kettő helyett egy. Minél idősebb vagy, annál nehezebb teherbe esni. És egy 35 éves nő már idős a gyerekvállalás szempontjából.
2020. jan. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha tényleg akartok gyereket akkor én nem várnék 4 évet, nem vagytok már huszonévesek. Tanulni még utána is fogsz tudni. Anyukám pl 49 lesz idén és az elmúlt 5 évben 2 szakmát tanult ki. Ahoz sosincs késő.

De gondolj bele, a férjed 50 lenne mire a gyerek megszületik, rosszabb esetben a gyerek érettségiét sem éli meg.

2020. jan. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Rockarc ***** válasza:
69%

Itt jon ki a korkulonbseg hatranya. Ez nem ok, hanem kovetkezmeny. Ha egy korosztaly lennetek akkor ez a kerdes meg se szuletik. De a nagy korkulonbseg legtobbszor a gyerekszules temakor miatt szokott visszautni. Barmelyiket fogod valasztani a masik orokre hianyozni fog. A megoldas a fosuli es mellette egy veled egykoru keresese lenne, aki 4 ev mulva is benne lenne a gyerek projektben.


Nyilvan ezekkel a valaszokkal nem vagy kisegitve. A problema gyokeret kene megszuntetni, mert az az ok, nem pedig a kovetkezmenyeket tunetileg kezelni. Marpedig te tuneti kezelesre vagysz.


43F

2020. jan. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Lachesys ***** válasza:
100%

amugy nagyon igaz amit utolso irt. ferjed lassan igenis oreg. en apuksm 52 volt mikor szulettem, anyukam 42. anya meghalt mikor 15 voltam, apa pedig most 77 - betegeskedik. nekem meg most 25 evesen azert is gondolkodnom kell hova menjek dolgozni, mert nem hagyhatom itt. tehat amikor karriert kellene epitenem, mar az apolasaval megy el az energiam.

nem arrol van szo, szeretem, de latom hogy másoknak akiknek elnek a szulei vagy nem betegek, mennyivel konnyebb.

a te dontesed de gondoltam leirom. nem éltek orokke, es a gyerek 50 evesen azert kicsit sok...

2020. jan. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem abszolút értékben öreg, hanem egy gyerekhez. Nem a születéséhez, a felneveléséhez.


Láttál már te 50 éves embert játszóházban szaladgálni a gyereke után? 70 évest diplomaosztón? A férfiak születéskor várható élettartama 75 év.

2020. jan. 26. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Andi80018 ***** válasza:
100%
Szerintem már most is idős a férjed egy babához, nemhogy négy év múlva, ami lehet akár több is, mivel nem biztos, hogy 1 hét alatt teherbe is esel. Mérlegelni kell, mi a fontosabb. Férjed mit mond? Az is lényeges. Egy "normális" 50 éves pali nem nagyon akar már babázni, inkább nyugiban pihenni. Inkább előbb kellett volna a gyerek, pár évvel ezelőtt, és akkor most lehetne fősulizni. Én inkább a gyereket választanám, mert suliba bármikor mehet az ember, de gyereked nem. Max te állod, de valamit valamiért.
2020. jan. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
23%

Pont ezért ideális a huszonéves kor a gyerekszüléshez. Az hogy ez már alig megvalósítható, elég szomorú, a miértekbe ne is menjünk bele.


A férjed 44, ameddigre megszületne a gyerek már 45. Az érettségijén lenne 63. Ami már nem elhanyagolható, hogy az embereknek már nincs akkora türelme 40 év felett. Megvan már a kialakult élete addigra mindenkinek, és egy gyerek óriási felfordulást okoz minden téren. Kinek jó, kinek rossz értelemben. Utána már nem lesz lustálkodás csak úgy, meg filmnézés és szex reggelig, meg hogy csak lazulás, kirándulás, kényelmes élet stb. Na meg aztán arra is gondolni kell, hogy 40 felett már kezd korrodálni az ember, már nem annyira top mint fiatalon... és még sorolhatnám. Nekem a lányom 37 éves koromba született, de sokkal jobb lenne ha már 10 évvel korábban született volna. Én így érzem.

2020. jan. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg sokan megoldják a kettőt együtt, több barátnőm is direkt időzítette "egy koszra", több másik városba átjárós példám is van (én csak egy éves hétvégi tanfolyamot jártam ki a második gyerek mellett, amit a munkahelyem fizetett, mert plusz már itthonról dolgoztam). Levelezőre csak két hetente kell bejárni általában hétvégére, és a legtöbb suliban a gyakorlati órákból sokat elengednek baba/kisgyerek mellett. Ha belegondolsz, sok országban csak pár hét a szülési szabadság, csak itthon van ez bűntudatkeltés, hogy 100%-ban legyél a babáddal 2-3 éves korig, mert különben sérül ő is meg a szuperanya státuszod. És gyanítom, ha elkezded, és utána esel teherbe, megengednék, hogy befejezd (pláne, ha itt is, mint sok helyen támogatott a gyesen lévőknek a tandíj). Persze sok minden közbe szólhat, mert lehet, csak hosszú hónapok, neadjisten évek múltán sikerül teherbe esned és hiába halasztottad a sulira jelentkezést, vagy pont a terhesség miatt nem tudsz majd felkelni se és le kell mondanod vagy halasztanod egy évet. De ha ezeken agyalsz is, elszáll az idő.

Ha muszáj szerinted választani, akkor inkább szerintem is előbb a "gyerekprojekt" a férjed kora miatt, de mellette én megpróbálnám nem kihagyni ezt a lehetőséget sem, legalább a melóhelyre is jobban visszavárnak majd ill. ha mégse, könnyebben találsz másikat.

2020. jan. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!