Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a véleményetek erről?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

A párom december elején kérte meg a kezem, és később beszéltünk, hogy 2021ben lehetne az esküvőnk.

Én már korábban mondtam neki, hogy nem pár hónapig(2-3hó) szeretnék jegyben járni, ez számomra fontos, hogy menyasszony vagyok, és jól eső érzés is...

Viszont egyiknap kitalálta, hogy tavasszal 2tanuval le kellene zavarni egy polgári esküvőt, felvennénk a babavárót( mert MOST!! milyen kedvező kamatú, és ne hogy változzon..) és 2021ben templomi esküvőnk lehetne+lagzi.

Az egyik barátunk így csinálta a feleségével.

És közben néznénk házat...


Nekem ez tényleg fontos, és értem, hogy ő miért akarja ezt siettetni.. de számomra ÍGY elveszik ennek a varázsa.

Először mondtam oké, majd ma mondtam, hogy ebben én nem tudok benne lenni. Teljesen kikelt magából, hogy akkor hogy képzelem a jövőnket, hogy legyen házunk... és nem akarja, hogy a hitel kamatja esetleg változzon.


Én drámázom túl ezt az egészet vagy igaza van?


Azt mondtam neki, ha 2tanuval lezavarjuk ezt az egészet, akkor nem is szeretnék már templomit.



2019. dec. 30. 21:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Korai volt ez mindkettőtök részéről. Most még vissza lehet lépni gond nélkül.
2019. dec. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Jó, de akkor majd te fizeted ki a lakást :D


De amúgy komolyan, ennek se így, se úgy nincs értelme. A házasság önmagában egy jó dolog is lehetne, de az emberek maguk teszik tönkre ezt a fogalmat is, mint mindent.

2019. dec. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Olyan, mintha csak a ház érdekelné és nem a jövőtök.
2019. dec. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
83%
Húha!Ez elég nehéz lehet! Igazából szerintem valamilyen szinten igaza van, bár én úgy gondolom, nem mennék bele. Az esküvő, az eljegyzés egy nő életében igazán fontos esemény, és nehogy már egy támogatás, egy kis pénz miatt ne legyen olyan mint ahogy Te elképzelted, ahogy Te csodálatosnak éreznéd. Én megpróbálnék valahogy dűlőre jutni. Szorítok, hogy minden rendben legyen, és sikerüljön meegyezni! :)(BÚÉK!)
2019. dec. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Köszönjük Fidesz
2019. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Sajnos eddig albérletben voltunk, így sokat nem tudtunk félretenni, most viszont tudunk önerőre gyűjteni.


Nyilván értem az ő álláspontját, hogy kedvező ez a hitel, és sokan ( sajnos mi is ) belekényszerülünk abba, hogy felvegyük...

Sajnálom, hogy sok házasság gyorsan születik meg a kormány miatt, és a fiatalok nem tudják úgy megélni ezt az eseményt, a Nagy napjukat, ahogyan szeretnék...

2019. dec. 30. 21:30
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet fél megoldással rendezni. Ha gyorsan akar lépni és az anyagi oldalát kihasználni, ha ez a célja a lánykérésnek, lehet rendben, ha mindkét félnek világos a szitu. Te viszont tündérmeseként élnéd meg ezt az időszakot, ami szintén jogos igény, de a kettő közt nincs közös pont. Én személyesen nem látom annyira extra időszaknak a kérdés és az esküvő közti időt, de nem vagyunk egyformák.

Valakinek le kell mondania a terveiről, hogy legyen esküvő.

Annak, hogy a hitelhez 2 tanús, ház meg gyerekek, aztán egy év múlva templom+lagzi semmi értelme. Vagy 2 tanú és hitel, vagy hivatali, templomi, lagzi egyben később. Ezt beszéljétek meg nyugodtan.

2019. dec. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

Te tunderkiralylanyoldalrol kozelited meg, o meg racionalis matematikuskent. Valahol feluton talalkozzatok, de lassuk be tiszta hulyeseg masfel evet (ha 2021 nyarig) varni az eskuvovel csak azert h te masfel evig jegyesnek erezd magad.

A hazassagnak nem a csodalatos eskuvoi szertartas a lenyege.

2019. dec. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%
Ez tényleg elég sok így. Mondd meg, hogy te az eredeti tervet szeretnéd, normális esküvővel.
2019. dec. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
13%
"normális" a la többmilliós kiadás? Sajnos sokszor már tényleg ott tartunk, hogy a "normális" kizárólag az "irracionálisan drága" lehet.
2019. dec. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!