Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti szeretitek ha a ferjetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti szeretitek ha a ferjetek nevén hivnak benneteket, pl Kovácsné?

Figyelt kérdés

Jó érzés? Osszetartozas,buszkeseg?


Vagy inkabb birtok viszonynak erzekelitek?


Pasik miért nincsenek igy elnevezne a nőjük után?


Pl lenne arra is valami szó Kovacsnu? :) Es akkor tudnank h az Kovacs Judithoz tartozik!


2019. dec. 19. 17:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Magyarázatképpen:

a 2. alatt világosan megírtam, hogy melyik formát nem helyeslem. Mégpedig azt, ha egy nő pl. így használja a nevét: "Kovács Istvánné". Ebből csak azt tudom meg, hogy férjnél van és Kovács István a férje. Ám, sejtelmem sincs arról, hogyan is szólítsam őt. Igaz, lehet úgy, hogy "kedves Kovács Istvánné", de a legtöbb helyzetben ez így határozottan nevetséges.

2019. dec. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok né. Irtózom ettől a formàtól, hangzàstól. Borzasztó öreges és nem akartam hogy pasi nevem legyen én meg csak egy né a végén.

De felvettem a férjem vezetéknevét kötőjellel, ezt mindig akartam, az én nevem amúgy is nagyon rövid és gyakori, így egyedibb lett.:)

Szoktak az ő vezetéknevén hívni de né nélkül néha a munkahelyen, ha pedig a férjem mutat be a feleségeként, az jó érzés nagyon, és szeretünk névleg is összetartozni. Nekünk ez így, ebben a formàban jó.

Szóbeli bemutatkozàskor az ő vezetéknevét hasznàlom csak a sajàt keresztnevemmel. Hivatalosan a teljes kötőjelest. Amúgy passzolnak is.

Nekem nem tetszik ez a férj felveszi a feleség nevét dolog. Szokatlan, fura. Lehet túl maradi vagyok ehhez, de nem jön be egyàltalàn. Én úgy vagyok vele, hogy a névfelvétel hàzassàggal maradjon meg nekem mint nőnek. De mindenki eldönti maga:)

2019. dec. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Néha előnyös, ha a férj veszi fel a felesége vezetéknevét.

Két megtörtént eset, akiket én i ismerek:

1. A férj tisztességes cigány ember volt, a felesége nem volt az. A férj neve gyakori tipikus cigány név volt, a feleségé ritka.

2. Iskolatársak voltunk. A feleség grófi származású, nyugat-európai elődökkel és ennek megfelelő névvel, a férj, akárcsak a feleség - magyar nemzetiségű. Elköltöztek

nyugati országbeli rokonaikhoz, ahol letelepedtek, sok éve ott élnek.

Én mindkét esetet megértem.

2019. dec. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!