Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti szeretitek ha a ferjetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti szeretitek ha a ferjetek nevén hivnak benneteket, pl Kovácsné?

Figyelt kérdés

Jó érzés? Osszetartozas,buszkeseg?


Vagy inkabb birtok viszonynak erzekelitek?


Pasik miért nincsenek igy elnevezne a nőjük után?


Pl lenne arra is valami szó Kovacsnu? :) Es akkor tudnank h az Kovacs Judithoz tartozik!


2019. dec. 19. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem vettem fel a nevét, mert nem tetszett annyira (kötőjellel meg nagyon nagyon hosszú lenne a nevem:D).

De szerintem falra másznék tőle...


Ha a feleségeként hivatkozik rám, az viszont büszkeséggel és jó érzéssel tölt el

2019. dec. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Férfi vagyok és nem helyeslem ezt a magyar szokást. Egy nő azzal, hogy pl. Kovács Istvánné lett, teljesen elvesztette eddigi identitását. Ha így mutatkozik be, kénytelen vagyok megkérdezni, hogyan szólíthatom. A feleségem felvette ugyan a vezetéknevemet (nem ragaszkodtam hozzá és ezt időben közöltem is vele), de e név után használja hivatalosan a keresztnevét.
2019. dec. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem házasodtunk össze, ettől függetlenül -né vagyok a munkahelyemen is mert párom is dolgozott itt előttem és mindenki ismeri. Az ő baráti társaságában is szoktam -né lenni mert ugyan az a becenevünk (neki a vezetéknevéből származik ami nagyon hasonlít az én keresztnevemre) és így könnyebb minket megkülönböztetni. :D

Én úgy igazából semmit nem gondolok róla. Különösebben nem zavar mert tudom, hogy nem úgy állnak hozzám, hogy én most a párom valakije vagyok, teljesen külön és egyenrangú személyként áll hozzám mindenki. De ugyan úgy nem tölt el büszkeséggel sem, nem tudom ebben mire kellene büszkének lenni. Összetartozást meg a legkevésbé sem fejez ki számomra, az valóban akkor lenne így ha a férfi is felvenné a nő nevét.

Van egyébként erre is egyre több példa amikor mindkét fél vezetéknevét felveszik mind a ketten házasság után.

2019. dec. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
#2, szerintem ez nem magyar szokás egyébként, pl. ha azt mondom, hogy Mrs. Smith, na érted. :D
2019. dec. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Én még nem mentem férjhez de ha úgy lesz nem fogom felvenni a nevét, mert én nem vagyok "senkié", nem a tulajdona vagyok. Nem abban a korban élünk már szerencsére ahol a nő még tulajdon volt.
2019. dec. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Vénasszonyos ez a né. Nővérem felvette a férje vezetéknevét. Férje Lovász, nővérem Tóth, tehát Lovász-Tóth...(a nevek kitaláltak).
2019. dec. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
En sem vettem fel a ferjem nevet, mert nagyon ritka es nem annyira konnyen kimondhato a neve. Megtartottam a sajatom, ezt megbeszeltuk elore, es nem id akartam, hogy ugy hivjanak, mint anyosomat. Ettol a mostanaban divatos, dupla nevektol meg falra maszok. Ha egy Szabo-Toth Belanak es egy Horvat-Nagy Eszternek szuletik egy gyereke o Szabo-Toth-Horvath-Nagy Odonke lesz?
2019. dec. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%
Szabó-Tóth Ödönke lesz, te dinnye.
2019. dec. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: nem feltétlen mert mostanában szokás az is hogy a gyereknek mindkét szülő vezeteknevet adják kotojellel.
2019. dec. 20. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz a részhez szólnék hozzá, hogy nem magyar sajátosság. Szinte minden országban van. Csak ott előre teszik, mivel más a nyelvtani szerkezetük. Mrs. Onedin, Frau Berger, Senora Fiollini és még lehetne sorolni. Ezek mind a -né megfelelői. A mai világban már senki nem várja el, és valóban régies a férfi teljes nevének a felvétele de például egy "Kissné Kovács Éva" abszolút megállja a helyét.Bizonyos esetekben a -né még dallamosítja is a nevet. A kötőjeles sokszor igen keményen hangzik.
2019. dec. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!