Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Más férjét/párját is ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más férjét/párját is ennyire megviseli a munkahelyi stressz?

Figyelt kérdés

Mondhatni minden probléma forrása nála a munkához/munkahelyhez eredeztethető. Váltott már kétszer idén (előtte 6 évig volt egy helyen), mindig az aktuális helye a világ legrosszabb munkahelye, amíg ott van (ezt minden áldott nap előadja), és hatalmas reményekkel áll az újhoz, majd ott hirtelen az lesz a legrosszabb neki, és szerinte annál még az előző is jobb volt...

Velem ellentétben ő teljesen hazahozza a stresszt, állandóan ideges, mindig a munkahely körül forog a világ (pl. ekkor és akkor már nem eszik ilyen és olyan kaját, mert munkahelyen ne kelljen wc-re menni, stb.), altatóval alszik, az állandó idegeskedés már betegség képében is kijött nála tavaly (Crohn-betegséget diagnosztizáltak nála).

Kb. fél éve jár pszichológushoz, de úgy veszem észre, semmit sem hasznosít az ott kapott tanácsokból, csak gondolom egy óráig kesereg ott is, milyen rossz nekica munkahelyen.


35 éves, és nem tudom, mi lesz így vele hosszú távon... Szakmunkás végzettségű, a szakmájában életében nem dolgozott, nem is ért hozzá, tehát gyári melókon kívül nem is játszik nagyon jobb állás neki. Annyit tett a cél érdekében, hogy targoncavizsgát csinált nemrégiben, de mivel rögtön nem tudott elhelyezkedni vele, már emiatt is folyton kesereg.

Én úgy érzem, tàmogatom, ahogy bírom évek óta, de ezzel a pesszimista, negatív, tenni nem akaró hozzáállással nem tudok mit tenni. Szinte màr annak örülök, ha úgy dolgozunk, hogy teljesen elkerüljük egymást.


2019. nov. 22. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
miért nem vállalkozik? Ott saját maga ura és egy vállalkozás mindig jól megy. Van kb 70 vállalkozó ismerősöm, mind dőzsöl. Az sosem, ismétlem sosem fullad kudarcBA HA nem vagy telhetetlen.
2019. nov. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyáltalán nincs ilyen. Ahol érezte, hogy az egészsége rámegy, ott beadta a felmondását az első sikertelen beszélgetés után... Nem nagyon váltott az elmúlt pár évben, ahonnan eljött, ott közösen mrgbeszéltük, hogy ennyire nem kell a pénz, ilyen áron máshol nyugisabban tud dolgozni, de a nyugalma érdekében az sem baj, ha 20-60-al kevesebbet kap eleinte. Nekem annyit megér a nyugalma, nyugalmunk.
2019. nov. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Jó a crohn betegség, legalább nem kell neki guttalax.


Végstádiumban kap majd egy csini kis sztómazsákot hogy ne kelljen napi 10-15x wc-re szaladni és fosni.


De hogy a lényegről is beszéljek, ő egy ügyeletes lúzer. 1-2x el lehet játszani a szar munkahely című darabot, de sokadjára már uncsi és szánalmas, hogy sehol nem tud helyt állni, sehová nem tud beilleszkedni.

Nem férfi az ilyen.

2019. nov. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Ez tényleg függ a munkahelytől, az ottani körülményektől: magától a munkakörből adódó kötelességtől, a kollégáktól.

De amikor valakinek minden munkakör stresszes, akkor ott már a munkavállalóban van a hiba!

2019. nov. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, a munkahelyén mindig megállta a helyét. Mindenhol. Panasz sosem volt a munkájára, épp ellenkezőleg. Ez a stresszelés nem a munkája rovására megy, hanem az egészségére. Mert annyira teljesíteni akar.

Én is mindig támogattam, hogy váltson, a mellékállásról is lebeszéltem, hisz sosem szorultunk rá, hogy hajtson. Ketten vagyunk, megélünk két átlagos fizetésből, félre is rakunk.


Első válaszadó bizonyára szórakozik. Méghogy minden vállalkozó sikeres... Aha, nem is hallottunk még sosem bebukott vállakozásról. Egyébként az aztán nem lenne neki való. Nincs is hozzá elég rátermettsége, de ha lenne is, abba menne csak igazán tönkre, ha nem napi 8, hanem ki tudja hány órában kéne vállalkozást irányítani...

2019. nov. 22. 21:46
 6/9 A kérdező kommentje:

Azzal én is tisztában vagyok, hogy vele van a baj, a hozzáállásával. Negatívan áll mindenhez, és a világ legjobb munkahelyében is azt keresné, mi vele a baj, és meg is találná.

Az én munkám is stresszes, mégis próbálom a jót látni benne. De ezt vele nem tudom megértetni. Azt hiszi, nekem álommelóm van, csak mert én semmit nem hozok haza belőle.

2019. nov. 22. 21:50
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem jó ez a kontraszt köztetek. Miért nem tudsz a kedvéért valamennyit te is hazahozni a munkahelyi gondjaidból? Iszonyú fárasztó hosszú távon egy úgymond tökéletes emberrel élni. Próbáld ki hogy kicsit elmondod neki a te munkahelyeden a gondokat, még ha nem is nagyok. Ez egyszerűen megkönnyebbülést jelentene neki. Lehet hogy azért is panaszkodik erről, mert nem volt soha egy igazán jó érzése ezzel kapcsolatban, amikor elmondja hogy szar valami a munkahelyén, te pedig veszed az adását. És utána elmondod neked mi a nehézkes, és akkor megkönnyebbül hogy oké, nincs egyedül ezekkel, és aztán jobban veszi ő is a saját nehézségeit. Próbáld ki, egy próbát megérne.
2019. nov. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg megbánta, hogy otthagyta a munkahelyét.Nehezen ,,barátkozik" meg az új környezettel,emberekkel.Nem mindenkinek megy könnyen egy új munkahelyre a beilleszkedés, főleg ha már huzamosabb időt eltöltött valahol.Őszintén szólva azt nem tudom elképzelni mi stresszes lehet egy gyári melóba, hacsak nem a norma, ami betanulóként olyan irreálisan magasnak tűnik.

A crohn betegség pld lehet egy ok amiért nehezebben tud beilleszkedni, pont amit te is írsz, nem tud akármikor enni egy jóízűt, mert aztán munka közbe meg rájöhet a hasmars és 35 évesen nem akar a wc-ig csíkot húzni.Pszichésen maga a tudat, hogy ilyen betegsége van, már negatívvá és sokkal nehezebben beilleszkedővé tesz egy embert.Gondolom depressziós is ami nem könnyen kezelhető és nem is pár beszélgetés után javul a helyzet.Na meg valakin ez sem segít.Viszont a depresszió megint csak beilleszkedési nehézségeket okoz.Sőt sokan egy idő után a 4 fal közül se mennek ki.Sokat vannak táppénzen, egyre kevésbé bírják a terhelést stb..stb..

Nem tud visszamenni a régi helyére? Lehet az volna neki a megoldás.

2019. nov. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem a Crohn miatt frusztrált, hanem épp a stresszelése hozza elő - egyelőre még ritkán - a heveny időszakot benne. Most is ehet bármit, nem az ront a betegségén (nem jön rá hasmenés munkaidőben), mielőtt bármi panasza lett volna, már megvolt ez az evési dilije. Egy csomó ilyen rigolyája van, és mind a munkával függ össze. A Crohn már csak ennek a hozadéka.


Nem tervezem hazavinni a munkahelyi dolgaimat, de ha mesélek is esetleg valamit, ritkán jut el a tudatáig, az önsajnálata miatt mindenre passzív. Én is depresszióra gyanakszom.


Nem segítene rajta, ha visszamenne az előző helyére, mert akkor, mikor ott volt, ugyanezt nyomta, akkor épp az volt a világ legrosszabb munkahelye. Előtte meg az azelőtti. Kár, hogy az otthoni ágyban fekve döglésért, laptopon való netes böngészésért nem fizetnek, bár szerintem ha az lenne a munkája, azt is megutálná.

Tudom, cinikus vagyok... Szerintem az a legnagyobb baja, hogy nem tud érdemben kikapcsolódni. Nincs egy normális hobbija. Mindketten otthonülő típusok vagyunk, de én azért találok normális elfoglaltságot, ami egyben kikapcsol. Ő nem. Szerintem azért érzi örökké kevésnek a szabadidejét, mert úgymond értelmetlenségekkel tölti ki.

2019. nov. 25. 01:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!