A magyarok tényleg azért ennyire frusztráltak, mert ilyen gyakori a rossz munkahelyi légkör?
Mint pl. rossz főnökök, akik kizsigerelik a dolgozókat és mindenbe belekötnek.
Akiknek meg nincs munkájuk, azok nyilván azért idegesek...
És vajon miért itt a legalacsonyabbak a bérek?
Áh, biztos csak a véletlen műve! :D
ez nem a bérezéstől függ, a magyar szimplán ilyen bunkó paraszt népség, kb mint a németek, ott jobbak a bérek mégis egy tahó társadalom az is.
De az angoloknál sincs pl az egekben a fizetés, de ott még a hajléktalan is kedves másokkal, az utcai építőmunkás is "Hello mate"-el köszön, ott is vannak kivételek persze, de kb annyi mint amennyi normális ember van itthon :D
Ez a vérünkben van igazából, de amúgy meg ha valakinek sz*r a bérezése az csakis az ő hibája, mert nem tett meg mindent a jobb érdekében, szóval nem is értem mire fel ilyen, de ez már a saját farkába harapó kígyó története
van abban igazság, amit az utolsó írt.
a magyar mindig is elég egy lusta, beképzelt népség volt.
hőbörgésben, nagyképűsködésben világbajnokok, de mikor meg kéne mozdulni és tenni azért, h jobb legyen, már megáll a tudomány.
A munkahelyi légkör tényleg sokat számít abban, hogy hogyan érezzük magunkat a mindennapokban. Ha valakinek rossz a főnöke, állandóan stresszel és úgy érzi, hogy nem becsülik meg, az hosszú távon nagyon frusztráló tud lenni. Sajnos Magyarországon is előfordul, hogy a munkahelyi kultúra nem mindig a legjobb, és ez rányomhatja a bélyegét az emberek hangulatára. Egyes helyeken a főnökök valóban túlterhelik a dolgozókat, kritizálnak mindent, és nincs igazi elismerés vagy visszajelzés. Ez elég demoralizáló tud lenni, és persze ilyenkor a dolgozó könnyen elveszti a motivációját.
Aki meg munkanélküli, az egy másfajta stresszt él meg: az anyagi bizonytalanság, a jövőtől való félelem, és az érzés, hogy valami hiányzik az életéből. Ez is idegesítő és feszültséggel járhat. Ráadásul, ha valaki folyamatosan keresi a munkát, de nem talál, az önértékelési gondokat is okozhat.
A két helyzet között sok átfedés van: mindkettő alapvetően a biztonságérzet hiányából ered. Ha valakinek nincs stabil, jó környezetben végzett munkája, az frusztrációt okoz, mert úgy érzi, hogy nem tudja kézben tartani az életét. Az pedig, hogy egy rossz munkahelyi légkör hosszú távon hogyan hat, egyértelmű: kimerít, és az ember egyszerűen kiég. Nem csoda, hogy sokan érzik magukat feszültnek, ha nap mint nap ilyen kihívásokkal szembesülnek.
Az biztos, hogy ez nem egy kizárólag magyar jelenség, de tény, hogy itthon is sokszor nehéz ideális munkahelyet találni. Sok embernek van olyan tapasztalata, hogy nincs elegendő támogatás vagy tisztelet a munkahelyen, ami hosszú távon hatással van az élet más területeire is. A legjobb, amit ilyenkor tehetünk, hogy próbálunk tenni azért, hogy jobb legyen: akár beszélni a főnökkel, keresni egy másik munkát, vagy valamilyen módon csökkenteni a stresszt. Nem egyszerű, de nem is lehetetlen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!