Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mivel tudnék segíteni Neki?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel tudnék segíteni Neki?

Figyelt kérdés
10 évvel ezelőtt, amikor a férjemmel találkoztunk, teljesen természetes volt, hogy mindketten szeretnénk gyerekeket majd, de fiatalok voltunk és a kérdés nagyon elméleti volt. Ahogy összeházasodtunk és kézzel foghatóvá vált, én egyre jobban szerettem volna, ő pedig egyre jobban elbizonytalanodott, néha kimondta, hogy talán sosem fog akarni gyerekeket. Erre majdnem ráment a házasságunk is, végül 3 évvel az esküvőnk után azt mondta, próbáljuk meg. Egyetlen alkalommal adtunk neki esélyt és összejött. A pánik mindkettőnkben ott volt és van, de ahogy közeledünk a szülés időpontjához, egyre nagyobb benne a pánik. Hatalmas bűntudatom van az egész miatt, látom rajta, mennyire szenved és úgy érzem, túl nagy áldozatot hozott meg azért, hogy engem boldoggá tegyen. 37 hetes terhes vagyok jelenleg, tehát bármikor szülhetek, tudom, hogy szeret, mert itt maradt velem, de nem szeretném elszúrni, főleg nem az elején. Főleg a férfiakat kérdezném, akik átéltek hasonlót: mik a legnagyobb hibák, amiket el kell kerülnöm és mi az, ami segített, vagy úgy érzitek, segített volna? Szeretném, ha boldog lenne és sikerülne megtalálnia ebben az új élethelyzetben is saját magát.

2019. aug. 6. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Terápia.
2019. aug. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyêl ősanya, aki éjjel-nappal csak a "pocaklako baboca" korul van és a gyerek 5 éves korában sincs még sajàt gondolata és az èlete csak a gyerek körül forog, elfelejtve férjét, cssládját, barátait.
2019. aug. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg ha valaki 10 év alatt nem nő fel, az nem fog. A második gyereked várod.
2019. aug. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Addig ápolgatod a kis lelkét míg rádmarad minden munka és felelősség a gyerek körül, a te életed rámegy az egészre, ő meg éli boldogan világát. Nem pátyolgatni kell hanem tudatosítani benne, hogy ha már így alakult igenis hatalmas felelősséggel tartozik a gyerekéért. Be kell vonni már a legelejétől mindenbe. Ha kímélgeted csak hogy boldog legyen egyedül ő fogja jól érezni magát hármotok közül.
2019. aug. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs tapasztalatom a dologban, viszont szerintem fontos, hogy ő is részese legyen a dolognak(játék, fürdetés, mindenféle, hogy legyen jó tapasztalata a gyerekkel) és legyen olyan része az életnek, amikor ti kettesben nem a babáról beszéltek, hanem valami másról, akár randi szerű dolog is. Nyilván amíg nagyon pici a baba, addig ez nehezebb, de ne legyél mindig csak anyuka módban, legyél továbbra a felesége is. Ha ez érthető :)

Egyébként egy barátnőm apukája nem akart gyereket. Most hárman vannak tesók, apuka mindhármat imádja. Idézem barátnőm anyukáját" amint meglátta a kisfiát, elkezdett kotkodácsolni" vagyis beindultak nála ezek a folyamatok. Előtte ő se volt lelkesebb, mint a te férjed.

2019. aug. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Te fogsz szülni és te miben segíts neki??????

A férfi nem itt kezdődik.

2019. aug. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Összegezzük:10 éve vagy egy fószerral, 3 éve házas, és úton a gyerek, aki egyetlen alkalomból fogant(halkan megjegyzem, hogy más, aki tényleg akár gyereket - nem csak feltételekkel-éveket vár rá)

És az a kérdésed, hogy segíts a pasidnak?? Először is ültesd le és mondd el neki, hogy ez innentől nem csak a te problémád, hanem közös. Nem csak te leszel anya, hanem ő is apa, úgyhogy kezdjen el valami hasonlóan viselkedni. Most nem keverem ide a bemegy-e a szülésre témát, ha akar menjen, ha nem akar, ne erőltesd.

Töltsön időt a gyerekével kettesben, addig te menj el bevásárolni, vegye ki a részét mindenből. Nem kell sajnálni, felnőtt férfi!

Meg változik az életetek? Igen, de ez csak rajtatok múlik, hogy ez jó változás lesz-e vagy sem.

2019. aug. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
En no vagyok, 19 hetes terhes. Mi is terveztuk a babat, a ferjemet teljesen magabiztosnak latom, mar alig varja, hogy erkezzen a baba, minden nap beszel hozza, puszilgatja, megigeri neki, hogy setalni viszi, stb, de en epp ugy erzem magam, mint a ferjed. Meg vagyok ilyedve, nem erzem magam teljesen felkeszultnek az anyasagra, szulove valasra,megis, amikor elkezd odabent mocorogni, konny szokik a szemembe :) Biztos vagyok benne, hogy amikor meglatja, a karjaiba veszi, maskepp latja majd a dolgokat a ferjed. Tudom, van olyan pasi, aki ilyenkor messze menekul, de ugy gondolom, nem ez a jellemzo. Egy csapat lesztek :)
2019. aug. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát eltelt kb 1 év, jártunk terápiára is, de nem segített együtt maradni. Köszönöm mindenkinek a kommenteket, remélem más nem jár így. Hittem benne, hogy működni fog, de nem így alakult, 3 hónapja lépett le, azóta én is elfogadtam a helyzetet, nem is szeretném visszacsinálni, mert nagyon megterhelő volt az egész,a terhességem arról szólt, hogy a bűntudattal küzdöttem és gyűlöltem magam, semmi jó nem volt a gyerekvárásban. Életem legrosszabb időszaka volt. Utána persze eluralkodott rajtam a harag. Amióta elment, bátran lehetek boldog anya. Boldoggá tesz, hogy itt a gyerek és úgy lehetek anya, hogy nem kell megküzdenem az ő problémáival, a hülyeségeivel, hogy zavarja a szoptatás, vagy rám olvassa, hogy ez neki mekkora kényszer. Szabadnak érzem magam.
2020. aug. 15. 13:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Oh jaj... Annyira sajnálom 😪
2020. aug. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!