Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vállalnátok-e az adott körülmé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vállalnátok-e az adott körülmények között gyereket?

Figyelt kérdés

33 éves nő vagyok, a férjem 47 éves, 7 éve vagyunk házasok.

A férjem előző házasságából van két kamasz gyereke, nekem nincs gyerekem, házas sem voltam korábban.

Biztos anyagi háttérrel, jó munkahelyekkel, megfelelő egzisztenciával rendelkezünk, úgymond minden adott ahhoz, hogy gyereket vállaljunk. A férjemmel természetesen beszéltük már a dologról, ő biztosított arról, hogy ha gyereket szeretnék, szóljak nyugodtan, és hozzáláthatunk az ún. babaprojekthez.

A korkülönbség (ha valakinek szemet szúrna) nálunk soha nem jött szóba. Ő sportoló volt, egészségesen élünk, mai napig nagyon vonzó, sármos, ápolt férfi, olyan, aki akár a Forbes címlapján is szerepelhetne. Természetesen én is odafigyelek magamra.

A házasságunkkal semmi gond nincs, mindketten egy életre tervezünk egymással.


A kérdésem a következő: jelenleg én nem érzek égető vágyat aziránt, hogy gyerekünk szülessen, viszont tisztában vagyok azzal, hogy ha sokat várok, akár az is előfordulhat, hogy kifutok az időből.

Mind nők, mind férfiak válaszára is kíváncsi vagyok azzal kapcsolatban, hogy szerintetek mikor ideális gyereket vállalni? Korábban vagy később? Lehet-e érezni azt, amikor úgymond eljön az ideje?


2019. aug. 3. 16:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Kor szerint igen, tényleg jó lenne lassan. Viszont, ha nem érzed, hogy annyira szükséged lenne rá, annyira nem biztos, hogy jó ötlet.
2019. aug. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Minek szúrnád el a jó életed?
2019. aug. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem érzel vágyat rá, akkor még mindenképp korai.


Ha az ideális kort nézzük, és csak szigorúan az életkort, akkor már elkéstél vele, úgy nagyjából 10 éve, de ez igazából mellékes, ha nem érzel rá vágyat. Az sem biztos, hogy később éreznél. Gondold végig, hogy le tudnád-e élni az életed gyerek nélkül, és mennyire élnéd meg tragédiának, ha esetleg nem lenne? Ezek függvényében érdemes meggondolnod a továbbiakat, mert ha nem érzed borzasztónak azt a lehetőséget, hogy esetleg gyerektelen maradsz, akkor bőven van időd még elkezdeni ezen gondolkodni.

2019. aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Manapság már 30-tól felfele szül a legtöbb nő, szerintem a mai berendezkedéshez is ez az ideális átalgban, a 30-as évek.

(Anyám húgomat pedig 42 évesen szülte,semmi probléma nem volt ebből sem az ég világon, de ideálisnak a 30 körülit mondanám.)


Amúgy ezt szerintem érezni kell ( mondom ezt még gyerektelenként, de én is nyitottabb lettem): lehet hirtelen kattansz be, és leszel vevő a babadolgokra, vagy kap el ez az érzés.


Amikor már nem semleges leszel ezzel kapcsolatban, hogy legyen-e gyereked, hanem jóként gondolsz rá és azért vágysz már rá. Gondold végig a mindennapokat hosszútávon, mindkét formában, melyik áll a szívedhez közelebb.


Nekem pl az is segített, hogy kisgyerekes barátokhoz mentünk.. Tündériek voltak. Ok, persze tudom, hogy nem egy álomvilág, főleg nem az első 1 év.. :D

De a húgom miatti korkülönbségnek is hála tudom mivel jár egy gyerek.


Szóval ha teheted, látogass el gyerekes baráthoz pl, vagy mozduljatok ki velük, és látni fogod, hogy érzel mikor ott vagy az otthonukban, te hogy viszonyulnál hozzá.

2019. aug. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Ha gyereket szeretnél akkor maximum 3 éven belül tervezz, utána már késő. 40-hez közel is lehet szülni, de a mai átlagéletkor 60-65 év, a férjed jóval idősebb tőled úgyhogy ezt is nézd.


Van egy 40-es nő ismerősöm, ő még bevállalt egy utolsó babát a másik gyerekek mellé, de sajnos a kislány down kóros, ezért írom hogy bizonyos kor felett már nagy a kockázat.

2019. aug. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%

En most a gyerek szempontjabol fogok szolni: nagyon orulok neki, hogy anyukam 25 evvel idosebb nalam, nem pedig 35-tel. En is no vagyok es o is, nem pedig egy neni. Nagyon sokat profitalok abbol, hogy ellat a bolcsessegeivel, segit nekem igazi felnotte es nove valni. Ha mar nagymama koru lenne, akkor szerintem nehezebben ertenenk szot egymassal.

Ha azt biztosan tudod, hogy akarsz gyereket, csak az idopontban vagy bizonytalan akkor en azt mondom, hogy kezdjetek el most. Azt se felejtsd el, hogy a termeszet gonosz trefat is uzhet veled es nem biztos, hogy egyszeruen ossze fog jonni. Van ismerosom, aki tiz ev probalkozas, szamtalan beultetes utan 38 evesen lett anya. Jobb nem belegondolni, hogy mi lenne most veluk, ha keson kezdenek el probalkozni.

2019. aug. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Én nem tenném tönkre az életemet egy gyerekkel. Úgy tűnik, normális életed van, azon kevesek közé tartozol, akiknek nem a babócázás az egyetlen életcéljuk.
2019. aug. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Ha szeretnéd, hogy a férjed még aktívan részt vegyen a gyerek életében, akkor én annyira nem halogatnám. Amúgy sem biztos sajnos, hogy rögtön összejön.
2019. aug. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Nem is értem basszus az ilyen kérdéseket minek kell feltenni?

Akkor ha mi azt mondjuk hogy igen itt az ideje akkor szülsz? Vagy ha azt mondjuk elég 40 felett szülni,akkor 40 felett fogsz?

Gondolkozz el ezen!

2019. aug. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem felelősségteljes emberek csak akkor vàllalnak gyereket, ha nagyon nagyon úgy érzik, hogy akarjàk, és az egyéb körülmények is adottak.

Én 15 éves korom óta tudom, hogy soha nem akarok gyereket. 33 vagyok, nem vàltozott a véleményem, egyre hatàrozottabban érzem, hogy nem akarok. A férjem sem, szóval ebben egyetértünk, boldogok vagyunk így, mindketten úgy érezzük, hogy inkàbb kettesben szeretnénk maradni.:)

A jövőre nézve pedig, úgy vagyok vele, hogy egy gyerek egy élet. Inkàbb azt bànjam meg esetlegesen hogy nem lett, mert későn jött meg a vàgy, mintsem azt bànjam meg, hogy gyerekem lett. Nem akarom egyikünk életét se tönkretenni. Vàgy hiànyàban inkàbb nem kockàztatnàm azt, hogy az érzelmi kötődéssel kapcsolatban esetleg problémàk merüljenek fel. Nem vagyok hajlandó tàrsadalmi elvàràsból gyereket vàllalni. Csak mert a többség ítélkezik, a rokonsàg meg pàr ismerős folyton beleugat miért nincs még gyerekünk, hogy lehetünk szerintük ilyen önzőek, gyerek az mindenkinek kell stb.

Nem értek egyet. Semmivel se vagyunk önzőbbek azoknàl akik a sajàt vàgyaik miatt vilàgra hoznak egy embert, mert ők ezt akarjàk, ők is a sajàt boldogsàgukat keresik, ahogy az is aki nem akar gyereket. Tovàbbà marhàra nem kell mindenkinek gyerek. Azoknak plàne nem, akik megszülik majd wcbe, kukàba teszik, agyonverik, éheztetik stbstb.

2019. aug. 4. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!