Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért vetted fel a férjed nevét?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vetted fel a férjed nevét?

Figyelt kérdés
A kérdés egyértelműen azoknak szól, akik felvették. Válaszolhat az is, aki Kis Pálné, Kisné Nagy Aranka, Kis Aranka (leánykori név: Nagy), Kis-Nagy Aranka... asszem leírtam minden alternatívát.
2019. júl. 25. 20:34
1 2
 1/13 anonim válasza:
78%
Mert így passzolt. Mindenképpen fel akartam venni, mert számomra fontos volt.
2019. júl. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Én most fogom felvenni. Nagyon boldoggá tesz, azért veszem fel. Egyszerűen hozzá tartozom.
2019. júl. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Hú ez jó kérdés. Én kötőjellel vettem fel. Nem tudom miért. Talán büszke voltam rá hogy össze tartozunk vagy ilyesmi. Nekem ez igy egyértelmű volt hogy szeretném. Nem töprengene miértjén.
2019. júl. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

Ugyan nem férj, hanem feleség van a jövőképemben, de én szeretném majd ha a párommal felvennénk egymás nevét, kötőjelesen és a gyermekünk vagy gyermekeink is ezt a nevet viselnék.


Sose éreztem fernek, hogy csak az egyik fél mondjon le a saját nevéről. Én így sokkal családiasabbnak érzem, hogy mindannyiunk ugyanazt a nevet hordja.


Remélem nem gond, hogy még nem vagyok házas és válaszoltam.

2019. júl. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
Ő nagyon férfias, régimódi, nekem pedig fontos, hogy a nevemből tudják házas vagyok, és hogy ő férfinek , férjnek érezze magát mellettem. ez olyan, hogy első fiú gyermekünk is apuka nevét viseli. Imádom őket!
2019. júl. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Azert szoktak, mert az osszetartozast jellepezi, egy csalad-egy csaladnev alapon es mert ez gyakorlatilag osszefonodott a hazassaggal. Szinte mindenkinel jon automatikusan, hogy ezt igy kell csinalni.


Amugy erdekes, hogy az erdekel miert veszi fel valaki a hazastars nevet, ahogy az emberek donto tobbsege.

En pont hogy nem vettem fel semmilyen formaban (es nem is all szandekomban), de tolem mar millioan megkerdeztek, hogy miert nem. Az jobban szokta erdekelni az embereket. :)

2019. júl. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Tetszik a vezetékneve, jobb mint sz enyém :) ez volt a fő érvem :)
2019. júl. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%
#7 Az egyetlen normális érv amit el tudok képzelni arra, hogy valaki felvegye a férje nevét.
2019. júl. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Azért mert utálom apámat és nem akartam tovább az ő vezetéknevét vinni.
2019. júl. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen felvettem volna, de sajnos mivel külföldi, és én nem vettem fel a helyi állampolgárságot, így a helyi törvények alapján a nevét sem vehettem fel. Azért szerettem volna felvenni, mert az én vezetéknevem Magyarországon tucat, külföldön meg röhejes (Kiss).
2019. júl. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!