Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy zajlik egy esküvő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy zajlik egy esküvő?

Figyelt kérdés
szóval csak onnantól érdekelne, hogy ugye a templomban vagyunk és a pasi az már ott áll az oltár előtt ugye? de ki is kiséri ki a menyasszont a pasihoz? és hogy a pap általában ilyenkor miket mondd, éshogy kik ülnek előbbre a templomban és kik egy kicsit messzebb. mikor van a gyűrűfelhúzás és naggyából a pap beszéde érdekelne meg az esküvő után mi van? eszem-iszom vagy mi? :D köszi mindenkinek
2010. jún. 30. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:

nem mindegy hogy melyik felekezetröl kérdezel, és melyik papa ad össze.


Pl az egyházi esküvö nem hivatalos magyarországon. Ezt a katolikusok nem fogadják el és azt mondják elöbb templomban kll esküdni aztán lehet menni a hivatalba.

A reformátusok azt mondják, igen is a hivatali a hivatalos, isten csak meg áldja a frigyet így ott nincs gyürühúzás csak egy esküt kell elmondani.

DE ma már a református papok többsége engedi és lehet külön rá is kérdez hogy legyen-e gyürü húzás. Pl nekem református esküvöm volt de mi direkt nem kértünk gyürü húzást, mert az megvolt a hivatalba elötte.


Engem apukám kísért be mind két alkalommal, de testvér barátnö unokaöccs, bárki bekísérhet, lehet akár nö is.


Szokások rettentö változóak nem csak területenként de még családon belül is.

2010. jún. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

menjünk sorban:

- a menyasszonyt az oltárhoz és a férjhez a lány apja kiséri hagyományosan ha nem él egy általa választott férfi rokon

- nem tudom mit mond a pap mert változó

- a szük rokonságé az első 5 sor és érdektelenség felé haladva ülnek a templom végéig.

- esküvő után már a lakodalom.

templomi esküvő elött szokott lenni a polgári - mert anélkül nem érvényes - legyen bármekkora is a hit!

2010. jún. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nos, az ifjú arát az oltárhoz az apja kíséri. Amúgy nem mindig tartják az esküvőket templomokban, de ez most mindegy. Például én egy golfpályán voltam, ahol ismerősömék összeházasodtak. Szerintem az ülés rend mindegy, azt a pár szokta eldönteni, ahogy azt is hogy milyenek legyenek a meghívók, a díszítések. És ugye vannak tanúk is, akik szintén a pap előtt az pár oldalán állnak. Hát nem nagyon tudom idézni a pap beszdét. Megkérdezi, hogy ki van az esküvő ellen: "Akinek valmilyen problémája van a házzaság ellen, szóljon vagy hallgason örökre." Aztán a párokat, hogy biztos hogy akarják-e egymást. Ilyenkor válaszolják azt, hogy igen vagy nem. A beszéd után van a gyűrűfelhúzás és a csók is. És igen az esküvők után nagy lagzit tartanak általában.
2010. jún. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
jójó. köszönöm szépen a válaszokat. sokat segítettetek =)
2010. jún. 30. 15:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

(Először is a vőfély kikéri a vőlegényt, aztán elindul a menet a menyasszonyért / falun belül gyalog, ha más településre, akkor kocsival/, aztán a vőfély ott is kikéri a menyasszonyt, majd indul a menet a templomba/polgárira, a menetben elől a menyasszony az első klány párjával, azátn a vőlegény a klányal, klányok és párjaik és a többi rokon.)

Hát régi magyar szokás szerint bemennek a vendégek, aztán a vőlegény az első koszorúslánnyal (nem az anyjával) aztán a menyasszony a klány párjával (nem az apjával), a papi szöveget nem tudom pontosan, előre ülnek az örömszülők és a rokonsági fog alapján egyre távolabb az oltáról az emberek, a végén a pap kíséri ki őket a templomból. Ezután (falusi lagziban) a nászmenet elkezd vonulni a lagzi helyszínére (vagy valahol a polgári van később, akkor oda), aztán eszem-iszom-dinom-dánom, vacsora, nyitótánc, mulatózás, menyasszonyi torta, ajándéktánc ("eladó a menyasszony"), eselteg menyasszonyrablás, aztán átöltöznek menyecske és újember ruhába, aztán pénzsöprés, éjféli vacsora közben (töltött káposzta), majd hajnalig mulatozás.

2010. jún. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos nem tudom hogy itt Magyarországon hogy van ez mert én Indiába házasodtam! 29/N
2010. jún. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!