Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan tudnám olcsón, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám olcsón, de igényesen megszervezni az esküvőmet?

Figyelt kérdés
2008. okt. 31. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Az nem biztos, hogy olcsó, de az igen, hogy sokat tudsz spórolni ha:

- a meghívó saját készítésű, ezáltal abszolút egyedi

- a menyasszonyi ruhát nem szalonból, hanem készítőtől bérled (kb. a fele)- ha nem ragaszkodsz a menyasszonyi ruhához negyedannyiból kijön, ha veszel egy szép kosztümöt

- ha lesznek koszorúslányok: felkerestek egy varrónőt, aki majdnem-egyenruhát varr a lányoknak, amit utána tudnak hordani (tájanként eltérő: van ahol az ifjú pár állja a számlát, van ahol a koszorúslányok ill. szülei: le kell előre tisztázni)

- megkéred a barátnőidet, hogy a nagy nap előtti napon segítsenek neked virágokat kötni, termet díszíteni. Ha virágokat nagykerben vagy temetőnél veszed sokkal olcsóbb, mint a virágüzletben.

- ha még nincs jegygyűrű: ezeket is érdemes ötvössel csináltatni és nem ékszerüzletben venni

- a legtöbbet az étterem kiválasztásával lehet spórolni: lehet-e bevinni italt, süteményt (vigyázat: sok helyen már felszolgálási díjat kérnek érte!), de ez attól is függ, hogy hol szeretnétek tartani.

Viszont vannak dolgok, amiken szerintem nem szabad spórolni, ilyen pl. a zenekar és a fotós, de ezt is meg lehet olcsón úszni. A lényeg az, hogy időben végig kell gondolni, hogy mit szeretnél, mert a jó helyeket (embereket) már jó fél évvel előre lefoglalják.

Egyébként meg lehet számítani a menyasszonytáncból származó bevételre (pláne ha mindenkit megkértek, hogy ne vegyen nászajándékot, hanem pénzt adjon): általában az éttermet az esküvőt követően kell kifizetni (mondjuk láttam már olyan helyet, ahol a végösszeget a lagzi napján széfbe kellett rakni...)

Ha Pest környékében gondolkodsz, tudok egy pár helyet, ami pénztárcakímélő.

Üdv.

2008. okt. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Csatlakoznék az előttem szólóhoz, a legjobb dolgokat írta le.

Hová valósi vagy? Szívesen segítek Neked a meghívókban, az ültetőkártyákban, tudok nagyon jó fotóst ajánlani, ill. menyasszonyi ruhát és kiegészítőket is fel tudok Neked ajánlani bérlésre (szalonok árainak töredékéért), ha gondolod.

Várom mielőbbi válaszod!

2008. okt. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Igen, azt elfelejtettem írni, hogy amiket írtam, azokban tudok segíteni, csak írj, ha kell.

Üdv: Első v.

2008. okt. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Bocsi a pofátlankodásért, de engem is érdekel, hogy hogyan lehet spórolni egy esküvőn. Én Somogy megyében lakom. Ha segítenétek, megköszönném.
2008. okt. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Az előttem írónak: Neked is tudok segíteni a meghívókban (megszerkesztve kinyomtatva), az ültetőkártyákban, fotóst tudok ajánlani, aki nagyon jó áron dolgozik, gyönyörű képeket csinál, ill. a menyasszonyi ruhában és a kiegészítőkben. Ha gondolod írj privit, ott megbeszélhetjük a dolgokat.
2008. okt. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Sziasztok! Sajnos konkrét dolgokat nem tudok írni Somogy megyére vonatkozóan, csak "irányelveket", hogy hogyan tudsz spórolni, de azokat már korábban írtam. (Kaposvári zenészeket tudok, de azok nem olcsók, viszont nagyon-nagyon jók - ha érdekel írj.)

Minden attól függ, hogy hány fő, mik az elképzelések. Ha ezek megvannak, nézz körül először neten, ha nagyjából megvan a helyszín (település, kerület...) egy hétvégén fogd meg a párod kezét és menjetek, nézzetek körül. Sétáljatok nyitott szemmel a környékén. De ez nem csak a lagzi helyszínére vonatkozik: vannak nagyon jól eldugott, nem reklámozott üzletek, ahol egy csomó mindent be tudtok szerezni pl. a meghívókhoz. Bátran ötleteljetek a netről - az árakról is tudtok tájékozódni, hogy mi a reális, mi nem. A baráti kört is bele lehet vonni a keresésbe, mi a húzósabb részeket (ruha, helyszín, virág) ajánlás útján kaptuk - utóbb kiderült az étterem úgy teltházas egész évben, hogy soha sehol nem reklámozzák magukat, hanem szájról-szájra száll a jó hírük.

Ötlet: vezess egy füzetet, amibe mindent felírsz (mit, hol láttál, mi jó, mi nem, miért), hogy össze ne keveredj.

2008. okt. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Én a ruhámat használtan vettem (1 menyasszony használta előttem, tehát gyönyörű állapotban volt), meghívókat egy internetes adok-veszek oldalról rendeltem, nagyon szép lett és én tervezhettem meg, olcsóbb volt, mintha magam csináltam volna, az anyakönyvvezetőnél csak "minimálprogramot" kértünk, pl. zene, pezsgő és gyertya, öltönyt rendeltük nagyon olcsón, csokrot úgy csináltattam, hogy nem vallottam be, hogy esküvőre lesz... mi van még? Ja, enni 11-en mentünk (ebéd a szülőkkel és a tanúkkal)egy olyan helyre, ahol befizetsz x összeget és két órán keresztül eszel ami beléd fér. :) Aztán a barátaink szerveztek egy bulit ahova rendeltük a tortát és ott lehetett hajnalig mulatni. Videózni egy ismerősöm videózott, csak profi fotóst hívtunk. Az egész kijött 250e-ből. Sok sikert a szervezéshez!
2008. nov. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Első hozzászólónak: 2009 őszére tervezem az esküvőmet,és én is pesten lakom.Érdekelne,hogy milyen helyeket ajánlanál! Köszönöm
2008. nov. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó! Ha küldesz mail-t küldök egy összefoglalót.

Üdv.

2008. nov. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igaz. Szervezz mindent magad és hagyj rá időt. Ruhát bérelni olcsóbb, mint venni. Meghívót tudsz itthon nyomtatni. Ültetőkártya is lehet hand made (a mienk például kavicsok voltak, amikre valami dekor filccel írtuk rá a neveket...kavics jött a Dunáról, filc meg a boltból) Dj olcsóbb, mint az együttes és változatosabb zenét is csinál. Fotós és videós ha nem marad végig a bulin tud olcsóbb lenni. Videós,a ki amúgy valóban nem drága - szerintem - Romet Róbert (www.romet.hu)
2009. szept. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!