Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek mennyi idő megszer...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyi idő megszervezni egy esküvőt?

Figyelt kérdés
Jövő augusztusban szeretnénk tartani, most fogok szülni, tehát bele kell kalkulálni azt is, hogy bár nem dolgozom, de egy pici babával leszek itthon. Nem szeretnék szervezőt felfogadni, mindent magam intéznék. Ja és 100 fő alatt lesz a létszám ha ez számít.
2011. jún. 1. 12:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha megvannak a megfelelő ajánlások, barátoktól, ismerősöktől, hogy melyik fotós a jó, hol érdemes a meghívókat megcsináltatni, kedvező árú ruhakölcsönző (persze abban az esetben, ha kölcsönzöd) nem túl sok idő, kis túlzással néhány telefonálásnyi idő. Meg amikor eljársz ruhapróbákra, stb.

Az étterem kiválasztása lehet inkább utánajárós, meg a zenész, ha lesz, de a többi nem igazán.

Ugye attól is függ, Ti milyen típusok vagytok.

Van olyan lány, aki bejárja a várost pl. hogy kiválasszon egy szép nyakláncot, bármilyen kiegészítőt a ruhájához, és még utána is gondolkozik, nem dönt azonnal, megnézi máskor is a kínálatot, és olyan is, aki az első bizsuboltban be tud vásárolni, egy délelőtt meg tudja venni a cipőjét, stb.

2011. jún. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jó, akkor nézzünk egy középutat. Nem vagyok az a hetekig gondolkozós típus, de azért utánajárok mi mennyibe kerül. A helyszínen nem kell sokat vacakolni, 2 lehetőségünk van. Gondolom sok mindent interneten is el lehet intézni. Szóval mikor álljak neki? Gondolok itt arra is, hogy a helyszínt mennyi idővel előtte érdemes lefoglalni, amikor nekem még nem kell kompromisszumot kötnöm az időponttal kapcsolatban? Templomi esküvő nem lesz.
2011. jún. 1. 12:24
 3/14 anonim ***** válasza:
Szervezők nem kérnek tőled sose egy forintot se.
2011. jún. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon sok mindentől függ.

Megvan-e a költségvetés? Mennyi pénzt tudtok rá szánni?

Ha még nem vagytok tisztába az árakkal, akkor minél előbb el kell kezdeni.

Nekünk jövő szeptemberbe lesz elvileg az esküvőnk, de mivel fogalmunk se volt mennyi pénzbe kerülnek a szolgáltatások, ezért már most kértünk árajánlatokat, csak hogy tudjuk egyátalán belefér-e.

Másik kérdés, hogy tudjátok hol lesz?

Ha kisebb helyen, ahol nem tartanak sok esküvőt, akkor nem kell olyan korán lefoglalni. De ha mondjuk Budapesten lesz, akkor a jó helyeket hamar elkapkodják.

Nekünk a jövő szeptemberi esküvőnkre január-február környékén le kell foglalni a helyet, de ha idén lefoglaljuk még idei árrakat kapunk, így ez megfontolandó.

Fotóst, videóst, zenekart legkésőbb jövő ilyenkorra le kéne foglalnotok, de ott is hamar elkelnek a nevesebbek.

Virágos, Cukrászda ráér 2 hónappal előbb!



Én úgy gondolom, hogy 1 év a kényelmes idő. Nem kell kapkodni, és van idő a legjobb ajánlatot felkutatni.

2011. jún. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
44%

Egy esküvőt (ha nem szervezővel szeretnéd és még ott a baba is) akkor olyan 8-10 hónappal hamarabb el kell kezdeni. Listát vezetve. Jól átgondolva.


Én rendezvény szervezést is tanultam. A lényeg hogy legyen előkészületi listád, forgatókönyv (gondold át az egész esküvőt, légy precíz) és kész is a tökéletes esküvő :))


Remélem tudtam segíteni :)

2011. jún. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
helyszínt, polgármesteriben a termet legalább fél évvel előtte foglald le, legalább is Budapesten, de úgy tudom a vidéki nagyvárosokban is (Szegeden, Debrecenben tuti). Az összes többit ráérsz 3-4 hónappal előtte. Legelőször a kaját intézd, utána a fotóst, videóst, aztán a ruhákat, meghívót, stb. A meghívókat szerintem min. 1 hónappal, de ha lehet, inkább kettővel illik elküldeni, hogy mindenkinek legyen ideje készülni.
2011. jún. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

legalább 1 év.

Nálunk a családban 1 évvelelőtte szokás szólni a vendégeknek is, hogy számítsanak rá, ne nyaraljanak akkor....

2011. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
12:26-os honnan tudod, hogy nem kérnek pénzt? Akkor nekik miből van fizetésük?
2011. jún. 1. 13:26
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Julius vegen volt.

Szombathelyen januarban es februar elejen mar nem talaltunk juliusra szabad ettermet, allitolag nov-dec-ben lefoglaltak, igy egy közeli varos maradt.

Templomi esküvöröl nem esett eddig szo (romai katolikus): mi marciusban kezdtük, de a papnak nem volt mobiltelefonja, es heti 3-4-szer hivtam, de sosem volt elerhetö. Majd aprilistol junius vegeig egy masik varosban volt szolgalaton, azaz ugy csinaljak, hogy 3 honaponta valtjak egymast, igy csak julius 1-jen jött vissza, ezutan tudtuk megbeszelni... Aprilisban sikerült elerni a valtotarsat egy szombati napon, aki mondta, hogy a lakhelyünkön menjünk el jegyesoktatasra, erröl hoztunk neki papirt, igy minden rendben volt. De amit ateltem addig! (Mar az sem erdekelet, ha nem lesz templomi ceremonia, csak eppen a meghivokba belenyomtattak...)


Nalunk a csaladban nem jellemzök a nyaralasok, de azert a szülök tudtak elöre, hogy juliusban lesz valamikor, igy mar februarban elhintettek a rokonoknak. Csak egy csalad nem jött, mivel a masik agon egy közelebbi rokonuk esküvöje is aznap volt. A meghivokat majusban kezdtük kivinni, egy nap 3-4 csaladhoz, igy junius vegeig mindenki megkapta.


Menyasszonyi ruhakölcsönzö keresesre 1 napot tudtam forditani szinten marc-apr-ban (elötte kikerestem neten az összes letezöt a környeken), a 3. boltban talaltam egy megfelelöt + ejfel utani piros ruhat is. Ezeket at kellett alakitani, es az elado mondta, majd esküvö elött 2-3 hettel jöjjek vissza, addig valtozhat a testsuly. Viszont erdemes megis jo elöre lefoglalni.


Videost is 3-4 honappal elötte kerestünk, viragost is. Zenesz kivetelevel mindenkivel szemelyes kontaktus kell, szerintem, mar csak az elölegfizetes miatt is! Tehat neten tenyleg csak a lehetösegek utanajarasa elintezhetö, szerintem.

En is rendezvenyszervezest tanultam, csinaltam is, a listazas tenyleg fontos, kis füzetbe irtam mindent attol fogva, hogy megbeszeltük, hogy összehazasodunk. Fontos, hogy elöbb fejben alljon össze minden, es egy biztonsagi tartalek a vegere, hogy tuti minden rendben legyen.

A meghivok nyomtatasa maradt volna a vegere, junius elejen inteztük (nalunk a fentiek miatt pappal szemelyes egyeztetes csak juliusban). Az asztaldiszeket, teremdsizeket nagyjabol en csinaltam, ejjel-nappal az utolso 2 honapban. Juniusban fejeztem be egy tanfolyamot, emiatt utana.


A többiröl mar sokat irtak. Attol is függ, hol szervezed (könnyebb lehet, ha a lakohelyeden - mi attol 50 km-re, mivel ott lakik a rokonsag azon resze, akik kevesebbet tudnak kiadni utazasra, igy a szervezes is nagyobb ceco volt.) A völegeny ruhaja is nagyobb ceco volt nalunk, mert mire vegre talaltunk, ami a ferjemnek megfelelt volna, meg nekem is (hogy passzoljon a viragokhoz, disziteshez), az üzlet tulaj vacakolt, ezt nem reszletezem.


Amire nem gondoltam idöben: a fenykepezeskor a menyasszonyi ruhat tartani autoba ki-beszallaskor, es az esös idö miatt fenykepezeskor is, ehhez egy baratnö/rokon. 3 hettel elötte a ruhakölcsönzös csaj kerdezett ra, mert sosem volt velem senki ruhata probalni, es akkor kezdtem keresgelni a korabbi baratnömet (akivel utolso even az 50 km tavolsag miatt mar csak 2-3szor talalkoztunk), a tesomat, de egyikük sem vallata, ugyanis nekik fodraszhoz kell menniük - az esküvömre! Egy masik baratnöm meg külföldi munkat kapott, anyu a tesom gyerekeire vigyazott, hogy elmehessen fodraszhoz...stb. A fenykepesz nagyon csodalkozott, mert allitolag mindenkinek felajanlkoznak ilyenkor. Ugyanezen okok miatt a sütemenyeket is mi hoztuk el aznap, a viragokat is, es öszinten szolva ezzel nem szamoltunk elöre. A rokonsagbol 3 csalad meg tölünk varta, hova hogyan fog eljutni, intezzük el neki. Szep napot terveztünk, ahol mindenki jol erzi magat, szepet es jot akartunk adni mindenkinek, hat kerdes, sikerült-e. A visszajelzesek szerint sokaknak igen. Megis, csak magam miatt SOHA nem csinalnam ujra, ha tudom, hogy ennyire nem szamithatok senkire.

Csak azert irom, hogy arra is gondolj, kire mennyire szamithatsz majd azon a legfontosabb napon, de valojaban, ne az igergetesek szerint! Mert igergetes, az sok volt...

2011. jún. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
"12:26-os honnan tudod, hogy nem kérnek pénzt? Akkor nekik miből van fizetésük?" Menyasszonyom is esküvő szervező, onnan tudom. Ő szerződve van nagyon sok szolgáltatóval, pl zenekarok, terembérlő helyek, ruhakölcsönzők stb. Ha ő intézi olcsóbban adnak neki mindent, és jutalékot kap a szolgáltatóktól. De ez neked egy fillérbe nem kerül, mert így is olcsóbban kapod a szolgáltatásokat, mintha idegenként az utcáról mennél be.
2011. jún. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!