Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit kell fizetni a vőlegénynek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kell fizetni a vőlegénynek/családjának, és mit a menyasszonynak?

Figyelt kérdés

Jövőre tervezzük a lagzit, részemről kb. 30 fővel, páromról pedig kb. 100-an lennének (mindenféle rokon, de én a sajátjaimat nem akarom, akivel 20 éve nem találkoztam). Ilyenkor mindenki állja a saját vendégeinek a költségét, vagy fele-fele arányban oszlik meg?

Ill a ruhát kinek szokás fizetni? Vőlegényét, menyasszonyi, menyecskeruhát?


2010. máj. 10. 08:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem felesbe, vagy ahogy van pénzetek. De biztos nem úgy, hogy "ez az én vendégem, ez a te vendéged...". A házasság pont nem erről szól.
2010. máj. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk is felesbe fizették, holott tőlünk kb. 15-en voltak, a férjemtől meg kb. 50-en. A többit tették ki a barátok. Én azért nem tartom jónak, hogy mindenki fizesse a sajátját, mert ha úgy nézzük az ajándékok közösek. Tehát a férjem vendégei ugyanúgy adnak nekem is ajándékot, nem csak neki.
2010. máj. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Mindenki a saját ruháját fizeti, a kosz.lányokét a menyasszony. A csokrot a vőlegény. Ha kicsi az eltérés 2 létszám között, akkor felesben, ha ilyen nagy, szerintem arányosan korrekt a kaja, pia, és akkor nincs sértődés a két család között. Zenekar, vőfély stb, ami nem létszámfüggő, az fele-fele.
2010. máj. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem pedig a vendégeket arányosan, a többi ktg-et pedig felesbe. Nálunk így volt:


Én rokonaimat a szüleim, férjem rokonait az ő szülei, a barátainkat pedig mi "fizettük". Menyasszonyi, menyecskeruhát anyukám, vőlegény öltönyét anyukája fizette. A többi, úgy mint terembérlés, zenekar, fotós, videós, dekoráció, stb fele-fele arányban oszlott el a két család között. Férjem részéről voltak kb 60-an a rokonok, tőlünk meg 110-en. Nem lett volna igazságos, hogy anyósomék 20 emberrel többet fizessenek azért, mert az ajándék úgy is közös...

2010. máj. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A régi hagyomány szerint a szülők állják a költségeket, és mindkét szülőpár a saját vendégei után fizet. A vőlegény szülei veszik illetve kölcsönzik a menyasszonyruhát, a lányos szülők pedig a vőlegény ingjét, nyakkendőjét.


Ránk nem állt ez az egész, mert már együtt éltünk néhány éve, amikor összeházasodtunk. Mi fizettünk ki szinte mindent és a kassza közös ugyebár. Nem csináltunk lakadalmat, csak vacsorát.

2010. máj. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Én is azzal a válaszolóval értek egyet, aki azt írta, hogy ajándék is közös, tehát fizethetik felesbe a szülők. Az kapott ajándékoknál sem kezdi a pár elosztogatni, hogy ez a te rokonaidtól jött, ez meg az enyémektől.
2010. máj. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk mindent az anyósék fizettek. A mi lagzinkon az én családom 6 főt képviselt. A férjeméké pedig, 150.

Amikor meghallották z anyósék, hogy hányan lesznek a részünkről. Nem volt képük azt mondani, hogy feles legyen az esküvő.

2010. máj. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

A mi esküvőnk így nézett ki:

Vőlegény fizette: új öltöny- átalakítás, menyasszonyi csokor és a saját vendégei 50 fő

Menyasszony fizette: menyasszonyi ruha, menyecske ruha, koszorúslányok csokor, kislányok virágos kosara és a saját vendégeim 100 Fő.

Nem feleztünk,mert nem úgy illik mindenki fizeti a maga vendégeit.

aztán persze vannak költségek amiket felesben illik: vőfély, autódísz, zenekar, menyasszonyi torta, a sütemények és a meghívók ott is a vendégek arányában ( de ezt pl mi csináltuk így lényegében ingyen volt9

2010. máj. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindent a szüleim fizettek (én voltam a menyasszony), kb. 65 fő volt összesen (kb. 30 tőlem, 35 a férjemtől), és csak vacsora. Ez azért volt, mert az anyósom elbőgte magát, hogy nincs pénze, épp akkor vett fel 4 milliót lakásfelújításra, stb. Az én szüleim jól állnak, megsajnálták. Ma, 4 év után már látom, hogy hiba volt, mert az anyósom egyszerűen mindenre szórja a pénzt, úgy ahogy azt mi sosem tettük. Egyébként a gyűrűket és a virágokat fizette a férjem.

De hogy a kérdésedre válaszoljak, szerintem a vacsit ha ekkora a számbeli különbség fizethetnétek arányosan, a többi kiadást felesben. Beszélj a pároddal, biztosan megérti. A ruhát tudtommal a menyasszony szülei fizetik, egyébként.

2010. máj. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy volt, hogy: a vőlegény fizette az öltönyét, a menyecske ruhát,a menyasszonyi csokrot és a vendégeinek a kaját italt.

menyasszony:ruhakölcsönzés, menyecskeing a vőlegénynek,

a mi vendégeink fogyasztása.

2010. máj. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!