Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Össze ad minket a pap ez esetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Noemirenata kérdése:

Össze ad minket a pap ez esetben?

Figyelt kérdés
A párom katólikus , elsö aldozott es bermálkozott is , én református vagyok viszont sajnos nem konfirmáltam . Katólikus templomban szeretnénk meg esküdni. Előre is köszönöm.

2016. ápr. 14. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Csipiszt!
2016. ápr. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Azt hiszem, hogy erre mondja az angol: holy fucking shit.
2016. ápr. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Mint a matekpéldát.
2016. ápr. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha az egyik jegyes nem keresztény vallású, vagy kereszteletlen: (valláskülönbség esete) a jegyesoktatást végző atya jegyzőkönyvet vesz fel a katolikus jegyessel, és azt mellékelve az Egyházi Hatóságtól engedélyt kér a házasságkötéshez. Már a jelentkezéskor kell tisztázni e kérdést, mert az engedély beszerzésének időszükségletét – kb. 1 hónap – figyelembe kell venni az esküvő kitűzési időpontjánál. A katolikus jegyes iratbeszerzése változatlan. (keresztlevél másolat, házasságkötési engedély, a jegyoktatás igazolása)
2016. ápr. 15. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Engedélyezni fogják, maximum egy papírral többet kell aláírnotok. Jegyes oktatásra mindketten el kell hogy járjatok és meg kell ígérnetek, hogy a gyerekeket katolikus hitben fogjátok nevelni.
2016. ápr. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem akarok át térni a katólikus vallasra , meg akarom tartani a vallásom . Meg vagyok keresztelve reformátusnak de nem konfirmáltam.
2016. ápr. 15. 08:21
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Persze, gond nélkül. Ha nem lennél megkeresztelve akkor is összeadna. Sőt ha csak megkeresztelve lennétek, akkor is simán összeadnak.
2016. ápr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, és ugyanúgy megtarthatod a vallásod, nem kell áttérni. A katolikus esküvőhöz elég az, hogy az egyik fél katolikus legyen.
2016. ápr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég, ha az egyik fél katolikus. Megtarthatod a vallásod, így is összeadnak. Pont ugyanez volt nálunk is a felállás.
2016. ápr. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Össze. Nálunk úgy volt, hogy én római katolikus vagyok, a férjem pogány...és katolikus templomban volt az esküvőnk. Előtte egy papírt kellett aláírnunk, hogy a leendő gyerekeinket katolikus szellemben fogjuk nevelni. Ennyi.
2016. ápr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!