Ha rendszeresen eláztatnak minket panelházban a felettünk lakó szomszédok, akkor a közös képviselőnek mi a teendője ilyenkor? Úgy általában mit lehet tenni ilyen esetben?
Folyamatosan folyik a víz a fürdőszobánk falán, egyre intenzívebben ráadásul. Csak annyit tudunk, hogy valamelyik lakásból felettünk. De hogy közvetlen a felettünk lakók, vagy az amellett lakók, vagy még fentebbről valamelyik lakás - nem tudni. Vagy hogy a rossz fürdőszobai bekötésnél jön-e a lefolyóvíz, vagy a strang (fővezeték) felől, ami egy külön szervizaknában fut? Az biztos, hogy nem a vezetékes víz okozza, mert akkor folyamatosan folyna. Ez estefelé szokott beindulni, amikor az emberek már otthon vannak és fürdenek.
Hiába szóltam a közös képviselőnek többször is, mindig az a válasza, hogy ezt a lakóknak egymás közt kell lerendeznie. De hol vagyok én ahhoz, hogy idegen lakásokba bemenjek, ráadásul mindenféle szakértelem nélkül?!
(Annyit sikerült elérnem, hogy a közvetlenül felettünk lakó kibontotta a beépített fürdőkádját, de nem onnan jön a víz.)
mondd a közös képviselőnek, hogy a közös szennyvízcső az ok, azzal foglalkoznia kell (amúgy szinte biztosra fogadom, hogy az)
nem mellesleg hívd ki a biztosítódtól a kárszakártőt!
amúgy, ha nem sikerül zöld ágra vergődnöd az áztató lakóval kérhetsz birtokvédelmet a jegyzőnél
mellesleg kirúgatnám az ilyen közös képviselőt
Sajnos olyanról nem tudok, hogy a ház bármilyen vizessel kapcsolatban állna, de majd körbekérdezek.
Egyébként az sem mellékes, hogy az a ki tudja milyen kémhatású víz mit csinál a vasbeton-szerkezettel. Nem tudom, mi kell ahhoz, hogy megroppantson egy ilyen szerkezetet, de ha ez bekövetkezne, akkor ott már milliós lenne a kár, hiszen nem is egy lakás lenne érintett benne.
Neked az lett volna a legcélszerűbb, hogy bebiztosítod a lakásod ilyen trehányságok ellen.
A közös képviselőnek pedgi az a főfeladata, hogy ilyesmiben azonnal intézkedjen. Ha nem, akkor egyenesen a lakáskezelőséghez fordulj.
A háznak van ingatlan-biztosítása. Az fizetett is kemény 20ezret.
Ami nekünk van külön, az az ingóság-biztosítás.
Más nem is lehet, mert azt tiltják a jogszabályok. Kettős biztosításnak nevezzük azt, amikor két biztosítási szerződés áll fenn, a biztosítási érdek azonos; a biztosítási események köre is részben vagy egészben fedi egymást.
Akár le is jelentheted mind a kettőnek.
Sőt ha neked teljes körű biztosításod van és a háznak is van akkor a két biztosító "lefocizza" egymás között. De nem fogod kétszer megkapni a pénzt. Fizet mindkettő de csak megosztva.
sajnos itt nem a biztosítás körül folyik a huza-vona. Az lenne a legkisebb baj.
Hanem az, hogy nincs felelőse az egésznek, nincs felderített ok, amit meg tudnánk oldani. És amíg ez nincs, addig helyrehozni sem tudjuk, mert újból tönkremenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!