Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Volt olyan (és hogy történt)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt olyan (és hogy történt) hogy a szolgáltatók szándékosan le akartak húzni, csak mert meghallották, hogy esküvő?

Figyelt kérdés
Én varrónővel jártam így, egy nagyon egyszerű szabású, nem kifejezetten menyasszonyi, de fehér ruhára azt mondta alsó hangon 60 ezer forintért fogja megvarrni, azt mondta az anyagot ő veszi meg és kb. 30-40 ezer ft lesz az anyagköltség. Mindezt úgy, hogy se abroncs, se uszály, se fátyol, tényleg csak egy térdig érő ruha. Átmentem egy másik varrónőhöz, aki megmondta milyen anyagot és hol vegyek, 5000 forintért vettem anyagot, a ruhát pedig 12 ezerért fogja megvarrni!
2015. dec. 13. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez esküvőtől függetlenül is így van, körül kell nézni alaposan.
2015. dec. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Szinte mindenhol lehùznak. Csak gondolj bele mennyiért csináltatsz egy szép csokrot, és mennyi ha esküvői csokrot kérsz. Ok hogy dìszesebb egy esküvői de nem 10-15ezer ér többet. Torta is. Mennyivel drágább egy kis dìszes torta, mint egy nagy sima. Ès még sorolhatnàm.
2015. dec. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy lehúzás, de az is lehet, hogy annyival jobb minőségben készítette volna el a ruhát. Ezt így ennyiből mi nem tudhatjuk. Én nem érzem úgy, hogy bárki lehúzott volna az esküvőnk kapcsán.
2015. dec. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Amikor szervezni kezdtük az esküvőt, és helyszíneket kerestünk. Díjmentes terembiztosításból 500 Ft/fő terembérleti díj lett, ahogy kiejtettem, hogy esküvő. Nem ott tartottuk a lagzit.....
2015. dec. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy zenekar vezetője közölte, hogy ugyan már van egy foglalásuk arra napra, de plusz X összegért a miénkre jönnek. Inkább nem kértünk belőlük.
2015. dec. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó szolgáltatókat találsz, akkor nem fognak lehúzni. Mondok egy példát, a csokrom 10ezer volt, úgy, hogy tudom, hogy a nagy része alapanyagár volt (a nagykerben 600 ft az az angolrózsa szálja, amit kértem bele, mert őszi esküvő volt, amikor már bizonyos virágok ára magasabb). A rózsákat egyesével válogatta előző nap a csajszi Pesten a nagykerben, hogy összeilledjenek és meg tudja kötni Pécsett nekem szépen.

Ha beugrasz egy csokorért szombaton, nem várhatod el ugyanezt a minőséget, 2 hetes hűtőben tartott rózsád is lehet benne, ami az első 40 fokos szellőtől összefonnyad. Persze nem jelenti, hogy igényleg azt a rózsát, ami 2 napig bírja a strapát, ha kell, lehet, hogy Neked elég lesz egy kála csokor, amit máskor is kapsz a virágboltban.

Mindig lesznek taplók, akik lehúznak és kóklerek, olcsójánosok, akik meg tudják csinálni olcsóbban, de nem mindig érdemes az olcsóbbat választani. Ha valami nem úgy sikerül, ahogy elképzelted és kidobott pénz, akkor lesz a legdrágább. (Mert egy életre megjegyzed, hogy az nem volt tökéletes az a valami az esküvődön, vagy kijavíttatod/megcsináltatod egy jobb szolgáltatóval.)

Én nem tapasztaltam lehúzást sehol, a körmös fix áron volt, ugyanannyi, mint bárki másnak, a ruhát varrattam, 170 volt, de ennyire is számítottam. 70 volt az anyagköltség+fátyol (6ezer). Sok tüllréteges nagyszoknyás (abroncs nélküli) hosszú ruhám volt fodros betoldásokkal, fűzővel, több extra megoldássa, szóval igen időigényes darab volt.

A hely sem kért terembérleti díjat.

Érdemes minden kategóriában több helyről bekérni árakat, akár olyan luxus kategóriákból is, amit tudtok, hogy úgysem tudtok majd megfizetni, hogy lássátok a piacot. Így kiderül, hogy akit Ti gondoltatok szolgáltatónak, az kb. mennyire reális áron dolgozik, hogy egy fotós munkájáért a 120, vagy a 240 a sok, vagy hogy a menü áránál a 10/főn, vagy a 20/főn kell azt mondani, hogy esélytelen.

Borzasztó egyébként, hogy ez az ember egyik legszebb napja kellene, hogy legyen és olyan szolgáltatók települnek rá erre a szektorra, akik nehezebbé teszik csak a pár életét és stresszessé teszik a készülődés szép időszakát. Pl. a zenekar, aki képes lenne visszamondani az esküvőt extra pénzért...

2015. dec. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szolgáltatóként azt látom, hogy ebben az értelmezésben kétféle szolgáltatót lehet megkülönböztetni:

a) azt aki azért kér el egy bizonyos árat egy adott szolgáltatásért mert abban valóban van valamilyen mögöttes tartalom ami esküvő esetén masszív felárral jár,

b) azt aki nem ad hozzá semmit, de mivel az a) többet kér, hát Ő is azt teszi, anélkül, hogy fogalma lenne róla, hogy milyen mögöttes érték rejtőzik az a) szolgáltató ára mögött.


Szeretném hinni, hogy a)-ból van több és arra biztatnálak benneteket, hogy ha sokalltok egy árat, ne féljetek rákérdezni, hogy miért annyi amennyi. Rengetegszer látom itt és más fórumokon is, hogy a szolgáltatást igénybe vevők indokolatlanul kiáltanak lehúzást egy-egy szolgáltatás kapcsán és nem veszik figyelembe, hogy nem azért lesz drágább egy szolgáltatás ha esküvőre kell mert a szolgáltató megérzi a pénz szagát és kapzsi szemétládává változik az e-betűs szó kimondása után két másodperccel, hanem azért mert a körülmények is jelentősen megváltoznak. Egy rendezvényhelyszín esetében egy átlag családi rendezvény (pl. születésnap, keresztelő megünneplése stb..) két-három órát töltesz a helyen, nincs DJ/zenekar, melletted még másik három-öt hasonló rendezvényt tarthatnak, kisebb személyzet is elég a kiszolgálásra és lehetne még sorolni, de ha lagzit tartasz ugyanott, akkor 8-10 órát töltesz ott, amit több órányi előkészület előz meg, nagyobb személyzet kell (akik szombat éjszaka dolgoznak a legtöbb esetben tehát vaskos túlórapénz jár nekik), van DJ/Zenekar akik nagyon komoly áramfogyasztást produkálnak és valószínűleg ez az egyetlen rendezvény amit aznap tartanak (mert több általában nem fér el és nem is szerencsés egy étteremben elszeparálatlanul két lagzit tartani) és szintén lehetne még sorolni. Egy laikusnak nem egyértelmű a különbség, pedig üzleti szemmel nézve teljesen érthető, hogy többe kerül. Ugyanezt rá lehet húzni a virágosra, aki egy normál alkalmi csokorba simán beleteszi az egyszerű virágot, ahogy feljebb írták, viszont az esküvői csokorba prémium kategóriás, drágább virágokat tesz, jobb kötőanyagokat használ amiket másképp, magasabb időbefektetéssel rak össze stb...


Egyébként a kérdésben szereplő varrónős példánál maradva én a helyedben gyanakodnék, mert ami ennyire olcsó azzal valami nem kerek.

2015. dec. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!