Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek erről?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről? Pofátlanság vagy természetes? Számunkra ismeretlen vendégekről van szó.

Figyelt kérdés

Meghívtuk a szűk körű esküvőnkre a vőlegényem egyik régi barátját. Neki van egy párja és a vacsorára hozni szeretnék a nő előző házasságából született két nagy gyerekét (16-18 évesek kb). Csakhogy mi őket egyáltalán nem ismerjük. Én még életemben nem láttam őket, a vőlegényem pedig maximum egyszer-kétszer. A közös gyereküket pedig otthon hagyják, mert ő még kicsi.


Őszintén szólva bennünk fel sem merült, hogy őket hozni akarják, mivel nem is ismerjük őket és nem kisgyerekekről van szó, akik felügyeletre szorulnak.


Előre is köszönöm szépen a véleményeket.


2015. jún. 29. 15:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%
Hát amennyi esküvőn voltam, és abból hányszor volt köszönésnél több a vőlegénnyel és "menjasszonyal" gyerekként, de egyszer se mondták a szüleimnek, h azt a hülye gyereket ne vigyétek, mert zavarja az auránkat. :D Hozzájuk tartoztunk testvérekkel, el se mentek volna sztem nélkülünk, pedig simán lepasszolhattak volna minket mamákhoz. Gondolj bele, h neked milyen lenne, h a gyerekeidnek mondanád, h bocsi, de rátok nagyon nem kíváncsi ott senki. Nem értem, h mit tud zavarni két gyerek igazából, hadd legyen már egy jó bulijuk, lehet, h nekik sincs kedvük menni egyébként, nekem se volt sokszor, de mégis elmentem.
2015. jún. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ha hiszed, ha nem, én tuti nem sértődnék meg, ha nem vihetném magammal a gyerekemet egy esküvőbe. Sőt ’gyerekként’ (16-18 évesek) volt olyan, hogy a szüleim nem vittek minket esküvőbe.
2015. jún. 30. 13:16
 13/19 anonim ***** válasza:
25%
Fura családod volt, azt kell mondjam....
2015. jún. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
De ha tudják, hogy szűk körű esküvőt akarnak akkor igenis pofátlanság vinni a két gyereket, éppen alakulhatna a dolog úgy is, hogy a pénz miatt akarja így a pár... igaz náluk nem erről van szó de ha ők maguk is szelektálták a rokonságot, baráti kört, kollégákat, stb. akkor nehogymár 2 vadidegen gyereket kerülgessenek. Nekem ne mondja senki hogy ennyi idős gyerekeket nem lehet otthon hagyni.
2015. jún. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés hogyan történt a meghívás. Tehát csak a barátot hívtátok meg és ő hozná a párját (bár az elég illetlenség, ha már rég együtt vannak, hogy csak a barátot hívjátok meg) vagy meghívtátok őket, mint család. Ha az utóbbi akkor miért ne mehetnének a nagyobbak. Az meg elég fura hozzaállás hogy a kicsi jöhetne a nagyok meg nem, mert ők igy egy család. Nálunk is volt hasonló, de mi természetesnek vettük, hogy hozza a párjával nem közös gyerkőcöt is, hisz ők igy együtt egy család.

Az meg hogy titeket lepasszoltak főleg nagyként elég fura. Mi is csak azért nem visszük most a piciket a barátunk esküvőjére (3 éves és 9 hónapos), mert mamiék nem tudnak velünk jönni, hogy este velük legyenek, az esküvő meg ausztriában lesz és nekik a hurcolászás csak nyűg még.

De ha nem akarod hogy ott legyenek mondjátok, hogy csak párként számítotok rájuk, viszont akkor más családnál is igy legyen, hogy gyerek nem mehet, mert csak probléma lesz belőle.

2015. júl. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi fura van abban, ha egy házaspár a 16-18 éves gyerekeit nem viszi el egy olyan esküvőbe, ahol a gyerekek nem ismerik a párt és viszont. Mindegy.


A meghívás úgy történt, hogy személyesen vittük el a meghívót. Őszintén szólva bennünk fel sem merült, hogy a két, számunkra ismeretlen gyereküket hozni akarják, ezért nem is beszélgettünk erről a vőlegényemmel. A meghívó átadásakor hideg zuhanyként ért minket, amikor a nő mondta, hogy akkor ők öten vannak, ezért öten jönnek (utólag mondták, hogy a kisgyereket mégis rábízzák majd a mamára). Lefagytunk és nem tudtunk mit mondani. A gyerekeknek sem volt lehetőségük amúgy erre semmit reagálni, mert otthon sem voltak ekkor.


A pár férfi tagja a vőlegényem gyerekkori jó barátja és valahogy úgy alakult a kapcsolat, hogy többnyire csak a fiúk jártak össze (van még egy harmadik barát is), nagyon ritka eset, hogy úgymond családostól találkoztunk. Ebből adódik, hogy a vőlegényem sem ismeri a gyerekeket.

2015. júl. 1. 11:33
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha együtt hívtátok meg őket, akkor nincs mit reklamálni. Igen ők 5-en egy család, ha tetszik, ha nem. Ha eleve nem akartok "gyerekeket" meghívni az esküvőre, akkor ezt egyenesen akkor kellett volna megmondani, de mint írtam, akkor mindenkivel így kell eljárni, mert később gond lehet belőle. Mint írtam nálunk is így volt ( a kislányt nem igen ismertük, mivel az apával vagyunk baráti kapcsolatban és ő csak ritkán hétvégente van vele), de nekünk eszünkbe sem jutott, hogy ha azon a hétvégén vele lesz ő nem jöhet, eleve így számoltunk vele. Egy esküvő pedig szerintem egy családi esemény.

Na mindegy, ha nem akarjátok hogy menjenek, mondjátok meg nekik, de számoljatok a következményekkel, mert érezhetik úgy (még a legjobb barát is), hogy nektek nem számít az ő kapcsolata, családja. Én legalábbis így éreznék.

2015. júl. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 curáku ***** válasza:
100%

Megkérném őket, hogy ne hozzák. Két már-már felnőtt gyerekről van szó..persze, egy család, és ez még meg is állná a helyét, ha hozni akarnák a közös gyereküket és ennek következtében a két nagyobb (5-8) éves gyereküket, hogy ne legyen sértődés.. De egyrészt nem viszik a közös gyereket sem, másrészt két felnőtt emberről van szó.


Szóval megkérném, hogy ne hozzák..ha nem értik meg, akkor nekik sem kell jönniük.

2015. júl. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Na, ezért fogom én kifejezetten úgy meghívni az embereket, hogy ahol az egész családot várjuk, ott xy család (xy, xy-né, kis xy stb :D), ahol meg csak egy vagy két embert, ott: szeretettel várjuk xy-t és xz-t vagy xy-t és kísérőjét.


Ez a családdal takarózás számomra taszító. Nem hiszem, hogy attól illedelmes egy esküvői meghívás, ha meghívunk 20 olyan embert, akikhez annyi közünk sincs, hogy legalább 2x találkoztunk volna egymással. Nyilván az más kérdés, ha vkinek pici gyereke van, de az, hogy a nem vérszerinti 16, 18 éves gyerekeit KÉRDEZÉS NÉLKÜL vigye vki, az számomra kimeríti a taplóság fogalmát, főleg, ha tudja, hogy szűk körű esküvőt terveznek. Nem hiszem, hogy attól lenne család a család meg az esküvő családi esemény, hogy rátukmáljuk a nem ismert embereket a párra, és attól sem lesz vki rossz apa vagy anya, ha 1x-2x elmegy a gyerekei nélkül egy ilyen eseményre, és nincs a fenekükben 24/7.


Nekem is volt olyan, amikor 17 évesen nem mentem anyukám volt kolléganőjének az esküvőjére, akit életemben nem láttam. És ez NORMÁLIS. Még az kellett volna, hogy kivágja anyukám a díszhisztit, hogy de a gyerekemet is etessed mán...

2015. júl. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!