Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek erről?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről? Pofátlanság vagy természetes? Számunkra ismeretlen vendégekről van szó.

Figyelt kérdés

Meghívtuk a szűk körű esküvőnkre a vőlegényem egyik régi barátját. Neki van egy párja és a vacsorára hozni szeretnék a nő előző házasságából született két nagy gyerekét (16-18 évesek kb). Csakhogy mi őket egyáltalán nem ismerjük. Én még életemben nem láttam őket, a vőlegényem pedig maximum egyszer-kétszer. A közös gyereküket pedig otthon hagyják, mert ő még kicsi.


Őszintén szólva bennünk fel sem merült, hogy őket hozni akarják, mivel nem is ismerjük őket és nem kisgyerekekről van szó, akik felügyeletre szorulnak.


Előre is köszönöm szépen a véleményeket.


2015. jún. 29. 15:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
Ingyen lesz a pia meg a kaja még szép, hogy nem hagyják ki.:D Én megmondanám szépen a vőlegénynek, hogy csak a barátot hívja meg és ne az egész családját, ha már elvileg szűk körű esküvőről lenne szó.
2015. jún. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Van a történetben aki pofátlan, és van, ki természetesen viselkedik.
2015. jún. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%
hát, számomra természetes szokott lenni, hogy a szülők elviszik magukkal a gyerekeiket egy esküvőre, ha elég nagyok.
2015. jún. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%

Az rendben van, hogy hozza a barátnőjét. Ha a kicsi gyereket hoznák, az is érthető lenne. Na de a nagyoknak mi köze hozzátok?

A vőlegényed mondja meg kerek perec, hogy a meghívás a párnak szól, nem a családnak.

2015. jún. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy pofátlanság nagyon sok helyen az a szokás, hogy a meghívás a családnak szól (szülők, gyerekek) lehet, nekik így természetes.

Ti tudjátok, hogy döntötök, ha annyira szűkösek a keretek, akkor meg lehet mondani, hogy ne haragudjanak, ennyi a létszám, amit fogadni tudtok. Ha meg még beleférnek, akkor esetleg jó alkalom lehet az ismerkedésre. Ahogy érzitek.

2015. jún. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
ha a hely befogadóképessége még bírja, akkor mi a probléma? felénk az a szokás, h ilyenkor több pénzt adunk, egy főre kb. még 20-30 ezret legalább, amivel igazából ti jártok jobban, mert annyit egy dagadt disznó se eszik meg a kajából, nemhogy két gyerek. De ezt ti döntsétek el, ennek nem kellene, h probléma legyen, ha normális emberek, akkor úgy csinálják, ahogy én írtam sztem.
2015. jún. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%
Szuk koru eskuvore pofatlansag vinni. Nalunk nagyobb, 90 fos eskuvo lesz, en nem haragszom azert az egy-ket "bonusz" emberkeert, akiket elhoznak nehanyan, mert konkretan oly mindegy, hogy 80, vagy 90 fo. Viszont ha egy egy kisletszamu eskuvonk lenne, akkor megmondanam az ilyen vendegnek, hogy sorry, de a koltsegek miatt/etterem kis befogadokepessege miatt/meghitt csaladi legkor miatt szeretnem, ha megoldanak a gyerekek felvigyazasat. Tortat, sutit termeszetesen csomagolunk nekik is, de kivetelezni nem szeretnenk, mert ugye bar a tobbi vendegnek is vannak gyerekei, baratai, akiket szivesen elhoznanak, ha nem kis eskuvo lenne.
2015. jún. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
esetleg ha nem lesz több velük egykorú a ti kis családi körötökbe, akkor szerintem arra is hivatkozhattok. :) de arra is amiket az előttem lévőek is írtak. :)
2015. jún. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%
De hát ők egy család... ha a saját gyerekei lennének a havernak, akkor zavarna?
2015. jún. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Azért zavar, mert tudta a barát, hogy szűk körű esküvőt tartunk. Egyébként nem a pénz miatt, hanem mert mi így szeretnénk…hogy csak azok az emberek legyenek ott, akik a legközelebb állnak hozzánk.

A plusz két fő sem a pénz miatt zavar, csak mint mondtam, mi nem ismerjük őket egyáltalán. Tehát mi nem az egész családot ismerjük, csak a párt.

2015. jún. 30. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!