Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Illetlenség esküvőt tartani,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Illetlenség esküvőt tartani, ha közeli rokonságban pici baba van?

Figyelt kérdés
A párom bátyjáéknál 1-2 hónapos lenne a pici, amikor az esküvőt tartanánk és ez engem kicsit frusztrál, mert nem szeretném hogy azt higgyék, hogy velük akarunk kitolni (3. gyerek lesz). Viszont jövőre se szeretnénk átrakni emiatt az esküvőt, de azt szeretném hogy mindenki élvezze, ne csak egy púp legyen a hátán... ti mit tennétek a helyemben?
2015. márc. 5. 15:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
10%
előbb tartanám...
2015. márc. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem a két esemény nem kell, hogy így összefüggjön.

A házasulási szándék a ti kettőtök döntése.


Kisgyermekesként mondom, hogy ha mindig a babára lesztek tekintettel, akkor azért 1-2 évig biztosan nem fognak ráérni a 3 gyerekes testvéredék hajnalig bulizni, szóval ne görcsölj már ilyeneken :)


Kisgyermekesek általában vagy megoldják a gyermekfelügyeletet (már olyan is volt nálunk, hogy a szállodában tudtuk megoldani, aminek a földszintjén az esemény zajlott, az emeleten pedig a kisfiunk aludt egy bébiszitter felügyeletével- én meg felmentem 3-4 óránként szoptatni, illetve igény szerint és simán megoldottuk), vagy pedig eleve úgy készül a kisgyermekes család, hogy a szertartásra mennek vagy a lagziból a vacsora után nem sokkal hazamennek stb.


Csak annak púp a hátán az esküvőtök, aki nem akar elmenni.

Mivel a szülés pontos időpontját nem tudjátok, nem is lehet ezt az egészet ilyen tervszerűen lejátszani.

2015. márc. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

Nem illetlenség, de (csak a gesztus kedvéért) megkérdezhetitek őket, hogy zavarja-e a dolog, esetleg tartsátok máskor?

Amúgy ha van a helyszínen szoba biztosítva, ahova anyuka visszavonulhat a picivel, akkor az szerintem bőven elég. Két kicsi gyermek mellett sem a dínomdánomozásról szólna neki a lagzi.

2015. márc. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Előbb biztos nem tudjuk tartani, mert idő, amíg mindent megszervezünk, másrészt 8-9. hónapban sem sokkal egyszerűbb gondolom "mulatni".

2015. márc. 5. 15:22
 5/17 anonim válasza:
78%

Illetlenségnek semmiképp nem mondanám, 2. hozzászólóval értek egyet: a két dolognak nem kell összefüggnie. Van olyan körülmény, amit egy családban figyelembe kell venni az esküvő szervezésénél, akár az időpont kitűzésénél, de ez szerintem sem az.


Hidd el, valahogy meg fogják oldani, és mindenki jól fogja érezni magát. Nyugi! ;)

2015. márc. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Nem fogom egy gyerek miatt tologatni az eskuvomet. em roluk szol.
2015. márc. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

öcsém 3 hetes volt, amikor a keresztanyámék esküvője volt.

Babakocsiban békésen szundikált egész este.

2015. márc. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
semmi köze a kisbabának az esküvőhöz :D
2015. márc. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Bátyámék első kislánya 2,5 hónapos volt az esküvőnkön. Bennem fel se merült, hogy ez probléma lenne vagy illetlenség.


Ők babát terveztek, mi esküvőt, Tudtuk, hogy azon a nyáron júliusban szeretnénk, nekik meg pont úgy született a babájuk.


A templomba leghátul álltak meg, amikor a kiscsaj elkezdett nyűgösködni az anyukája kivitte, a bátyám bent maradt. Nem maradtak sokáig a lagziban sem, mert a baba nem volt hajlandó csak a férjem kezében aludni.

2015. márc. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Én ebbe a helyzetbe kerültem majdnem, én vagyok a babát váró nő, úgyhogy tudok neked a másik oldalról válaszolni :)

A férjem unokatesójáról van szó, júliusban lesz a lagzi, nos, én július közepén szülök, szóval vagy mindenórás leszek, vagy pár napos/hetes lesz a babám. Egyik esetben sem tudok elmenni, mert ők messze laknak tőlünk (pontosan nem tudom, de 150-200 km körül), úgyhogy mindenórásan egyrészt azért nem megyek, mert ennyit utazni ekkora hassal, ötpercenként pisiléssel, meg mindennel, ami az utolsó napokkal jár, felér egy emberkínzással, másrészt (ez nekem nyomósabb érv), ha megindul ott a szülés, az ciki, mert rohadt messze leszek az orvosomtól, illetve a kórháztól, ahol szülök, nem biztos, hogy vissza tudnék érni. Igen, tudom, van ott is kórház nyilván, de én nem akarok idegen dokival, ki tudja, milyen felszereltségű stb. kórházban szülni, mikor itthon minden le van vajazva, nekem ez kell a biztonságérzetemhez. Ha meg megszülnék még a lagzi előtt, azt gondolom nem kell magyarázni, hogy egy néhány napos/hetes babát nem cincálok ilyen messzire, neki otthon a helye nyugiban, ahogy a gyermekágyi időszak alatt egyébként nekem is. Szóval nekem teljesen kizárt, hogy el tudjak menni, és a férjem is csak akkor megy el, ha már megvan a baba, mert olyan isten nincs, hogy lemaradjon a lánya születéséről, most nyilván ez a fontosabb neki. (Ha már megvan a baba, tudjuk másfél napra nélkülözni, az nem gond, menjen, bulizzon, aludjon ott nyugodtan).


Mi ettől függetlenül nem tartjuk se illetlenségnek, se bunkóságnak, hogy akkor lesz az esküvőjük, ez az ő napjuk, döntsék el ők, mikor szeretnék tartani, nem gondolom, hogy hozzánk kellene igazodni. Mondjuk ehhez az is kell, hogy megértsék, hogy ez esetben nem biztos a jelenlétünk (illetve én biztos, hogy nem megyek, a férjem meg talán), és ne legyen ebből sértődés. Szerencsére ebből a mi esetünkben nem volt probléma, abszolút megértik, hogy én miért nem ugrálok már akkor, és hogy a férjemnek is fontosabb a lánya születése, ha még nem lesz meg addig. Igazából az a kérdés, hogy nálatok mi a helyzet ezen a téren, ők elvárják-e, hogy figyelembe vegyétek őket, illetve ti megértenétek-e, ha az anyuka nem tudna elmenni (gondolom attól a vőlegény bátyja még csak ott lehet az öccse esküvőjén).

2015. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!