Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jogosan vagyok kiakadva?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan vagyok kiakadva?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel kitűztük az esküvő időpontját!

Mi csak egy esküvői ceremóniát és egy vacsorát szeretnénk. Lakodalmat nem!


Beszélgettünk kiket hívjunk meg, neki a szám 34es, nekem nagy duzzogva 18 fő viszont ebből de kb 9 akit inkább szeretnék mert közel áll hozzám, édesanyám, édesapám, bátyám sógornőm,unokaöcsém nagypapám, és barátnőm férje és gyermekük.

Feleslegesnek tartom meghívni a két fél testvérem akikkel nem tartom a kapcsolatot, a nagybátyáimat, a nagynénjeimet, unokatestvéreimet, és ismerős haverokat!


Viszont a páromnak 5 testvére van, és azoknak a hozzátartozói is 11 fő pluszban, és vannak még nagynéni, nagybácsi akik plusz 12 fővel többet hoznának magukkal.

Nincs velük bajom, csak szerintem nem kellene őket sem meghívni, és még a testvéreit sem, hiszen van aki olyan igénytelen hogy a borotvát sem tudja használni, arról nem is beszélve hogy egy kezem se szükséges hozzá hogy megtudjam számolni hogy 5 év alatt hányszor hívták fel, de még csak szülinapkor vagy névnapkor sem hívták! 0 kontaktus, és kapcsolattartás!


2015. febr. 26. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem,de ha már ebben sem tudtok meg egyezni...
2015. febr. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

te meghívsz azt akit akarsz

a párod is ugyan ezt teszi

ennyi

neki fontos h ott legyenek ..... pont

2015. febr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy jogosan kiakadva. Kinek kisebb, kinek nagyobb családja van. Hadd döntse már el a vőlegényed, neki kik tartoznak a hozzá közelálló rokonai közé. De miféle hülyeség ez, hogy szerinted a meghívottaknak egálban kellene lenni mindkettőtök részéről? Jó, hogy nem azt kéred tőle, hogy mert neked esetleg csak 1 tesód van, akkor ő is az 5-ből csak 1-et tekintsen annak. Ááááá.....
2015. febr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem!

Miért ne hívhatna meg az esküvőjére azt akit akar. Azt hogy te csak 10 embert hívsz meg akkor annyit, ha többet akkor többet.

2015. febr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem jogos. Neki lehet, hogy fontosak azok az emberek. Ne akard ennyire beszabályozni.
2015. febr. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ne erőltesd a dolgod. Ne rontsd el a párod életét.
2015. febr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Arról van szü, a félreértések elkerülések miatt szeretném leszögezni hogy ezek az emberek nem közelállók! Akkor jönnek ha pénz kell ami elég sűrű volt régen, havonta látogattak, telefonáltak, mert azt hitték mi a fáról szedjük, de utána nem is kerestek. Mióta nem adunk, nem hívja fel senki, nem jön senki. A szülinapja vagy névnapján sem keresi senki.
2015. febr. 26. 17:07
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Sosem értettem az ilyet.

Nekem a rokonaim közül összesen 4, azaz 4 lesz meghívva: apukám, anyukám, nagypapám és a nagynéném, akivel tartjuk a kapcsolatot (tesóm nincs). Vannak még rokonaim, de távoliak és nem hívnám meg őket.

Páromnak viszont nagyobb a családja: csak anyukájának van 4 testvére + az ő házaspárjaik és gyerekeik. Ott sem tartja mindenkivel sűrűn a kapcsolatot, de ha neki fontos már csak rokoni alapon meghívni őket, akkor jöjjenek! A tesók, a nagybácsik, nagynénik viszonylag közeli rokonok, tehát joguk van ott lenni. Persze, ha anyagi okok vannak, és azért kéne szűkebb létszám, az is más...

2015. febr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
Három alkalom van ami össze szokta hozni a családokat: a temetés, az esküvő és a gyerekszületés.
2015. febr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát nézd, alapvetően ez az ő döntése, ha ő így is meg akarja hívni őket, az az ő dolga.


És se szívesen láttam az egyik sógornőm savanyú képét, hiába utál engem, és beszélnek ők ketten ritkán és keveset, attól még a férjem testvére, és meghívta. Sose mondtam hogy ne tegye. Az ő dolga.

Viszont 2 másik testvérét(velük egyáltalán nem beszél), illetve a nagybátyját és annak családját már nem hívta meg mert utálja őket. Ez is az ő döntése volt, én nem szóltam bele, mert nem az én dolgom.


A kérdés inkább az, hogy anyagilag mennyi emberrel bírtok, mert ha annyival nem, mint ahányat meg akar hívni a párod, akkor gond van. Ezt beszéljétek meg. Ha pénzügyi akadálya nincs, akkor viszont joga van azt hívni akit akar.

2015. febr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!