Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért akar ez a lány ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akar ez a lány ennyire férjhez menni?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömről van szó, 27-28 éves. Tavaly ilyenkor is esküvői kiállításokra mászkált; már ott tartott, hogy foglalót ad a fotósnak az idén májusra tervezett esküvőjére, beszélt meghívó készítőkkel, videósokkal, árajánlatokat kért, hosszasan ecsetelt, mi hogyan lesz, stb.

A bibi az, hogy nemhogy el sem volt jegyezve, még együtt sem élt a pasijával. (De azt hónapra pontosan megmondta, mikor fog neki gyereket szülni.)

Pár hét múlva szétmentek. Mikor épp mit sem sejtve megkérdezték őt, hogy na, hogy áll az esküvőszervezés, benyögte, ja, annak a kapcsolatnak már vége. A pasi vélhetően szimatot fogott, és menekült...

Így egy év távlatában az a helyzet, hogy már a 3. vagy 4. barátja van azóta, a jelenlegivel kb. 2-3 hónapja járnak, távkapcsolatban.

Egy kolléganője épp felmondott, és azzal búcsúzott tőle, hogy amúgy meg van hívva az esküvőjére. Mikor a meghívott gratulált, és megkérdezte, mikor jegyeztétek el egymást, és mikor lesz az esküvő, közölte: ja, az még nem történt meg, de majd ha egyszer...


2015. febr. 26. 16:44
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Megkérdezheted. Házasságban élek, idén leszünk 5 éve együtt, és egy éve házasok.

Nincs semmi baj a párkapcsolatommal, tehát ha esetleg azt remélted, hogy azt lehet kihozni az egészből: baj van a saját életemmel/házasságommal/akármimmel, és azért foglalkozom más életével, hogy kompenzáljam, akkor sajnos csalódást kell okoznom. Emögött nincsen lélektanilag levezethető összefüggés.

Egyszerűen épp ma, a kérdés kiírása előtt hallottam a sztorit egy kedves ismerősömtől, vagyis az aktuális folytatást, mert az előéletét már ismertem a lánynak.

2015. febr. 26. 20:31
 12/19 A kérdező kommentje:

De már megérte kiírni a kérdést, mert rájöttem, tulajdonképpen ez átlag női szemmel nézve normális viselkedés, hisz aki mentegette a lányt, fel van pontozva, aki lesújtóan vélekedett, azt leszavazták. Köszönöm a tanulságos válaszokat!

Annyi igaz, engem az egész esküvői mizéria mindig hidegen hagyott, de azt tudom, hogy a legtöbb nőnek ez milyen fontos. De ezt a szituációt eléggé eltúlzottnak és bizarrnak láttam, több ismerősömmel egyetemben.

Ezek szerint mi látjuk rosszul, teljesen rendben van az ilyen szintű tervezgetés, és a vendégek meghívása a semmire, és jó előre. Csak a vőlegényjelölt meg ne tudja idő előtt, mert akkor borul a terv... :)

Még egyszer köszönöm a válaszokat, nekem mind hasznos volt!

2015. febr. 26. 20:36
 13/19 anonim ***** válasza:
54%

Érdekes, hogy azt írod, ezt a sztorit ma hallottad, ahhoz képest, meg korábban azt írtad, egyszer már elképzelted, hogy törli a neveket a listáról.... furcsa ez nekem egy kicsit


Te véletlenül nem egy rosszindulatú, állítólagos barátnő vagy inkább? Aki minden nap a másik arcába vigyorog, de a háta mögött meg egyértelműen ennyire rosszindulatú?

2015. febr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
54%
Csak nem betaláltam?
2015. febr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Igen, a kiradírozósat már korábban kitaláltam, az előző dolgai kapcsán beszéltünk erről ismerősökkel. A friss infó ihlette a kérdést, azaz, hogy megint úgy köszönt el egy kolléganőtől, hogy akkor majd az esküvőjén találkoznak.


Nem, nem vagyunk barátnők. A barátaimmal őszinte szoktam lenni, mert ennyi kijár annak, akivel jóban vagyok, még ha nem is tetszik mindig az illetőnek a véleményem. Őt csak futólag ismerem, bár mivel kéretlenül őszinte mindenkivel, túl sokat tudunk róla. Ha tehetem, én inkább kikerülöm őt, a jópofizást nem ismerem, őszinte meg minek legyek vele? Álomvilágban él, kár kirángatni. :)

Azt bevallom, ismerősökkel szoktunk róla beszélni, mivel aki csak ismeri, meg van rökönyödve a dolgain, így ha megint kitalál valamit, akkor beszédtémává válik.

(De tudom, máshol a kollégák nem szoktak szabadidőben valamit pletyizni egy másik emberről, mindenki más szent ember, csak mi vagyunk ilyen szörnyetegek.) Képmutatás lenne azt állítani, hogy ilyen máshol nincs. Emberek vagyunk. Aki pedig túl sokat kitár magából, az táptalajt nyújt ahhoz, hogy kibeszéljék.

2015. febr. 26. 20:59
 16/19 anonim ***** válasza:
És szerinted, erről a lányról mit gondolnak a saját barátai? Gondolom ők is látják, hogy furcsa ez a viselkedés?
2015. febr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mennyire vannak barátai. De úgy tippelem, hogy kevés lehet neki, mert emberi kapcsolataiban alapvetően furcsa kissé. Amennyire rátapad munkahelyen félidegen emberekre, én úgy tippelem, nem nagyon vannak barátai. Vagyis nekem nem azt sugallja az, hogy olyat hív meg előre a jövőbeli esküvőjére, akivel mondjuk néhány szót vált szünetben. Valószínűleg a pasikhoz is azért ragaszkodik ilyen bogáncs módra.

Nagyon kedves és - amennyire ismerem - a rosszindulat is hiányzik belőle (ami szinte csodálatra méltó), de túlságosan sok a nyomulása.

Hát lehet jót tenne neki egy olyan ember az életében, aki rávilágítana, mit nem csinál teljesen jól...

2015. febr. 26. 21:49
 18/19 anonim ***** válasza:
Talán csak romantikus alkat, talán kényszeres, vagy egyéb pszichózisa van. Igazából mindegy, nem a te dolgod megítélni őt. Miért ennyire fontos, hogy megerősítsünk benne, igen az a nő talán kicsit bolond? Miért olyan fontos, hogy igazad legyen ebben? szerintem inkább ezen lenne érdemes gondolkodnod..
2015. febr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Valószínűleg önértékelési gondjai vannak és abban látja a kiteljesedését, ha férjhez megy.


Én is nagyon férjhez szeretnék menni, Igaz, nem terveztem meg előre az esküvőmet, sőt mikor most folyamatban van, most is talán én foglalkozom vele a legkevesebbet. Nálam nem az esküvőszervezésben nyilvánult meg ez a dolog, hanem csak fejben. Egyszerűen férjhez akartam menni. Hosszú távon nem gondolkodtam semmi másban, és az élettársi kapcsolat sem volt nálam opció 2-3 évnél tovább.

2015. márc. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!