Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kivel érdemesebb esküvőig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kivel érdemesebb esküvőig rendbehozatni a bőröm? Bőrgyógyász vagy kozmetikus kell erre a problémára? Úgy örülnék ha a nagy napon nem kéne feszengenem.

Figyelt kérdés

Nekem nem múlt el a tinédzser kor bőr téren, hiába vagyok a 20-as éveim közepén sajnos mindig előjön pár pattanás. Az a baj hogy nem rögtön normális pattanások hanem inkább fájó dudorok hol kisebb hol nagyobb és ha kinyomom akkor seb lesz belőle, a sebből heg és ez több hétig így van míg meg nem gyógyul.

Alapból ezt senki meg nem mondaná rólam, megtanultam úgy sminkelni hogy úgy néz ki a bőröm mint ha semmi bőrhibám nem lenne.

Ezzel csak az a gond hogy smink nélkül nagyon rondának érzem magam csak a bőrhibák miatt, akár reggel jön a postás/futár, alig merek a szemébe nézni folyton az jár a fejembe biztos a bőrömet nézi. Közbe nem olyan vészes a bőröm csak nem egyenletes a régi hegek nyomaitól de agyamba ez fel van nagyítva 5x-sére.

De májusba lesz a nagy napom, fotóznak egész nap,profi sminkesem lesz meg fodrász, és már előre görcsölök hogy először a hajat kell megcsinálni utána a sminket mert hogy még is akkor addig smink nélkül kell lennem idegenek előtt :-/ Ezért döntöttem el hogy elég a hisztiből,inkább az itthoni kencék helyett ideje egy szakértőre bíznom.

Kérdésem ilyen problémára,amit leírtam, bőrgyógyász jobb aki felírna gyógyszereket, vagy kozmetikus aki valami lézeres kezeléssel mondjuk segítene ezen? Ha elindulnék az úton meg tudnám állni hogy ne piszkáljam az arcom.

Nagyon örülnék ha kaphatnék egy önbizalom bombát és nem látnám magam reggel szörnyella de frásznak kb.


Hogy még tisztább legyen kb így néz ki a bőröm rosszabb napokon csak nincsenek ilyen kiálló göbök mint a csajnak a képen. Inkább a pofi részen lévő jellemző rám.

[link]


2015. jan. 29. 11:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A húgomnak is ilyen volt, neki is erős gyógyszert kellett szednie. De ez még tinédzserkorában volt, azóta gyönyörű a bőre. Az igazság az, hogy előbb el kellett volna kezdeni magad miatt. És nem magánklinikán, sima SZTK-ban is megoldják.
2015. jan. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Magánklinikára nem mennék, de magánorvoshoz igen. Kórházba nem szívesen. Csak egy saját példa:

Nekem szemölcs volt a talpamon, teljesen elterjedt az egész sarkam tele volt már, hiába ecseteltem és kezeltem helyileg a kórházi doki javaslatára. Végül műtétet ajánlott, amivel a fél sarkamat "ledarálták" volna konkrétan. Az azért durva lett volna. Elmentem egy magándokihoz, aki három hónapos immunerősítő kúrát javasolt az ecsetelés mellett, gyógyszert szedtem és nyomtalanul eltűnt az utolsó pöttyig minden a sarkamról műtét nélkül! Ez kb 8 éve volt és azóta sem volt hasonló problémám! Ő is elkért 10 percért 5 ezer forintot anno, de szerintem nagyon megérte.

Ha jó tanácsot ad a doki, akkor ne azt nézd, hogy milyen szórólapokat nyom a kezedbe, max mondd el, hogy nem kéred köszönöd, hátha érti a célzást.


Egyébként pedig simán mondd el neki, hogy terveztek gyereket a közeljövőben! Így nem fog olyan készítményt adni, ami mellett nem lehet. Kétlem hogy csak olyan létezne.

Mikor lesz az esküvő, mennyi idő van helyrehozni az arcod?

2015. jan. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekem a Roaccutan helyrehozta. 1 hét alatt lehámlott (csúúúúnya volt!!!), 2 hét alatt rendbe jött, a maradék 1,5 hónap alatt stabilizálódott a dolog.

Tartotta is magát évekig, kozmetikushoz jártam havonta egyszer, az elég volt.

DE tényleg nem lehetsz terhes mellette, ki is kellett anno töltenem egy ilyen papírt, hogy vállalom a kockázatot, és nem leszek terhes, nem is vagyok.


Most, hogy abbahagytam a fogamzásgátlót kiderült, hogy van egy PCOS nevű betegségem (valószínű eddig is volt, csak a fogamzásgátló "elnyomta"), aminek az egyik tünete, hogy az áll vonalában elcsúnyul a bőr.

Pajzsmirigy rendellenesség esetén (szintén zenész nálam) is előfordul.


Én a helyedben kérnék erre a két dologra (pajzsmirigy+ PCO) egy vizsgálatot a háziorvostól. Ha azok rendben vannak, akkor bőrgyógyász. Ha ő is rendbe tett, akkor rendszeres kozmetikushoz járás. :)


Sok boldogságot.:)

2015. jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Május 16, remélem addig meg lehet oldani:) Igen olvastam és készülök lelkiekbe hogy először a gyógyszerektől mindig csúnyább lesz a bőröm majd aztán lesz jobb, de mint mondtam nem ragaszkodnék a gyógyszerekhez úgy hogy klonazepamot és fogamzásgátlót szedek minden nap. De ezt majd doki eldönti.

Legjobb lenne lehámlasztani simán a felső réteget,aztán mint egy kígyó új bőröm nőne:) De ez csak vicc, nem olyan rémes a helyzet azért.

Köszönöm a segítségeket!

2015. jan. 29. 21:33
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia. A húszas éveimben nekem is ugyanez a problémám volt. Még nagyon időben vagy hogy esküvőig megszabadulj a hegektől. Ha rákeresel a neten arra hogy "Új bőr öt nap alatt" több találatot fog kiadni a győgynövényes hámlasztásról. Ahol megvastagodott, vagy barnásan elsznieződött a bőröd, vagy ahol nem látod egyenletesnek, ott gyönyörűen helyre tudja tenni. Kicsi gyógynövényes valamiket maszíroznak be a bőr belsejébe amik ott elkezdenek dolgozni. Mindaz a probléma ami mással eddig nem volt eltüntethető le fog hámlani öt nap alatt. Ez idő alatt érdemes otthon maradni, mert a postáshoz sem megy ki az ember. Az új bőrre nagyon kell vigyázni mert sérülékeny kezdetben és napsütésnek nem szabad hogy érje. Én a kezelés előtt erős alapozó nélkül nem tudtam elképzelni az életem. A kezelés után már nem használok alapozót. Furcsa volt hogy nem kell.

Szép Heléna szalonban voltam, de sok helyen csinálják ugyanezt .

Egyébként az állandó pattanásokra bőrgyógyász tud fölírni megfelelő gyógyszert ami egy életre rendbeteszi a bőröd.

2015. jan. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Emberek! Ne ajánljatok már szegénynek ilyen mérgeket (Roacc., Diana)! Sajnos én mindkettőt szedtem szintén bőrproblémára és most 26 évesen ott tartok, hogy nem akar megjönni a mensim. Nyilván kivizsgálás kivizsgálás, de hiszem, hogy ezek miatt van. Sajnos az én bőröm se szép a mai napig sem. De az okot kell megszüntetni mindenképpen! és nem elfedni, elkendőzni ezekkel a mérgekkel, hormonkészítményekkel!
2015. febr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!