Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kivel érdemesebb esküvőig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kivel érdemesebb esküvőig rendbehozatni a bőröm? Bőrgyógyász vagy kozmetikus kell erre a problémára? Úgy örülnék ha a nagy napon nem kéne feszengenem.

Figyelt kérdés

Nekem nem múlt el a tinédzser kor bőr téren, hiába vagyok a 20-as éveim közepén sajnos mindig előjön pár pattanás. Az a baj hogy nem rögtön normális pattanások hanem inkább fájó dudorok hol kisebb hol nagyobb és ha kinyomom akkor seb lesz belőle, a sebből heg és ez több hétig így van míg meg nem gyógyul.

Alapból ezt senki meg nem mondaná rólam, megtanultam úgy sminkelni hogy úgy néz ki a bőröm mint ha semmi bőrhibám nem lenne.

Ezzel csak az a gond hogy smink nélkül nagyon rondának érzem magam csak a bőrhibák miatt, akár reggel jön a postás/futár, alig merek a szemébe nézni folyton az jár a fejembe biztos a bőrömet nézi. Közbe nem olyan vészes a bőröm csak nem egyenletes a régi hegek nyomaitól de agyamba ez fel van nagyítva 5x-sére.

De májusba lesz a nagy napom, fotóznak egész nap,profi sminkesem lesz meg fodrász, és már előre görcsölök hogy először a hajat kell megcsinálni utána a sminket mert hogy még is akkor addig smink nélkül kell lennem idegenek előtt :-/ Ezért döntöttem el hogy elég a hisztiből,inkább az itthoni kencék helyett ideje egy szakértőre bíznom.

Kérdésem ilyen problémára,amit leírtam, bőrgyógyász jobb aki felírna gyógyszereket, vagy kozmetikus aki valami lézeres kezeléssel mondjuk segítene ezen? Ha elindulnék az úton meg tudnám állni hogy ne piszkáljam az arcom.

Nagyon örülnék ha kaphatnék egy önbizalom bombát és nem látnám magam reggel szörnyella de frásznak kb.


Hogy még tisztább legyen kb így néz ki a bőröm rosszabb napokon csak nincsenek ilyen kiálló göbök mint a csajnak a képen. Inkább a pofi részen lévő jellemző rám.

[link]


2015. jan. 29. 11:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én bőrgyógyászhoz mennék.
2015. jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Egy fiú évfolyamtársamnak anno ennél sokkal rondább volt az arcbőre, mint egy pizza. De a bőrgyógyász úgy helyrehozta neki, hogy hihetetlen volt a változás.

Kozmetikai sz*rságok ide kevesek.

2015. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász vagy kozmetológus (aki szintén bőrgyógyász).
2015. jan. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Így éltem én is, amíg egy véletlen során ki nem derült az inzulinrezisztenciám. A hármas kezelés betartása óta szökőévben egyszer van pattim. De ez nem pár hét, sajnos. Ne csak a smink miatt aggódj, hanem vizsgáltasd ki magad, mert nem csak a nagy napod teszi tönkre, ha nem derül rá fény időben!


www.pcos.hu

2015. jan. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Akkor eddig bőrgyógyászt ajánlottátok, azt legalább tudok is jót míg kozmetikus hát igen, lassan Dunát lehet velük rekeszteni ki tudja melyik a jó szakmailag..:)

Utolsó köszönöm a figyelmeztetést, menstruációm rendszeres, túlsúlyom nincs sőt inkább ellenkezőleg, nincs súlyingadozásom se tehát szerencsére nem vagyok veszélyeztetett a betegségbe.

Jövő hónapba akkor felkeresek egy bőrgyógyászt remélem tud segíteni, bár nekem is hozzá kell tennem sokat hogy ne piszkáljam folyton az arcom, sajnos még tudat alatt is csinálom filmnézés,unatkozás közbe pl. és ezért is lesz sebes biztos de nehéz megállni, olyan mint a körömrágásról leszokni :)

2015. jan. 29. 12:36
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is bőrgyógyászhoz menj. Nekem 17 évesen olyan iszonyatosan csúnya keléses volt az arcom, hogy legszívesebben papírzacskóval a fejemen mászkáltam volna az utcán, de még otthon is, hogy én se lássam. Az kép, amit linkeltél az enyémhez képest gyönyörű. Elmentem bőrgyógyászhoz, aki a Roaccutan-t írta fel, jó erős gyógyszer, és nem szabad mellette teherbe esni, mert akkor azonnal elveszik a gyereket, erről sajnos papírt is íratnak veled alá. Én 1 évig szedtem 3 hónap megszakítással, mert nyáron nem lehetett szedni. Most olyan az arcbőröm, hogy soha senki meg nem mondaná, hogy valaha bármi baja volt, annyira hatásos volt az a gyógyszer. Csak ajánlani tudom, vannak mellékhatásai, de engem nem érdekelt, nagyon megérte.
2015. jan. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Nogyoygasz irhat fel Diana nevu fog gatlot nagyon hamar szepen elmulnak tole a komoly pattanasok.

Igaz hormon van benne de hatasos

2015. jan. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló nem mulasztja el, csak elfedi. Szerencsés helyzetben mire leáll vele az illető, addigra "kinövi" a pattanásos korszakot, ezért gondolják hatásosnak.


Régen egy mesterkozmetikushoz jártam. Egy idősebb, nyugdíjas korú nő, aki még nem a mai rohanó világban tanult. Hozzá sokan jártak úgy, hogy bőrgyógyász küldte őket oda. Olyan is volt, akit ő küldött bőrgyógyászhoz, mert úgy látta ide ő kevés.

Kialakult a barátság közte és egy bőrgyógyász nő között (kb. a város legjobbja), így egymáshoz küldték a pácienseket és gyógyszer + kozmetikai kezeléssel gyönyörű eredményeket értek el. Nem tudom végülis mennyire csúnya az arcod, én ott a kozmetikusnál sokkal durvábbakat láttam, mint a kép. Azt mondták ennél már elengedhetetlen a gyógyszeres kezelés, de tisztítani is muszáj, így hamarabb várható eredmény. Hónapról hónapra látni lehetett az eredményt.


Mindenképpen kezdj egy bőrgyógyásznál és majd az ő tanácsa alapján mész kozmetikushoz, ha kell. Ő talán tud ajánlani megbízható szakembert is.

Nem mernék bárki kezei alá bekerülni ilyen problémával, az biztos. Krémet bárki feltud kenni, arcot bárki tud masszírozni, de egy meglévő és viszonylag komoly problémával inkább tapasztalt, idősebb szakembert keresnék!

2015. jan. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Tehát a bőrgyógyász olyan gyógyszert fog felírni amivel nem eshetek teherbe 1 évig? Esküvő után gyereket tervezünk tehát ez nem jó hír, de gondolom van alternatíva :O Amúgy szedek fogamzásgátlót már 6 éve, belara-t, de annyit segített hogy csak egy bizonyos részen jönnek ki ezek a fájó dudorok máshol nem.

Bőrgyógyászhoz azért nem mentem azóta mert ilyen olyan menő klinikákba jártam minden csilli-villi, aztán elkért anno 8-10 ezret 5 percért míg a kezembe nyomott brossúrákat meg szórólapokat akik gondolom fizettek neki hogy reklámozza őket. Akkor olyan mérges lettem hogy nem mentem, kozmetikusnál meg bevallom még sose voltam, mert igazából nincs mit nyomkodni rajtam mert igazi pattanások nem jönnek ki, krémeket meg én is tudok magamra kenegetni. Lézeres, meg hámlasztó eljárások érdekelnének bár 30-40 ezrem nincs egy kezelésre sajnos most rakatom rendbe a fogaimat is az is több százezer forint.

Viszont ezt ajánlották ezt a bőrgyógyászt hogy jó, tehát reménykedek hogy komolyan vesz és nem a szponzorált reklámjait fogja rámsózni csak. Meg persze örülnék ha nem kéne gyógyszert szednem főleg a mellékhatások miatt, így is szedem a fogamzásgátlót meg klonazepam tartalmú gyógyszert azok is elég erősek mindennap egy szervezetnek..

2015. jan. 29. 14:04
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos a Roaccutan mellett nem eshetsz teherbe. Nekem ez azért nem volt gond, mert még csak 17 éves voltam. De ha már tervezitek a babát, akkor sajnos ez a lehetőség kilőve :(
2015. jan. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!