Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen szokás az, mikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen szokás az, mikor valakit az esküvőre csak akkor hívnak meg, ha esetleg más vendég visszamondja a meghívást még az esküvő előtt?

Figyelt kérdés
Ez nem illetlen? Ilyen van?

2014. aug. 21. 21:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Elég illetlen de előfordul leginkább akkor ha valakit nem akarnak meghívni de az egyik meghívott valamiért lemondja és kivan fizetve a része akkor meghívnak valakit helyette hogy ne vesszen kárba.
2014. aug. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Jégtánc ***** válasza:
24%
Rossz szokás.
2014. aug. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%

Csak ott szokás, ahol kiszámolják, hogy hány vendég vehet részt a lakodalomban. Ilyen helyre akkor sem mennék el, ha meghívnak.

Nálunk szerencsére ez nem szokás.

2014. aug. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
engem egyszer meghívtak így és nem mentem el, aztán megbántam. kit érdekel, miért hívnak, ha egyszer élmény, akkor élmény.
2014. aug. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk az a helyzet állt elő, hogy az esküvő helyszínén derült ki, hogy kb. egy asztalnyi vendég előzetes értesítés nélkül egyszerűen nem jött el, pedig visszaigazolták, hogy jönnek. Így ott helyben "hívtunk meg " lagziba is néhány barátot. Akkoriban ismerkedtünk össze, az esküvőszervezés apropóján, és szokássá vált, hogy elmentünk egymásnak gratulálni. Nem csak mi, hanem a többiek is így csinálták, mert sajnos mindenhol előfordult, hogy néhány vendék egyszerűen nem ment el.
2014. aug. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Minden esküvőszervezés legszomorúbb része, amikor el kell döntened, hogy kiket hagysz ki a meghívottak közül, mert nem férnek be a megszabott létszámba. Akárhány fős is a lagzi, mindig lesznek ilyenek. Csak gondolj bele, egy 100 fős lagziba (ami anyagilag már több milliós tételt jelent) mindkét fél 50 embert hívhat meg - ez szinte már a "kötelező" rokonokkal betelik, és csak a legközelebbi barátok férnek bele. Rengeteg olyan embert kellett nekünk is kihagyni, akiket nagyon szerettem volna, hogy ott legyenek.

És nagyon örültem, amikor úgy alakult, hogy meg tudtam hívni még néhány barátomat, akiket korábban fájó szívvel húztam ki a listáról. Butaság ezen megsértődni, inkább örülj neki, ők is örülnek neked.

2014. aug. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha ezért azt is elvárják, hogy az illető, ahogy itt az oldalon szoktam olvasni, a vacsora árával szálljon be nászajándék gyanánt, azt mondanám, b****ák meg a lagzijukat. :) Mert akkor csak arra megy ki a játék, hogy nehogy ne legyen meg a kívánt bevétel amiatt, hogy XY nem jött el, kell helyette egy másik balek.
2014. aug. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

Ez olyan emberek szokása, akik mindent a világon csakis pénzben mérnek. Nem én számítok, mint kedves vendég, csak mind egy fő a sok közül. Darab-darab alapon.


ha engem valaki így hívna meg az esküvőjére, biztos lehetne benne, hogy azonnal nemet mondok, őt peidg az életben meg nem látom többé, még az utcán sem.

2014. aug. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Annyira hülyeségeket írtok. Minden kérdésnél azzal jöttök, hogy mindenki nyújtózzon addig, míg a takarója ér. Mikor meg valaki ezt teszi, s ezért kimaradnak a barátok, akkor meg jön az "én nem számítok", "csak egy darab papír vagyok" stb.


Szerintem nem illemtelen, ha valaki ilyenkor engem hívna, azzal tudom, hogy vagyok olyan viszonyban, hogy ismerem az esküvőszervezés menetét, tudom, hogy első körben miért nem kerültem a listára, és örömmel elmennék.

2014. aug. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

igen, és második körben nyilván nem a szűk családot meg a legjobb barátokat hívják meg, hanem a távolabbi barátokat vagy távolabbi rokonokat.

ez van, mindenki tudja, hogy az embereknek nincs pénzük 300 embert meghívni. ha így alakult, hogy második körben került valakire sor, hát ez van. annak is lehet örülni.

ezen megsértődni és egy meghívás miatt többet szóba sem állni valakivel... komolyan... és ha nem hívták volna meg egyáltalán, akkor nem sértődik meg???

mennyire ráérnek emberek megsértődni.

2014. aug. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!