Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen játékokkal, programokka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen játékokkal, programokkal dobjam fel a hangulatot az esküvőn?

Figyelt kérdés
Nem vagyok hivatásos ceremóniamester, nem is nagyon voltam még esküvőn, de a barátaim megkértek, hogy segítsek lebonyolítani az esküvőjüket. Ha laposodik a hangulat, vagy nem játszik éppen a zenekar, mivel szórakoztassam a násznépet? A pajzán játékokat a pár szeretné mellőzni.

2014. jún. 17. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

a pár kifejezetten szeretne játékokat? engem a hideg ráz ezektől...

1-2 mégis volt nálunk is a barátok által, pl.:

4 fiút egymás mellé leültettek, gatya lábszárról felhúz, és vádliból ki kellett találnia a menyasszonynak (bekötött szemmel), melyik a vőlegényé


ez az egy volt, amit jópofának tartottam, de ennyi...


ami még esetleg: menyasszonyrabláskor csak akkor 'adják vissza' a menyát, ha X kérdésre tud a vőlegény helyesen válaszolni. ahol nem tud, ott feles (lehet a tálcán 2 féle rövid pl. pálinka (víz van a pohárban) és jéger (kóla). Lehetnek beugratós kérdések, pl. anyós szülinapja, ilyesmik...

2014. jún. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Elég baj az, ha játékokkal kell feldobni a hangulatot...

Biztosan erre gondoltak a "segíts lebonyolítani az esküvőt" alatt?

Mert a többséget a hideg rázza ezektől a bugyuta játékoktól. 5. szülinapon még viccesek, esküvőn már inkább kínosak...

2014. jún. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Nekünk most volt az esküvőnk pár hete. Mi se akartunk pajzán játékokat. Nálunk a következők voltak:

- tányértörés (annyi gyerek legyen, ahány felé törik, a söpréshez meg nem tudom, mi a sztori)

- kvíz (persze ez a násznépnek, mi állítottuk össze)

- cipős játék (leültünk egymásnak háttal egy fehér és egy fekete cipővel, és mindig azt a cipőt kellett fölemelni, akire inkább igaz az adott kérdés. Pl. ki fog többet mosogatni, ki akar több gyereket, ki a türelmesebb stb.)

Menyasszonytánc is volt, de nem pénzt kellett bedobni, hanem jókívánságokat (osztott ki a vőfély cetliket és tollat, erre is készülni kell persze).


Nálunk egy tehetséges ismerős volt a vőfély. Kétszer találkoztunk vele, egyszer nagyjából megbeszéltük, hogy mit várunk tőle (vezényelje a csokordobást, fényképezést, játékokat stb.), másodszorra pedig nagyjából összeraktuk a programtervet (kb. fél óra beosztással). Persze utána eltértünk a tervtől, de így könnyebb volt követni az eseményeket. A zenekar és a konyhások is megkapták ezt a tervet.


Menyasszonyrablás is volt, de azt nem mi szerveztük :-) De beszéltünk a vőféllyel arról, hogy egy esetleges menyasszonyrablás esetén milyen kiváltási feladatoknak örülnénk és minek nem.

2014. jún. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Ott voltam a 3-as esküvőjén, és jól szórakoztunk. Volt egy olyan feladat is, ahol a násznépből kellett felállniuk azoknak, akikre adott tulajdonság igaz (ezeket kivetítették a fiatal pár háta mögé), nekik pedig ki kellett találni, mi a közös a felálló csoportban.

Pl.

tanult külföldön

nincs jogosítványa

vegetáriánus

stb

2014. jún. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat! A cipős játék kifejezetten tetszik, szerintem ezt bevetem, ha úgy alakul! :)

Ha eszetekbe jut még hasonló, ne tartsátok magatokban! :)

2014. jún. 17. 22:39
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Keress rá a neten a Hintó mesére. Szerintem az is érdekes :)

A címe: Hintó mese.

2014. jún. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

A legutóbbi esküvőn, ahol voltam, semmi játék nem volt, modern zenék, egy pillanatra sem laposodott el a hangulat.


Az idősebbek kicsit csalódottak voltak, túl modern volt nekik, de mi, fiatalok nagyon örültünk. A zenék tetszettek, nem ment az id.óta vonatozás, a béna játékok, erőltetett na, gyere, csináld, ha nem akarod, akkor is. Mindenki jól érezte magát - egyedül a vacsi alatti cigányzenekar nem kellett volna.

Utálom, kb. két szót nem tudtam váltani a mellettem ülő párommal, mert a saját hangomat nem hallottam.

2014. jún. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

A lényeg az, hogy ne vidd túlzásba. Az elmúlt két évben két olyan lagziban is voltam, amit ezekkel csesztek el. A Hintómese pl. különösen borzalmas - viszonylag hosszú, és az X emberen kívül, aki részt vesz benne, senkit nem érdekel. Csak arra jó, hogy ellaposítsa a hangulatot. Szerintem a jó vôfély az, aki frappánsan feladja a kaját, mond egy-két humoros mondókát, amikor pedig "megül" a násznép, feldobja a hangulatot, beindítja a bulit.


Szerintem például (ugyan ez nem játék) zseniálisan feldobta a bulit, amikor az egyik unokatestvérem esküvôjén a menyasszonytánc után, amikor mindenki leült, kóválygott, a vôfély kánkánt táncoltatott a nôkkel, majd kozáktáncot a férfiakkal. Így nem állt fenn az a helyzet, hogy csak a család vagy csak a baráti kör mulat, hanem mindenki.:) Nagyon feldobta a hangulatot, megint beindult a buli.


Szerintem 1, maximum 2 játék az elfogadható, a többi már a násznép agyára megy.


Manapság sokan elfelejtik, hogy lehet lagzi nélkül is esküvô, de ha mégis van, akkor onnantól az vendéglátás legyen, ne az, hogy az ifjú pár lenyomja magát a násznép torkán. (Persze ez minimum olyan 70 fôs esküvônél következhet be, ahol már vannak távolabbi rokonok, stb.)


A fô szerintem az, hogy hagyd mulatni a népet, táncolni, stb., mert ha többször is leülteted ôket játékot nézni, akkor annak meszeltek.

2014. jún. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

- Kalácstörés - Fonott kalács kör alakban, a párnak kell kettétörnie, és akié a nagyobb darab, ő lesz a házasságban a dominánsabb.

- Kenyércipő - 1-1 kg-s kenyérnek a belsejét ki kell szedni, fel kell húzni a lábra és azt kell széttáncolni

- Pálinka dal - Magna Cum Laude Pálinka dal számára az örömapák pálinkát kínálnak (ez nem hagyományos, de jópofa és megmozgatja az örömapákat)

- Bolond menyasszony - Egyik barát beöltözik ronda menyasszonynak, akit felajánlanak a vőlegénynek az ara helyett. Ilyenkor táncolni is szoktak vele, meg megvásárolni :)

- Hamupipőke - a lányok a táncparkett közepére leteszik a cipőket, a fiúk választanak és akié a cipő, azzal táncolnak

2014. jún. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
Ez a hamupipőkés aranyos :)
2014. jún. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!