Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Bunkóság volt, hogy eljöttünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bunkóság volt, hogy eljöttünk pont a menyecsketánc kezdetekor?

Figyelt kérdés
Lakodalomban voltunk tegnap, és a férjem egyik kollégájával mentünk közösen. Hívták őket a nagyszülők, hogy nem bírnak a gyerekkel, haza kellene menniük. Mivel velük jöttünk, mi is kénytelenek voltunk eljönni. Rohanva elköszöntünk a vőlegénytől (menyasszonytól nem tudtunk, mert éppen táncolt), megértette a helyzetet. Azonban a lány szülei teljesen fel voltak háborodva, hogy mit képzelünk, hogy nem táncolunk. Mondtuk, hogy nem várjuk végig a sort, és sajnos mennünk kell, reggel lett volna csak busz, és mivel messze lakunk két átszállással, és mi is kisbabát hagytunk itthon, nem maradhattunk reggel 8-ig, amikor az első busz jött. Teljesen lehordott minket, hogy csak zabálni jöttünk. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az ifjú pár pénzt kért, amit odaadtunk borítékban a lagzi elején. Emelett dobtunk be kásapénzt, nem is aprót, mert ha csak aprót dobott be valaki, akkor nem hagyták békén. Emellett táncolni kellett a bolondmenyasszonnyal, oda is dobtunk be, és a menyasszony cipőjét is úgy váltották ki, hogy a násznépnek kellett összedobni 50 ezer forintot. Tényleg bunkóság volt ilyen hirtelen lelépni? Tudom, hogy hülyén jött ki mintha a pénzbedobás miatt léptünk volna le, de nem erről volt szó.
2014. jún. 15. 14:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
98%

Hát voltam már esküvőn, ahol voltak furcsaságok, de ennyire brutál anyagias esküvőn még sosem.


Erről kb. mindenki úgy ment haza, hogy b@ssz...m meg mennyi pénzt hagytam ott, senkinek eszébe sem fog jutni, hogy milyen volt a kaja, buli...

2014. jún. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy voltatok bunkók!!! Te ne érezd magad rosszul. Nálunk pl volt olyan aki vacsora után rögtön ment haza, mivel kisbabája volt. Mi örültünk hogy addig is ott voltak és megtiszteltek hogy eljöttek. A másik a pénzes dolog, ha odaadtátok amit rájuk szántatok nincs gond. Nálunk is az volt hogy pénzt kértünk(évek óta együtt élünk, gyerkőcünk is van) + volt menyecsketánc, és meghíváskor mondtuk is hogy mindenkire rábízzuk hogy odaadja a pénzt mikir érkeznek vagy bedobja a tánckor vagy megosztja, mert úgysem azt fogjuk számolgatni ki mennyit adott, meg hát tudtuk hogy akik 400kmről 3 gyerekkel jönnek nem várhatjuk el hogy 10ezreket adjanak, a lényeg hogy jöjjenek és együtt legyünk, ez szerintem bőven elég + pénzkérés minek? Nálunk ezért volt a ceremónia mester hogy ha valakinek még eszébe is jutna kitalálni bármit amit nem beszéltünk meg állítsa le.
2014. jún. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
97%

... az komoly pénz szedés, nem mondom...


Megjegyzem, mi sem kérünk ajándékot, SE PÉNZT!

Külföldre nem tudnánk visszavinni az ajándékokat, amit meg kapnánk, igazából nekünk kint nem lenne akkora vagyon, és inkább saját magukra költsék a barátaink, rokonaink.


Egy percig ne érezd magad rosszul, hogy nem maradtatok. Szabályosan sarcolásnak érzem a helyzetet.

2014. jún. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

"Emelett dobtunk be kásapénzt, nem is aprót, mert ha csak aprót dobott be valaki, akkor nem hagyták békén. Emellett táncolni kellett a bolondmenyasszonnyal, oda is dobtunk be, és a menyasszony cipőjét is úgy váltották ki, hogy a násznépnek kellett összedobni 50 ezer forintot."


Mi van? Ennyi helyre kellett pénzt dobni? És még volt pofájuk beszólni EZEKNEK, hogy csak zabálni mentetek? Hát nem tudom, milyen nagy étkűek vagytok, de ha csak nem kobei marhasteaket ettetek, biztos bőven megadtátok a kaja árát.

Én ilyen "örömszülők" mellett biztos nem magamat tartanám bunkónak. Ők viszont olyan atombunkók, amilyet még sosem láttam!

2014. jún. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
1%

Nem tudom, miért vagytok kiakadva azon, hogy ajándék és menyecsketánc is van, én ahol eddig voltam lakodalomban, mindig is volt mindkettő.

Én nem jöttem volna el azonnal, simán szólhattatok volna a sor elején állónak, hogy mennetek kell, hadd táncoljatok gyorsan a menyasszonnyal, kb 3 perccel kellett volna tovább maradni.

2014. jún. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
8%
a kásapénz nem a családé vagy a fiatal páré, hanem azoké, akik főztek és felszolgáltak...
2014. jún. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Azta rohadt! Komolyan, ennél már az sem lett volna kínosabb, ha kést szorítanak a násznép torkához egy persellyel a kezükben...
2014. jún. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Jesszusom, én faluról jöttem kb. ötéves korom óta minden évben voltam 3-4 esküvőn, de hogy ennyiféle pénzlehúzós szokást egy helyen összegyűjteni... Ez a pofátlanság legmélyebb bugyra. Nem voltatok bunkók, én ezt látom, még előbb eljövök. Kivéve, ha még jön valami idióta, aki ütögeti a lábast a fülem mellett, mert akkor előbb leütöm őt a lábossal, aztán odadobok egy tíz forintost a kedves pár lába elé "nesztek, ezért rendeztétek, nem?" felkiáltással, és aztán távozok csak. Ez a fillérb*szás legalja. A kedves szülők pedig csak azért haragudnak, mert egy fejős tehén előbb elment, mint kellett volna.
2014. jún. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Kásapénz??? Én ilyenről még sosem hallottam. Meg nálunk a cipőre nem a násznép ad össze, ha történik egyáltalán cipőlopás, hanem a férj násznagya. És a bolondmenyasszonynál (ha van) sem kell pénzt adni, az simán egy jó vicc, de pénzt nem kell ott beadobni.

Nálunk is van tánc a menyaszonnyal, no, egyedül ott van pénzbedobás, de a tánc senkinek se kötelező. Persze a közeliek táncolnak, de én már voltam olyan esküvőn, ahol nem éreztem fontosságát (pl. amikor egy barátom hívott párnak és nem is ismertem sem a menyasszonyt, sem a vőlegényt)

2014. jún. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Kásapénzről én se hallottam, a bolondmenyasszony csak a jókedv miatt van,annak se szoktak szedni pénzt.

Sőt, menyecsketáncot se tart mindenki...


Ennyi erővel szedjenek belépődíjat,ha elmégy egy lagziba...

Jó a nászajándék oké, de követelőzni, meg mindenért pénzt várni nagy kapzsiság, bunkóság, pláne ezt szóvá is tenni...

2014. jún. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!