Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ródiumozott ezüst karikagyűrűj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ródiumozott ezüst karikagyűrűje van valakinek? Megbántátok hogy nem fehéraranyat vettetek, szeretitek, hónapok, évek múlva is úgy néz ki mint újonnan vagy nagyon változik?

Figyelt kérdés
Szeretnék fehéraranyat, de az ára amit kinéztem pont a tízszerese, és ugyanúgy néz ki, elbizonytalanodtam hogy megéri-e fehéraranyat venni.
2014. máj. 8. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

A 925 ezüst ötvözet jóval puhább mint a 14K fehérarany. Az ezüst könnyebben deformálódik, a minták hamarabb kikopnak. Az anyaga hamarabb elvékonyodik.

Ettől függetlenül mind a kettő mérete állítható, polírozható, felújítható. Ami nagyon fontos, a gagyi nehézfémekkel és mindenféle ipari ötvözettel szemben az ezüst és az arany is nemesfém.

2014. máj. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm. És konkrétan a ródiumozott ezüst fehérarany hogy viszonyul egymáshoz ár-érték arányban? Nyilvánvalóan több ok miatt jó az arany, de indokolja a különbség a 10x árat?
2014. máj. 8. 10:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Az arany mindenképpen megéri a felárat. A jelenlegi piaci árakon, akkor tudod egy kicsit közelíteni egymáshoz a számokat, ha veszel törtaranyat 5000Ft/g körül magánszemélytől és ráveszel egy ötvöst, hogy 3000Ft-4000Ft/g között készítse el a gyűrűt. Így az átlag 14000Ft/g árat 9000Ft körülire csökkented. Ami konkrétan azt jelenti, hogy egy 12g/pár súlyú gyűrű 170eFt helyett 110e körül megvan.
2014. máj. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha ródiumos, nem kopik hamarabb, mint a fehérarany. Az enyémet sajnos megette a macska (sajnos nem vicc...), páromé ugyan olyan szép fényes. Mi is az ára miatt választottuk, nem bántuk meg.


Ilyen:


[link]

2014. máj. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4es vagyok, újonan ékszerboltban vettük, a ffi 3800, a női 3200ft volt.
2014. máj. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
elég sóher dolog pont a jegygyűrűn spórolni. soha nem vennék ezüstöt, akkor sem ha nemesfém, a gagyinak titulált ötvözetek sokkal jobban megérik az árukat, de ha nem futná rendes fehéraranyra akkor inkább várnék. értem én hogy a gesztus a fontos, de nem lehet mindent erre fogni.
2014. máj. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Én babonás vagyok, a gyűrű magát a házasságot jelképezi, úgyhogy az olcsó alternatíva fel sem merült. Nem hordoz túl szép üzenetet.

Másrészt vannak dolgok, ahol nem szabad a minőségen spórolni, a minimum elvárás a maximum. A jegygyűrű, amit egy életre vásárolsz, tipikusan egy ilyen dolog.

2014. máj. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen...az emberek meg az agyuk...nekem 120 ezer volt a gyűrű hacacáré stb...aztán 1 év és elváltam...majd a következő Wolfram gyűrű 7000 körül...ég és föld na meg boldogság azóta is..semmit nem jelent. Ha meg pont a házasságot kell jelképezze azt nem a pénz fogja...ugyanis az acél törhetetlen ;)
2016. márc. 31. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!