Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek mit várhatunk el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit várhatunk el ebben a helyzetben az étteremtől?

Figyelt kérdés

Nemrég elhatároztuk, hogy jövő év nyarán (késő tavaszán) összeházasodunk. Elkezdtük hát böngészni az éttermek ajánlatait. Találtunk egy éttermet, amelyik nagyon tetszett ez előtt is, de a 2014-es ajánlatuk messze megfogott.

A menü árában torta, bor korlátlanul, hajnali étel és a süti is szerepel, nem égbekiáltó áron.

Fel is hívtam és közölték, hogy jövő évre már csak 3 szabad dátumuk van, le is beszéltünk egy találkozót jövő hét péntekre.

Kérdeztem tőlük, hogy mennyire érvényes a 2014-es ajánlatuk jövőre, ha foglalunk, erre nem mondtak semmi konkrétat, azt mondták jövőre az árakat még nem tudják...De ha foglalunk, azért csak kellene némi konkrétum, nem?

Mi az, amit szerintetek le kellene szögezni az étteremmel?

Előleget természetesen kérnek.


2014. máj. 6. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Mindent tisztázni kell, mielőtt foglalót adtok!!!

Étel-ital árakat és fogyasztási mennyiséget, miből van korlátlan és miből nincs

Meddig maradhattok?(-mi találkoztunk több olyan hellyel, hogy éjfél után +x ezer óránként)

Dekorációba mit ad, mennyiért? Termet berendezni, dekorálni nektek kell, vagy ők csinálják?

Felszolgálás van vagy svédasztal?


Nincs olyan hogy még nem tudják a jövő évi árat, mondjon konkrétumot!

2014. máj. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Pontosan ahogyan az előttem szóló is írta.

És az lehetetlen, hogy nem tudják megmondani, hogy mi lesz jövőre a "menü" és az mennyibe kerül. Mi épp amiatt foglaltunk egy évvel korábban, mert így az adott évi áron kaptunk mindent, ha már az adott évben foglaltunk volna a magasabb árat kellett volna fizetni.

2014. máj. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

É is úgy gondolom, a menü árát le kell szügeznünk foglaláskor, mert különben jövőben megmondja, hogy drágult egy ezrest, a miénk a szívás, nem?


Kicsit úgy tűnt telefonban, hogy hülyére vesz...mikor erre rákérdeztem. Mi az, hogy nem tudja, jövőben mi lesz?! Más minden rendben van, csak a menü árára vagyok kíváncsi...

2014. máj. 6. 18:33
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. máj. 6. 18:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha majdnem minden időpont foglalt volt, azoknak is mondott valamit... vagy bekamuzta, ezt is könnyen el tudom képzelni
2014. máj. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kamuzott, egyből mondta a naptárból a szabad időpontokat.

De köszi, hogy megerősítettetek, konkrét ajánlat nélkül nem írunk alá semmit...

2014. máj. 7. 09:28
 7/10 anonim ***** válasza:

éppen nagymértékű áremelkedés várható az alkoholnál, a cégek rezsije úgy nőtt, ahogy a miénk csökkent...

Nem kötelessége lenyelni az árváltozást, csak hogy te boldog légy, sajnos, ilyen az élet. Ha nem tetszik, hogy jövőre drágább lehet, mint idén, és ő nem jós, hogy tudja előre, mennyivel emelkedik az ár, akkor keress mást.

LEgalább őszinte volt, megmondta, most mennyi, de sajnos ez változhat.

2014. máj. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én értem, amit mondassz, de azért az sem oké, ha most mond valamit, aztán jövőben csak úgy dob egyet az árakon, mondjuk egy ezrest fejenként, én meg vakarózhatok a végén...Az én fizum nőni nem fog, az biztos...
2014. máj. 7. 18:09
 9/10 anonim ***** válasza:

SZERZŐDÉS!!! Minden szolgáltatóval kössetek, az étteremmel főleg! Nem csak az árak miatt, de olyan apróságoknak tűnő dolgok miatt is, amikre most nem gondolsz, de majd akkor nagyon fontosak lesznek. Például: hánytól hányig maradhattok, van-e öltöző, értékmegőrző, tudnak-e speciális menüt készíteni mondjuk ételallergiásoknak, a gyerekek hány éves korig kapnak 50% kedvezményt, a zenészek fotósok és társaik mennyi kedvezményt kapnak(ők nyilván nem fogyasztanak annyit, alkoholt egyáltalán), mi lesz a maradékkal, használhattok-e minden helyiséget, vihettek-e saját italt vagy sütit, és ha igen, kérnek-e külön pénzt a felszolgálásért, mekkora a parkoló, stb. Persze a legfontosabb a menü ára volna. Olyan emberrel írjátok meg ezeket a szerződéseket, aki tapasztalt vén róka az esküvők terén, és megbíztok benne. Mondjuk a vőfélyetek, vagy esküvőszervezőtök, de az ilyen típusú fórumok is nagyon sokat segíthetnek, hogy mire kell figyelni.

Egy kis jog: nagyon nem mindegy, hogy foglalót adtok, vagy előleget. A foglaló nem jár vissza, ha bontjátok a szerződést (ha az étterem bontja fel, akkor a kétszeresét fizeti nektek vissza), az előleg viszont VISSZAJÁR, akárki bontja fel!!! Éppen ezért, ha nem ismeritek még a pontos feltételeket, semmiképp se fizessetek foglalót, maximum előleget. A szerződésben ennek a szónak kell szerepelnie. A tulajnak pedig meg kell értenie, hogy nem szeretnétek zsákbamacskát venni, ha mégse érti meg, akkor jobb, ha más helyszín után néztek, mert akkor lesznek még vele még más problémák is. Tudom milyen, amikor egy helyszín/fotós/zemnész minden szempontból ideálisnak tűnik, és pont ezt a rózsaszín felhőt használják ki, hogy bármit aláírj nekik... aztán egyszer csak kipukkad a buborék. Egyébként melyik étteremről van szó?

2014. máj. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
utolsó, olvasgasd az új ptk-t a szerződésről.
2014. máj. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!