Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek az én dolgom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az én dolgom fuvart intézni messziről jött rokonoknak?

Figyelt kérdés

Mamám,és keresztapumról lenne szó. 300 km-re lesz tőlük az esküvő. A rokonaim nagy része ilyen messze lakik,hiszen én költöztem el az ország másik felébe.

Azt tudni kell hogy drága mamámmal sose voltunk jóba, sőt senki nincs jóba a családból vele,mert a bőre alatt is pénz van, de mindenen spórol. 2 hónap múlva itt az esküvő, és nekik még mindig eszükbe se jutott, hogy hogy jönnek el.

Keresztapámnak van jogsija, igaz kocsija nincs, de tudna kölcsön kérni ( apósától akármikor ) erre azt mondta, hogy neki nincs kedve ennyit vezetni.

Busz kizárt,mert nem érnének oda időbe,sok helyen át kell szállni, így legalább 1 órát fognak késni.

mamám pedig úgy gondolta hogy busszal jön,mert akkor nyugdíjas jeggyel megússza olcsón az utat.

Mivel sok rokon messziről jön, lesz lehetőség egy nyaralóba szállásra, felajánlottam mamámnak, jöjjenek egy nappal előbb, lefoglaljuk nekik a szobát, és akkor nem az nap kell utazgatni,meg kapkodni. Erre az volt a válasza, hogy neki aztán nincs kedve idegen helyen aludni. hát akkor mit tegyek?

Szó volt arról, hogy fogadnak egy autót, és egy sofőrt, de mamám azt hiszi, hogy valaki levezet 300 km-t annyi pénzért, amennyiért ő eljön busszal, nyugdíjas jeggyel.Ja, és azt is kitalálták,hogy ha esetleg ez a sofőrös megoldás lesz, akkor annak kell kaját biztosítani. Rendeben, ebbe még benne is lennék, de ők úgy gondolták, a rokon közé le fog ülni a sofőr, és úgy fog köztünk enni,mintha rokon lenne?

Én ezen nagyon kiakadtam, de mindenki engem oszt le, hogy hisztizek. Először is azért,mert nem fog elférni, mivel már le van fixálva, hány ülőhely lesz, és nem fog odaférni, a másik,hogy az a sofőr meg lesz fizetve, még én fizessek neki tök drága vacsorát? És ott mulasson velünk?

Ugye ez nem csak nekem fura egy kicsit?



2014. márc. 13. 15:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%

Nem a Te dolgod a fuvart intézni.

Csak ők ketten jönnének ugyanabból a városból/faluból?

2014. márc. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
81%

Az odajutás biztosításához SZERINTEM semmi közöd. Meghívtad, felajánlottad neki a szállást, innentől kezdve neki kell eldöntenie, hogyan oldja meg. A nagymamának meg amúgy is fontosnak kellene lennie annyira, hogy áldozzon rá annyit, hogy akár taxival, akár előző este autóval, akár sofőrrel lemegy a saját költségén (pláne ha azt mondod, hogy van rá keret és nem a csirkefarháton kell megspórolni).


Esküvőfotósként mindig kérni szoktam, hogy a násznéppel együtt ülhessek és vacsorázhassak, mert így nem maradok le a pillanatokról amiket szeparálva nem tudnék megörökíteni, viszont a sofőrnek, zenekarnak jobb is a szeparált étkeztetés mert addig is tud pihenni, nem érzi feszélyezve magát stb...).


Hallottam egyszer egy esküvőről, ahol sokan mondták vissza és a már kifizetett és amúgy kárba menő ételre is találtak megoldást, az örömapa szólt a pincéreknek, hogy terítsenek meg szolidan az egyik kisebb teremben, és kiszaladtak páran behívni a hajléktalanokat a környékről akik így egy este klasszat vacsizhattak és nem is érezték rosszul magukat mert el voltak szeparálva, bár ez nem tartozott ide.

2014. márc. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
78%

Nem olvastam végig a választ. Ha a sofőrös megoldást választják, nem lehetne azt, hogy a sofőr a szolgáltatókkal eszik a nekik felszolgált menűből?


Bár szerintem logikusabb lenne egy nappal előbb busszal jönni.

2014. márc. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én napi 600-700 km vezetek, aki sofőr, annak az a 300 km nem sok. Senki nem szokott fizetni pluszba semmit, így én nem fizetném, csak ha nem hivatásos sofőr jön velük, hanem olyan ember akit te is ismersz.
2014. márc. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekünk is voltak messziről jött rokonok. Mi szétküldtük a meghívókat. A távoli rokonok meg szereztek kölcsönbe egy mikrobuszt, és SZÉPEN MEGKÉRTÉK édesanyámékat (mi külön élünk), hogy esetleg alhatnának-e ott. Így is lett.

Szerintem ha gondolod, felajánlhatsz szállást, de nem érzem bunkóságnak, ha nem teszed. Ha engem meghívnak valahova, megköszönöm, a többit meg megoldom. Ha mindjárt nekiállok kuncsorogni, hogy altassanak má, meg hadd vitessem magam, arra mondják, hogy az ember a kezét nyújtja erre mindjárt a karja kéne.

2014. márc. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

400 km-ről 18- an jöttek kisbusszal, nem aludtak ott, oda-vissza éjjel utaztak, 2 sofőr volt, a zenésszel, fotóssal ettek, nem is tudtuk, hogy 2 lesz, egynek rendeltünk kaját, de megoldották.

De a mamád szerintem nem akar eljönni, ha ennyi opció közül semmi nem jó neki.

2014. márc. 16. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Szerintem is mindenre csak kifogást keres.

Ha több rokonom lenne ott, akik nem tudják megoldani, akkor az jó megoldás lenne, hogy bérleni egy kisbuszt, de rajtuk kívül mindenki meg tudja oldani

2014. márc. 20. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!