Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Visszatérül a lakodalomra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Visszatérül a lakodalomra szánt összeg a menyasszonytáncból és az ajándékokból ha a pár kifejezetten NEM kér ajándékot, hanem pénzt mindenkitől?

Figyelt kérdés

Barátnőm férjhez megy és kb olyan 10ezerre jön ki per fő az egész mulatság, tegát 100fő 1 milla. És azt mondja, hogy tuti nem jön vissza. Szerintem meg ha nem is lesz plusszos akkor legalább nulllás lesz.

Tapasztalatok?


2009. nov. 10. 17:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

270 hívott vendég volt (mindenkit párostul hívtunk, de nem volt mindenkinek párja), ebből 200-an jöttek el. Művelődési házban volt, szakács főzött, rokonok, barátok segítettek tálalni. Összesen kb 1,8-2 millióba került, és kb 500-700ezerrel jött plusszban.

Ruhámat varrattam, a két ruha (abronccsal, fátyollal, szütyővel együtt) került kb 80.000 Ft-ba és az enyém maradt.

Videós 30, vőfély 30, zenekar 80 ezer Ft volt. A fotós volt az egyedüli "luxusunk", 150.000 Ft-ot fizettünk, ezért ott volt déltől hajnali 3-ig, kiválogatott 300 képet és előhívva megkaptuk + a "negatívokat" eredeti méretben Cd-n.

Egyébként ami plusz ktg volt az általánoson felül, az a vendégek elszállásolása volt. Kb 40 embernek fizettük a szállását, hogy ez ne legyen akadálya annak, h velünk ünnepeljen, bulizzon.

2009. nov. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
91%
17:20-as voltam (17:38). Mi sem azt mondtuk, hogy ekkor meg ekkor lesz a lagzi, pénzt hozz! Hanem amikor megkérdezték (és mindenki megkérdezte, mi is megszoktuk ilyen esetben), h mit szeretnénk inkább, ajándékot v pénzt, akkor megmondtuk, h mindennek örülünk, de a pénznek kicsit jobban, mivel mindenünk megvan. (csak saját lakás nincs) Egyébként kaptunk ajándékot is, az egyik legjobb az egy boríték volt, tele sorsjegyekkel, a másik nagyon jó egy kerámia malac tele aprópénzzel, a harmadik pedig könyvvásárlási utalvány :)))
2009. nov. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

Nekünk visszajött az ára, + a nászút fele is kijött belőle, pedig nem volt olcsó...

Az ajándék pénznek a felé a szülők és a nagyszülők adták, a maradékot pedog a többi vendég. 10 ezer/fő alatt senki nem adott, ezzel mindenki tisztában van szerintem, hoyg ennyibe "kerül" egy vendég.

2009. nov. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%

Mi si pluszosba jöttünk ki. 2 éve 120 fős lagzink volt! Volt olyan nálunk is akiről azt hittük, hogy 10-15 ezer forintnál tuti nem ad többet és mikor kibontottuk a borítékot láttuk, hogy 60 ezer volt benne. De viszont volt olyan is , aki megmondta, hogy Ő biztos nem ad pénzt. Mert az elmegy az ajándék meg marad. Kaptunk is sok felesleges ajándékot (2 álló lámpa, Isten tudja hány étkészlet)

A legutóbbi válaszírótól kérdezném, hogy nektek nem véletlenül Gödöllőn volt a lakodalmatok??

2009. nov. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
91%
Pontosabban attól aki malacperselyt kapott:-) Attól kérdezném, hogy nem-e Gödöllőn volt a lakodalom?
2009. nov. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem májusban volt az esküvőm. A költségvetés 2.5 millió volt és simán pluszban voltunk utána! Kb. 500.000-rel! És volt pár olyan vendég aki ajándékot hozott! Amúgy 280 fős volt! Mindenkinen sok boldogságot kívánok! L/25
2009. nov. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

A lakodalmaknak eredetileg az volt a célja, hogy megtisztelték vele az ifjú párt, onállo életuk kezdetén. Az ajaándékok célja az volt, hogy egy kezdodo híztartás bizonyos dolgait megkapták ajándék képpen, hogy erre már ne legyen gondjuk.

Ahogy itt olvasom a hozzászolásokat, ebbol már mára egy jol jovedelmezo uzlet lett.

Azt,hogy esetleg a legkozelebbi rokonok megkérdik mire lenne szukségetek az valahogyan természetes, de kikotni, hogy az ajándékra szánt osszeget pénz formájában adják ide, szerintem ez enyhénszolva is illetlenség.

Mi a legszukebb családon belul pénzt adtunk, mert tudtuk, hogy mindketten éppen akkor végezték el az egyetemet, és még semmijuk nem volt. Da a barátoktol ismerosoktol leginkább ajándékot kaptak.(Azok már ugyesen kikérdezték a családot mire van szukséguk) Nálunk azt tartják, hogy semmi kretivitás nincs abban, ha valalaki pénzt ajándékoz.

Ez egy magánvélemény, nem muszáj elfogadni.

Ha a tradicionális szokásokra kiváncsi valaki, akkor utánanézhet a néprajzi konyvekben.

2009. nov. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem Gödöllőn volt. :)

Valóban, régen az ajándékok célja a kezdő háztartás "felszerelése" volt. Viszont régen az átlag életkor a házasulandóknál kb 18-21 év volt, amikor valószínűleg semmijük nem volt a ruhájukon kívül. De ha megnézed ez az átlag életkor igencsak kitolódott 27-35 évre, amikor rosszabb esetben is 2-3 éve dolgozik a pár, nagy valószínűséggel együtt is élnek esküvő előtt már legalább fél-1 évvel, tehát feltételezhető, hogy van már étkészletük, lámpájuk, ágyneműjük stb. Viszont, gondolom te sem szívesen mész üres kézzel esküvőre, de nem akarod a 600. tányért sem adni. És a pénzt is lehet kreatívan, ötletesen odaadni (pl csokorba kötve, mint említettem persely malacba töltve, vicces dobozba rakni stb...)

2009. nov. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nekünk is plusszos volt, de mi csak 50en voltunk. Nálunk is MEGKÉRDEZTÉK, hogy mit kérünk. Mivel mi előtte már 1,5 éve együtt éltünk, igencsak megvolt mindenünk, így a pénzt választottuk. Volt, aki nem tehette meg és gondolom keveset meg nem akart adni (1-2 ezer), így tőle kaptunk egy tányérkészletet (már volt előtte kettő, a pattogóktól kérdezném, hogy szerintük ez a normális?mármint h begyűjtöttünk egy harmadikat). Természetesen azért ennek is nagyon örültünk, hisz fogyóeszköz. Egyébként kaptunk ajándékokat még (melegszendvics-goofri sütő, bili).
2009. nov. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nekünk két hónapja volt a lagzink, és kb. 120-an voltunk. Megtérült, sőt még maradt is kb. 200 ezer, de csak úgy, hogy nagybátyámtól komolyabb összeget kaptunk! Jó hát végül is miért ne írhatnám le, 350 ezret kaptunk csak tőle! De kiszámoltuk, hogy ha ő nem ad ennyit, akkor legalább egy 100-sal mínuszban vagyunk. De az sem érdekelt volna, annyira jó buli volt. Azt még valahogy ki tudtuk volna nyögni. De sajnos igaz, hogy általában nem jön vissza, hacsak nem nagyon gazdag a vendékkör. És még ha sokat is adnak, de nagyon fényűző a lagzi, akkor sem jön vissza. Egy barátnak nemrég volt, budai, igazi luxus lagzija, kb. 200 fővel, és nekik nem jött vissza. Ennyi pénzt szerintem nem tudnak a vendégek "összeadni", de nem is volt rá szükségük.

Ja és egy kicsit már unalmas, ez "undorító a pénzért csinálni a lagzit" duma. Senki sem a pénzért csinálja, pláne mostanában, amikor, mint látjuk kevés esély van rá, hogy megtérül, hanem azért kérnek pénzt, mert felesleges 9 Herendi készlet! Mi pl. már két éve együtt laktunk, mindenünk megvolt. Nem akartam még két mosógépet, mégegy vasalót stb. Megkérdezték mire van szükségünk (a normálisabbja megkérdezi azért), és mi megmondtuk. Én nem éreztem, hogy ez gáz. Mindenki annyit adott, amennyit tudott!

2009. nov. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!