Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 18 éves lányom a párjával...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 éves lányom a párjával esküvőt akar. Támogassam vagy lebeszéljem?

Figyelt kérdés
3 éve vannak együtt. A fiú 23 éves. Nagyon szeretik egymást. A szülőket is nagyon régóta ismerjük. A fiút én már 5 éves korától ismerem. Nagyon rendesek.
2013. ápr. 8. 08:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%

#12, na ya, azt az "elképesztő" tanácsot merjük adni, hogy a nagykorú gyerekére ne a saját elveit, vágyait és félelmeit akarja rátukmálni, hanem hagyja, hogy az a saját útját járja, és abban támogassa a lehetőségei szerint.

Én a saját életemben meglehetősen házasság-ellenes vagyok, de eszembe sem jutna mást se lebeszélni se rábeszélni, legfeljebb ha van véleményem, azt elmondanám egyszer, és jól van.

2013. ápr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
56%
12-es,igaz,beszélje le róla,esetleg tiltsa is le,aztán majd csak pislog,ha még az esküvőre sem lesz hivatalos. Pontosan ez az,18 elmúlt,ha akarnak összeházasodnak,nem hiszem,h megkérdezte a szüleitől,h szabad e,gondolom csak közölték,h ez a tervük.
2013. ápr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
66%
Én egyiket sem tenném. Inkább azt tanácsolnám nekik, hogy éljenek együtt egy kicsit esküvő nélkül. Még nagyon fiatalok. Persze együtt maradhatnak vannak erre példák, de még rengeteget változhatnak, most nőttek fel/nőnek fel, nem biztos hogy egy irányba megy a fejlődésük. Nem kergeti őket a tatár:) Én is fiatalon jöttem össze a férjemmel 17 voltam. Én is "tudtam" hogy vele fogok megöregedni, de volt olyan barátnőm aki szintén így hitte (én is róluk), mégis annyit változtak 20-25 éves korukra, hogy nem tudták összeegyeztetni. Ez a buktatója ha valakik korán összejönnek.
2013. ápr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%

Te ismered a lányod is, a fiút is, mennyire komoly gondolkodásúak, mennyire érettek/felnőttek. Egyébként ne a szerelemere meg rendezett családi háttérre alapozz!


Csak szemléltetésképp hozom fel a példám (elnézést, hogy nem teljesen a kérdésre válaszolok), persze nem ez az általános, csak elmondom, hogy létezik ilyen.

A férjem 17 évesen közölte, hogy ő majd szeretne elvenni, 19 évesek voltunk, mikor összeházasodtunk. Ennek 5 év lassan. Nem éltünk előtte együtt, és igen, féltettek a szüleink, nem is volt könnyű sokszor...de mi ELDÖNTÖTTÜK, mindketten, hogy együtt és kész. Most várjuk az első babánkat.

24/N

2013. ápr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%

Én is amondó vagyok, hogy tanácsold nekik (esetleg segítsd is ebben, ha tudod), hogy előbb éljenek együtt 1-2 évet. Próbáld meg neki elmagyarázni, hogy ez fontos része egy kapcsolatnak, és enélkül nem érdemes belevágni a házasságba, hiszen egyrészt fiatalok még, másrészt együttéléskor jön elő rengeteg olyan stresszhelyzet, amit csak ilyenkor tudják meg, hogy képesek-e kezelni.


A másik az, hogy szerintem esküvőt csak akkor érdemes tartani, amikor mindkét fél már valóban felnőtt, befejezte a tanulmányait, önálló keresettel rendelkezik - ugyanis mire a lányod végigér ezen az úton, még rengeteget fog változni a személyisége, az igényei, a vágyai, az életképe... és aztán ki tudja, még mindig ő lesz-e neki az igazi. Érdemes lenne várnia, hiszen senki nem marad olyan 23 évesen, mint amilyen 18 évesen volt. A fiú érzései, tervei elhiszem, hogy komolyak, de a lánnyal szemben erős kétségeim vannak, hiszen még nem is önálló.

2013. ápr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
6%
Beszéld le, mert még csak gyerek akár hány éves.
2013. ápr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
94%

Ha szeretik egymást, és érettek, akkor miért ne?


Természetesen támogatnám őket, nem csak ebben a kérdésben, hanem az első időkben is. Ha még tanulni akarnak, akkor ugyanúgy támogatnám a tanulmányaikat, mintha nem lennének házasok.


Miért kéne mindenkinek 30 évesen házasodni. Elvileg ez egy normális életkor lenne a házasságkötésre, már ami az ember biológiáját illeti. Biológiailag a gyermekvállalás is 20 és 30 közt a legideálisabb. Akárhogy is, itt az idő, két év múlva nagymama leszel. Meglátod.


Gratulálok az ifjú párnak!

2013. ápr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban lebeszélném róla, de amiket leírtál róluk, azt gondolom miért ne, ha akarják?
2013. ápr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Arra kell rajonnod miert is akarnak mar most eskuvot. Vallas rokonok baratok miatt vagy csak a buli miatt Ha a buli miatt akkor beszeld ra oket egy nagy eljegyzesi bulira itt nalunk nagy divat 100fos eljegyzesi buli.
2013. ápr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!