Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A vőlegényed/férjed mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vőlegényed/férjed mennyire vesz/vett rész az esküvőszervezésben?

Figyelt kérdés
2013. márc. 23. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Nagyjából semennyire nem vesz részt benne. :) Segített a vendéglistában és a dekorszínek kiválasztásában, illetve a csokrokban is segítséget kértem, de sok választ nem kaptam. Mostmár ott tartunk, hogy mutogatok neki képeket, ő pedig rámondja, hogy neki tetszik-e, avagy sem. :)

Amiben még a segítségét fogom kérni az az ültetés.


Nyilván mindenre rákérdezek, hogy neki tetszik-e és el is mondja a véleményét, ha rábízok valamit, akkor megcsinálja, tehát nem tojja le az egészet magasról, de azt azért nem mondanám, hogy látom a szemeiben az ötletekkel teli lelkes csillogást. Inkább csak sodródik az árral. :)

2013. márc. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Körülbelül nálunk is ez a helyzet, bár néha látom rajta, hogy még a képek nézegetését is unja. :(
2013. márc. 23. 20:58
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
én menyasszonyként is ilyen voltam. egyszerűen egy pillanatra se tudott lekötni, hogy milyen színű lesz a székszoknya, meg hasonló lényegtelen hülyeségek. mindent rábíztam húgomra mert ő meg nagyon rápörgött, de szinte "meg voltak sértődve", hogy ez engem hogyhogy nem érdekel, meg hogy biztos nem is gondoljuk komolyan. na ez fájdalmasan nagy hülyeség. az esküvői díszlet nem hoz lázba, nem a házasság. és szerintem ezzel a legtöbb férfi is így van
2013. márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk aktívan kivette a részét. A meghívót például ő miatta kellett átterveznem háromszor, és nyomtatás után ő hajtogatta és készítette rá a masnikat. A karikagyűrűnk mintáját is ő tervezte. A saját ruhája varratását, díszkardokat ő intézte, nekem nem kellett még egy cipzárért sem boltba mennem, elintézett mindent. Eljött velem esküvőkiállításra is, és nem húzta a száját. Egyedül a menyasszonyi ruha kiválasztásánál nem volt ott, de a melltartót, fátylat például vele vásároltam már. Minden szolgáltatóhoz jött velem, és nemcsak dísznek ült ott, hanem elmondta ő is, ha valamivel nem értett egyet. Volt véleménye arról is, hogy milyen verset mondjon a barátnőm, vagy milyen szentlecke kerüljön felolvasásra a templomi szertartáson, de segített a zenék kiválasztásában is. Nagy szerencsém van vele, én örültem, hogy nem egyedül kellett döntenem, és láttam rajta, hogy számára is nagy nap lesz az esküvő, és szeretné, ha az ő napja is lenne nem csak az enyém.
2013. márc. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Ki kellett, hogy vegye a részét, még ha nem is volt minden kérdésben olyan lelkes, mint én, mert fárasztónak tartotta a sok szervezést, de kénytelen voltam belevonni, hisz csak mi szerveztük 1 év alatt meg az egész esküvőt, senki más nem segített, és munka mellett elég kevés idő és energia jutott erre, szóval fárasztó volt, de megérte, mert remekül sikerült minden!
2013. márc. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Természetesen mindenben aktívan részt vesz, együtt csináljuk a költségvetést, együtt választottuk ki a tortákat. stb.

Csak a ruhámat nem láthatta, így abban nem tudott segíteni. Ő nagyon önálló ember, és ez az Ő nagy napja is, nem csak az enyém.


24N

2013. márc. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Leginkább semennyire...pedig csak annyi dolga lett volna, hogy beszerezze a papírjait, amit külföldről kellett és, hogy összeszedje, hogy hány vendéget hív...Papirok az utolsó pillanatban lettek meg, a vendégeit meg nekem kellett összeszednem
2013. márc. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Esküvői fotográfiával foglalkozom. Általánosságban elmondható a vőlegények többségéről, hogy igyekeznek - ha nem is kivonni magukat a szervezésből de - a háttérben maradni, a többség probléma nélkül elfogadja a szerződés azon kitételét, hogy a fő döntéshozó, akinek a döntéseit és iránymutatásait követem az esküvőn, az a menyasszony (erre azért van szükség, mert egy embert meg kell nevezni és mivel úgy is a menyasszony keres meg általában, ezért kézenfekvő, hogy Ő legyen az, szeretni szoktak érte).


Néhányan még a fotózásból is kivonnák magukat, amíg nem látják meg az első csak róluk készült portrét ami jobban sikerült, általában ott változik meg ez a hozzáállás a részükről és kérnek még néhányat. :)


Persze kivételek mindig vannak, de ez az alapvető, mondjuk szerintem ha azt szeretnéd, hogy komolyabban belebonyolódjon a dologba és kivegye a részét, szerintem az is csak megfelelő kommunikáció kérdése.


Sok boldogságot!

2013. márc. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mivel én se akartam nagy felhajtást,ezért a szervezés annyiból állt,hogy

-hely kiválasztása (kedvenc éttermünk,igy 2 perc alatt eldőlt)

-szűk rokonság meghivása (szülők,nagyszülők,testvér, meghivó a közeli papirboltból,semmi flancos)

-időpontfoglalás,de ehhez mindenképp ketten kellettünk volna egyébként is

-nekem ruhaválasztás,jött velem,pasi léttére imád vásáolgatni,igy nem unta magát a tizedik ruhánál is (neki volt szép öltönye)

-menü eldöntése helyett mindenki rendelt amit akart,igy nem volt pocséklás

2013. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

igen kivette a részét. mivel kicsi esküvőt akartunk, nem kellett sokáig szervezkedni, hála az égnek. engem kiráz a hideg a templomi 100 fős lagzis esküvőtől, ez mindig is így volt...


együtt mentünk ugye időpontot egyeztetni

és a karikagyűrűket csináltatni

illetve akiket akartunk, együtt hívtuk meg. ez 15 ember. nagyon szűk család, és néhány közeli barát.

ruházkodást együtt intéztük. neki kellett csak nadrágot venni.(én meglévő kosztümben voltam (fekete-fehér)


a menyasszonyi csokromat a férjem rendelte (kék rózsacsokor, ezt szerettem volna nagyon)

illetve ő találta ki hol legyen az ebéd. nekem tetszett, azt választottuk. menüvel nem foglalkoztunk, mindenki azt rendelt amit akart.


a tortákat én intéztem egyik barátnőmmel, az egyikre pedig kaptunk esküvői marcipánfigurát is. egyébként többféle torta volt :csokis, fekete erdő, és mogyoró:)

illetve a zenét én állítottam össze. megmutattam mit szerettem volna nagyon nagyon bevonulásra és tetszett neki is.(nem a klasszikus) a többit pedig én választottam ki, mert a zene neki annyira nem volt fontos. egyébként Nightwish zenék mentek szöveg nélkül


nagyon szép nap volt, és jól sikerült. csak azt sajnáltam hogy nem esett a hó:) (december elején voltunk akkor)


27/N

2013. márc. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!