Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » "Kinek a városában" tartsuk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Kinek a városában" tartsuk az esküvőnket?

Figyelt kérdés

A páromhoz költöztem egy kisvárosba, itt is van pár szép hely viszont én abszolút nem kötődöm ide, minden vendégemnek utaznia kellene. Én egy nagyvárosból származom ahol több népszerű "esküvőhely" is van, nem helyi lakosok is járnak oda, csak ugye ott a párom lenne abban a helyzetben, mint én itt.

Semleges terület lehetne Budapest, ott tanultunk, senkitől sincs nagyon távol, sok lehetőség, de az lenne gondolom a legdrágább és a legproblémásabb. Esetleg valami teljesen más? Vízpart, kastély? Csak ezek meg elég drágák és giccsesek..



2013. febr. 16. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Felénk az a szokás, hogy a lányos háznál, tehát a menyasszony városában van az esküvő.


Készítsetek hozzávetőleges költségtervet, melyik verzió kerülne többe. Kinek jönne több vendége, hol olcsóbb az étterem, ilyesmik.

2013. febr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Az első válaszolóval értek egyet. :)
2013. febr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Én ott tartanám ahol kevesebb vendégnek kéne utazni és az elszállásolásáról gondoskodni.
2013. febr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Én ott tartanám, ahova a legkevesebb vendégnek kell nagyot utaznia, illetve, ahol az idősebbek vannak.


Nálunk a párom családja, meg az én családom egyharmada is egy környéken lakik, így biztos arrafele fogjuk tartani. Mindenképpen utazni kell, de nem sokat, egy 10-15 km-t maximum.

Illetve ott van a legtöbb nehezen mozgó idős is, és ha az ország másik végébe szerveznénk, akkor valószínű ők nem tudnának eljönni. Ezt pedig a világért se szeretném..


Szóval a rokonokhoz igazítjuk. :) Én sem, és a párom sem ragaszkodik egyébként a lakhelyhez. Nem is lesz egyik helyen se, csak valahol hozzájuk közel.

2013. febr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
Pont a napokban gondolkoztam ilyenen..és arra jutottam hogy kettőnk közti távolság középpontjában lévő településen csinálnám meg, mert így lenne igazságos. Mindenkinek ugyanannyit kell utazni, senkit nem köt semmi sehova.
2013. febr. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
Igazságos...ne legyen jó egyiknek sem, ez tényleg baromi igazságos, egy esküvő szervezésénél. Nem rólatok kellene szólnia? Csak kérdem...
2013. febr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Én nem tartanám harmadik helyen. Párom és köztem 250 km van, ebből kifolyólag a családjaink között is. Pluszban rájön még az is, hogy az én családom egy része, az ország teljesen más pontjában él. Mindenképpen meg kell oldani a fél család (párom, vagy az én családom) elszállásolását, ami így is kisebb vagyon lesz révén, hogy nem fér el mindenki egy házban sajnos. Ha egy harmadik helyen tartanánk, akkor mindkettőnk családját el kéne szállásolni. Itt nem 10 km-kre gondolok, mert mi pl 40 km-re szeretnénk tartani az én lakhelyemtől az esküvőt, de a szállásuk/otthonuk legyen elérhető távolságban és ne lépjen le mindenki azért délután négykor, mert még néhány száz km-t le kell vezetniük.

Mi mérlegeltük, hogy melyikünk vendég seregét lenne drágább elszállásolni, illetve hogy hol tudjuk ezt megoldani viszonylag jó áron. Így került a választás az én lakhelyemhez közelebbi településre.

Egyébként már mindketten Budapesten élünk, az lett volna logikus ha itt tartjuk, ellenben a fentebb ecsetelt piszkos anyagiak miatt ez pont egy olyan harmadik hely lenne, amire a vendégek elszállásolása miatt nem lenne pénzünk.

2013. febr. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%

Én sem tartanám 3. helyen. Szerintem a leghülyébb megoldás :) Nem ismeritek a környéket, a járást, a helyeket, senkit és semmit sem..

Mi ott tartjuk, ahol mi élünk. Nálunk szintén ez a szitu, mint a kérdezőnél. A párommal vidékre költöztünk le (ahol én nőttel fel) Budapestről.. Ő ott nőtt fel.

Az Ő családjából sokkal kevesebben jönnének az esküvőre, ráadásul legtöbbjük idősebb, ingyen vonatozik, így ők maguk is azt ajánlották, hogy szívesen utaznak inkább ők.

Meg mi amúgy is vidéki hangulatú lakodalmat szeretnénk :)

2013. febr. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%
Miért egy ismerősömék is így tartották, azt hiszem a lány székesfehérvári volt a fiú pesti és agárdon tartották a lagzit, pont emiatt. ÉS nagyon jól sikerült.
2013. febr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
21%

Az ismeretségi körömben több olyan párt is ismerek, ahol a lány odaköltözött a fiú városába, mégis a lány városában volt az esküvő. Azt hiszem ez részben szokás, részben praktikusság is volt.

Én megyeszékhelyen lakom, a párom egy kis faluban, hozzá fogok költözni, de az esküvőnket én is a szülővárosomban szeretném majd tartani. Egyrészt mert ez a gyerekkori álmom, másrészt, mert itt van hova elszállásolni a vendégeket, akik mindenképpen lennének akik utaznak. az ő falujukban semmilyen szállás lehetőség nem lenne.

2013. febr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!