Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Félek, hogy az esküvőnk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félek, hogy az esküvőnk balhéba fog fulladni mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egyrészről van a vőlegényem meg neki 2 gyerekkori barátja. Nekik így hármuknak van egy közös vállalkozásuk.


Másrészről van a legjobb barátnőmnek a férje meg egy elég közeli rokonom akiknek szintén van egy közös vállalkozásuk.


Na most ez a két oldal egymásnak nagyon nagy konkurenciái. Gyakorlatilag évek óta megy a kis "meccsük". Hol az egyik fél tesz keresztbe a másiknak, hol a másik.

Volt, hogy az utcán úgy összevesztek, hogy lökdösődésig fajult a dolog meg pár ütés is elcsattant.


Én szinte szó szerint rettegek, hogyha ezek még isznak is és egy légtérbe lesznek egymásnak mennek. Olyan feszült köztük a hangulat, hogy szerintem elég egy rossz szó és már állni fog a bál. Ráadásul nem csak üzleti ellentét van köztük hanem 1-1 ember között magánéleti ellentét is. A rokonomat a férjem barátjával csalta meg a felesége.


A párom azt mondja, hogy ne aggódjak bírni fognak értelmes emberként viselkedni és erre az időre félre teszik a nézet eltéréseket. Őszintén szólva viszont én ezt nem hiszem el.


Most mit kellene tenni? Mi a megoldás?


2013. jan. 30. 16:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
márpedig neked kell tudnod, hogy kit hívhatsz meg biztonsággal, mert a ti napotok, és el fogják rontani, erre mérget vehetsz, hiába ülteted őket külön, tánc közben összeakadnak
2013. jan. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
29%

Nem cigányok, de úgy viselkednek, szóval.

Ugyanúgy fújjozhatsz. :D

2013. jan. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
82%

> Rendbontás esküvőn csak cigányoknál szokott előfordulni, viszont ahhoz meg túl jó a helyesírásod


Nem kell ahhoz c-nak lenni, hogy valaki megpróbálja tönkretenni a rokona esküvőjét. Verekedés sem kell hozzá.

A beszólás, a búvalb...t képpel ücsörgés minek számít?

Hát az elcsavargás azzal az autóval, amire a vőlegény vár, hogy a menyasszonyhoz vigye?

2013. jan. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
30%

Amúgy csak azért, mert az egyik fél családtagja többeknek, nincsenek összekötve. Ha egy család egyik tagja nem tud viselkedni, nyugodtan "ki lehet tiltani", vagyis nem meghívni. Meg fogja érteni, ha magába néz.

De ha nem, akkor se érdekeljen. A szertartást megnézheti, legyen ennyi elég neki.


Barátnő férje? Ki ő neked? Senkid.

Hívd meg csak a barátnődet a mulatságra, a férjet csak a szertartásra. Ha meg így nem akar a barátnőd ott lenni a férje nélkül, akkor no komment. Akkor nem is barátnő az ilyen. Én minden további nélkül elmennék a férjem nélkül egy barátnőm esküvőjére. Nem kell nekem kísérő oda, nem vagyok már baba, aki egyedül élhetetlen.

2013. jan. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Berényi Kft.? :D
2013. jan. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy ismerosom akinek a szulei elvaltak es azon volt a vita hogy akkor az apat hivjak meg vagy az anyat mert a kettot egyutt nem lehetett.....ok is osszeverekedtek az utcan fenyes nappal elotte.Sajnos nauluk az lett a vege h ez miatt nem lett eskuvo.Most tervezik ujra de csak 2 tanuval hogy ne legyen sertodes egyik reszrol se.Sajnos nehez az ilyen helyzeteket megoldani remelem neked sikerul valahogy.
2013. jan. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
45%
Ez a nap csak rólatok szól! Úgy kell csinálnod, hogy örömmel gondolj vissza erre a napra, és ne haraggal! Mond el a legjobb barátnődnek, hogy félsz a cirkusztól, és nem tudod, mi tévő légy. Már arra is gondoltál, hogy csak a családtagok lesznek jelen, a barátok nem. Talán megpróbál hatni a párjára. Most nem szabad azzal foglalkozni, hogy ki sértődik meg (tudom, könnyű mondani)! Csak magaddal, és a leendő férjeddel törődj! Hidd el, nagyon rossz az, amikor a vendégeknek az esküvőtökről a balhé ugrik be elsőként!!!
2013. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nálunk is félő, hogy balhé lesz. A tesóm esküvőjén a nevelőapa veszítette össze a két örömapát, és iszonyú balhé lett belőle, sírt a menyasszony, és tönkretették az esküvőt. A sok vendég ahelyett, hogy lecsitította volna őket, felszívódott. (Sőt, valaki tovább biztatta őket egymás ellen.) Egy páran próbáltuk a feleket csitítani, de nem nagyon tudtuk, mert túl fiatalok voltunk mi ehhez, nem volt tekintélyünk a szemükben.

Azt semmiképp nem tenném meg, hogy emiatt a saját apámat nem hívom el, ezért mi úgy fogjuk csinálni, hogy meghívunk valakit, aki "jó nagy darab", erős és ügyes is, és szépen kitessékeli az ilyen veszekedőket (akivel amúgy tök jó barátságban vagyunk párommal együtt). Illetve más erős és határozott embereket is meg fogunk kérni, hogy lépjen közbe, ha kell.

A másik, amit fogunk tenni, hogy az anyakönyvi hivatali pezsgőn kívül nem lesz alkoholos ital. A tesóm esküvőjén is az volt a baj, hogy a nevelőapa szándékosan leitatta a két örömapát. Tesóm direkt nagyon kevés alkoholt rendelt, hogy ne legyen balhé. Erre a nevelőapa meghívta a saját pénzén a két örömapát, hogy igyanak, pedig tudta, hogy mindkettő balhés, ha iszik. Alkohol nélkül viszont aranyosak, szelídek, úgyhogy mi ezt fogjuk választani. A pezsgő az alap, hogy mégis legyen valami, de mi megmondjuk minden egyes vendégnek (illetve már mondtuk a legtöbb embernek), hogy ne hozzon alkoholt, és ne is várjon, mert nem lesz felszolgálva. Az étteremnek pedig meg lesz mondva, hogyha alkoholt mernek valakinek adni, akkor nem fizetjük ki a kajának az árát sem. A vendégek megértik, hogy nem lesz alkohol (beszéltünk már velük erről), mert ismerik Apukámat, és a Párom Apukáját is, és senki nem akarja, hogy ők ketten is úgy összevesszenek, mint a tesóm esküvőjén Apa meg a másik apuka.

Nem tudom, van-e ilyen "kidobónak alkalmas" férfi a baráti körödben, és vagytok-e annyira jóban, hogy megérti-e, hogy "kidobófiúnak" kéritek fel. Végül is mások is kapnak feladatot egy esküvőn, szokás besegíteni (koszorús lány a szervezésbe, nő rokonok a főzésbe, sütésbe, díszítésbe, sminkelésbe stb.). Bár ez inkább falun, kisvárosban szokás, de egy nagyvárosban is lehet, ha jó a kapcsolat az emberekkel. Legrosszabb esetben a pincéreket kell erre felbérelni, azon kevésbé sértődik meg az illető, akit kiraknak, mert nem azt mondja, hogy "Ki ez én nekem, hogy kirakjon?", hanem azt fogja gondolni, hogy "Ez az étterem nem engedi, hogy veszekedjek."

Az alkoholról pedig... aki nem érti meg, hogy nem berúgni jöttetek össze, hanem felhőtlenül szórakozni veszekedés nélkül, az nem is igazán szeret titeket, mert az csak magára gondol.

2013. jan. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
44%
12:01-es vagyok. Azt kihagytam, hogy nem vagyunk cigányok, a tesóm családja sem cigány, mégis képesek voltak veszekedni - ez nem az etnikán múlik, hanem az etikán.
2013. jan. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!