Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha a párom az esküvőnk után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párom az esküvőnk után kapja meg a doktori címét, az az én nevembe is automatikusan bekerül, vagy kérvényezni kell?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a nevem az esküvő után Horváthné Nagy Ilona. Leszek dr. Horváthné Nagy Ilona?

2013. jan. 20. 14:42
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem kerül be a te nevedbe is.
2013. jan. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

"Horváthné Nagy Ilona" Anyumat így hívják :D

Amúgy nem,a te nevedbe nem kerül bele!

2013. jan. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem egyáltalán nem kerül be, én legalábbis erről még nem hallottam. Ha pl egy doktornak wécésnéni a felesége akkor őt is Dr. Kovács Piroskának fogják hívni??
2013. jan. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen felesleges nagyzolás a te nevedben szerepelnie a nem általad megszerzett doktori címnek.
2013. jan. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%

Utolsónak: Igen, ha vécésnéni, akkor is bekerülhet a nevébe! Lehet Dr. Nagyné Kiss Piroska, mert a férja Dr Nagy István.

Ha Ő a doktor, akkor Nagyné Dr. Kiss Piroska lehet a neve.


Kedves kérdező: Nem tudok segíteni, de szinte biztos, hogy nem automatikus a dolog, hanem kérvényezheted, hogy bekerüljön a nevedbe.

2013. jan. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
19%
he? :D
2013. jan. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%

Kérvényezni kell, miután a férjednél már bejegyezték.

De különben szerintem is felesleges nagyzolás...

2013. jan. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
19%
Te nem leszel doktor. Nem vagy jogosult a Dr. előtag viselésére.
2013. jan. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

"168/1999. (XI. 24.) Korm. rendelet


a személyazonosító igazolvány kiadásáról és nyilvántartásáról


30. §

(4) Ha a házasságot kötött nő férje nevét a házasságra utaló „-né” toldattal viseli, a saját jogán szerzett doktori címe a férjes neve után jegyezhető be.


(5)94 Ha mindkét házastárs jogosult a doktori cím használatára, a feleség személyazonosító igazolványába a férj doktori címe csak akkor jegyezhető be, ha a feleség a férje teljes vagy családi nevét a házasságra utaló toldással viseli a házasságról, a családról és a gyámságról szóló törvény házassági névre vonatkozó rendelkezéseinek megfelelően.


(6)95 A személyazonosító igazolvány családi név és utónév - születési családi név és utónév - rovatába a saját jogon szerzett több doktori cím közül csak egy jegyezhető be.


(7) Tudományos fokozat - a doktori cím kivételével - a személyazonosító igazolványba nem jegyezhető be."

2013. jan. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
16%
Amúgy aki kicsit is tisztában van azzal, hogy manapság kik kaphatnak doktori címet,akkor rájöhet, hogy sz@rt sem ér az egész. Egyetemen voltak olyan tanáraim,akiknek doktori címük volt, én maximum lapátot adtam volna a kezükbe, nem szikét.
2013. jan. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!