Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha a párom az esküvőnk után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párom az esküvőnk után kapja meg a doktori címét, az az én nevembe is automatikusan bekerül, vagy kérvényezni kell?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a nevem az esküvő után Horváthné Nagy Ilona. Leszek dr. Horváthné Nagy Ilona?

2013. jan. 20. 14:42
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
38%
ezt tök ciki így felvenni. és ha megkérdezik miből doktoráltál? süllyednék mélyen, MÉLYEN a földbe, hogy "nem, hát tetszik tudni a férjem..." halálos égés
2013. jan. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
52%
Kedves válaszolók! Tényleg nem tudtok szöveget értelmezni? Nem az volt a kérdés, hogy szerintetek ciki-e felvenni a Dr-t a névbe? Mi a ráknak kell ítélkezni mások felett? Van egy olyan érzésem, hogy akik így fujjognak, azoknak nem hogy doktori címük, de büfézsakos diplomájuk sem lesz sosem.
2013. jan. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
33%
Nem az ciki, ha felveszi a férje HIVATALOS nevét, hanem, ha valaki a dr. XY-né hallatán megkérdezi, hogy a Kérdező miből doktorált. Az ciki a kérdés feltevőjére nézve, nem is kicsit.
2013. jan. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem meg annak kellene elsüllyednie a szégyenében, aki megkérdezi, hogy "miből doktoráltál?", Nem tudja, hogy ha a férj neve előtt van az a dr., akkor az a férj érdeme?
2013. jan. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
36%
Utolsónál a pont, elég sötét az akinek ez nem egyértelmű.
2013. jan. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem mindenki tudja értelmezni, de épp ezért ciki, mert az a férj érdeme, ne a feleség ékeskedjen már vele.

Vannak ilyenek a környezetemben, akik felvették hogy nagyzoljanak, és azt tapasztalom hogy igenis ciki, nincs jó véleménnyel róluk a környezetük. Én már csak ezért sem vettem fel.

Különben sem leszek attól több, ha látják hogy egy doktor a férjem.

Ez az "írjuk ki magunkra, hadd lássák" olyan proli szokás.

2013. jan. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
72%
Viszont lehet, hogy engem kicsit zavarna, hogy a férjemet dr. Nagy Zoltánnak hívják, engem meg Nagy Zoltánnénak. Olyan, mintha két másik ember lenne. Én a dr. felesége lennék, nem a simáé, és nem nagyzolás képen, hanem mert a férjem az, aki. Szóval nem tudom, én is elgondolkoznék, hogy hogy is legyen...
2013. jan. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
70%
Ha a férj neve dr. Kis János, akkor a feleségé dr. Kiss Jánosné és nem Kis Jánosné. Ugyanis a férjnek onnantól kezdve, hogy ledoktorált, a teljes, hivatalos neve dr. Kis János. Ez nem nagyzolás kérdése. Nem értem, mi nem érthető ezen.
2013. jan. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
68%
Bocsánat, természetesen az összes Kis egy s betűvel :-)
2013. jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
76%
Egyáltalán nem ciki, nem értem miért írtok ilyeneket. Bár tudom, hogy ennek semmi köze az alapkérdéshez, de szerintem ha valaki férje doktor, legyen benne az ő nevében is. Az a felvetés pedig, hogy "jaj mi lesz ha megkérdezik miből doktoráltál" szerintem teljes mértékben a kérdés feltevőjét minősíti, egyértelmű ilyenkor, hogy nem te vagy doktor. Persze más kérdés, hogy az iratok lecserélése macera.
2013. jan. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!