Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő utáni névváltoztatás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő utáni névváltoztatás?

Figyelt kérdés

Párommal külföldön házasodtunk össze, akkor megtartottam a lánykori nevemet, most viszont meggondoltam magam és szeretném felvenni a férjem nevét.

Jelenleg külföldön vagyunk, hazamennék egy hónapra, annyi idő alatt el lehet intézni? A névváltoztatáshoz kell majd a minisztériumi engedély? Vagy hogyan lesz?? A válaszokat előre is köszönöm!


2013. jan. 23. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Èn ugyan ìgy voltam, utòlag vettem fel fèrjem nevèt! Igazàbòl annyi, hogy viszed a hàzassàgi anyakönyvi kivonatot az anyakönyvvezetőhöz, illetèket fizetsz, ès ennyi. Nekem, mivel kis vàrosba lakom, kb 1òra volt, okmànyirodàval együtt! Ehhez nem kell màs engedèly :) nyilvàn azonnal nem kapsz ùtlevelet azonnal az ùj nèvvel, de ha nem lesz időd kivàrni a postàzàst, akkor utazhatsz egyet a kibocsàtò szervhez. :)
2013. jan. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy elég elmenni a nagykövetségre ahol laktok. talán ott is el lehet intézni. de szerintem akkor kapsz tutira választ, ami nem vezet félre, ha felhívod Magyarországon az anyakönyvi hivatalt, ahol intéznéd, és megkérdezed tőlük. max 5 perc és mindent tudni fogsz.
2013. jan. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:
2013. jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)

Első válaszoló: mennyi illetéket fizettél?

2013. jan. 23. 14:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha jòl emlèkszem, 5.000 huf :)
2013. jan. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!! :)
2013. jan. 23. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!