Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért szokott piros lenni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szokott piros lenni a menyecske ruha?

Figyelt kérdés
2012. dec. 17. 00:55
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Hagyományosan a menyasszonyi ruha fehér színe a szüzességet szimbolizálja. A nászéjszakán pedig "asszony lesz a lányból". Régen az anyós még a lepedőt is le szokta ellenőrizni, sőt, bizonyos népeknél még ma is így van ez.
2012. dec. 17. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

Egyáltalán nem "szokott"...


Manapság már mindenféle menyecskeruha létezik! A feleségemé pl. lila-krém volt! Ahogy a esküvő-lagzi egész színvilága is :)

2012. dec. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

2. válaszoló, mikor egyértelmű, mire irányul a kérdés, miért kell tök másról beszélni, és ennek ellentmondani???? ezt sose értettem...



kérdező! ugye elvileg a lány szűz volt, mikor elvette a férj, ami a nászéjszakán megváltozik, és ennek vannak "következményei"... a piros ruha ezt hivatott megmutatni, illetve eltakarni

2012. dec. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És szerintetek egy zöld (kevés feketével) ruha illene menyecskeruhának?

2012. dec. 17. 19:25
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok. manapság már bármilyen lehet a menyecske ruha! :)


nekem a menyasszonyimban is volt fekete, egyetlen vendég volt aki beszól érte, az is utólag... :) akinek nem tetszik, így járt, te érezd magad jól benne, az a lényeg! :)

2012. dec. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ilyen típusú tüllös ruha, csak nincs hátul a "farokrész", és az egész hosszabb, majdnem térdig ér a tüll, kb 20%-a fekete, a többi zöld.

[link]

Igazából még nem tartok ott, de majd szeretném, ha ez a zöld ruha lenne a menyecske ruhám, szerintem felesleges pénzkidobás venni egy másikat, csak hogy piros legyen, amikor már van egy hasonló ruhám. Nem olcsók ezek a ruhák.

Köszi a válaszaidat! :)

2012. dec. 17. 20:38
 7/10 anonim ***** válasza:

A menyasszonyi ruhám krém színű, a menyecske ruhám pedig törtfehér lesz.Piros csak azért lesz benne (kb 5%-ban), mert az megy a Kalocsai mintához amit édesanyám hímez majd rá.Rövid ruha lesz és egyedi, mert nekem ez az ötletem támadt.Fura, de a piros menyecske ruha valahogy eszembe sem jutott.

Nem vagyok híve a fehér menyasszonyi és piros menyecske ruhának, nem akarok álszentnek tűnni, van egy 2 éves lányunk, 8 éve vagyunk együtt, hol van már a szüzesség?:D

Jövő augusztusban esküszünk.

2012. dec. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, ma már az esetek 99%-ban nem szimbolizálja, amit eredetileg. Én majd fehér ruhát szeretnék azért, de ha vaj vagy krém, az se baj :)
2012. dec. 18. 22:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem sem piros lesz,hanem lila. Utálom amúgy is a pirosat! :)
2012. dec. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 annamari69 ***** válasza:
0%
De miért lila(?), aki utálja a pirosat, én mondjuk a lilát nem szeretem. Elég "öregasszonyos" szín, legalábbis nagyanyámék idejében elég sok néni járt lilában. (A lilánál jobban csak a citromsárgát utálom, mármint ruhában, és zöldnek is vannak csúnya árnyalatai).
2013. nov. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!