Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért kell az esküvőn megkérde...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell az esküvőn megkérdezni a pártól, hogy leszel e a feleségem?

Figyelt kérdés
Nyílván nem azért van ott,hogy nemet mondjon ilyen szemszögből nekem nem tűnik túl értelmesnek

#aewrgt
2012. dec. 13. 22:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mert így hivatalos.
2012. dec. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
egyik ismerősöm véletlenül azt mondta, mikor megkérdezték, h kijelenti-e ön T.Á. hogy az itt jelenlévő B.T.-hez feleségül megy, azt mondta, h kijelentem :D aztán javított, h igen :) elfogadták, mivel nem nemet mondott, csak nem helyes szót használt.
2012. dec. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

8-as válaszoló, hadd pontosítsak:

A katolikus rítus szerint is fogadnak örök hűséget, amit te írtál az nem az egész szöveg. Ez a rész csak itt nekünk magyaroknál van, ez egy ősi magyar szokás szerinti esküvői forma, ami nem kötelező eleme a katolikus házasságkötésnek.

Ami viszont kötelező, az a 4 kérdés, amit a pap feltesz mindkét félnek, mely között az az egyik, hogy igéred-e, hogy feleségedet/férjedet tiszteled és szereted, míg a halál el nem választ.

Ami még kötelező rész, az mikor kinyilvánítják a házassági szándékot: "X, Isten szent színe előtt feleségül veszlek/feleségül megyek hozzád!"

2012. dec. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mert a polgári házasság egyfajta szerződés, és a létrejöttéhez a jelenlévő felek együttes igenlő válasza kell.
2012. dec. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"azt mondta, h kijelentem :D aztán javított, h igen :) elfogadták, mivel nem nemet mondott, csak nem helyes szót használt."


na, kíváncsi vagyok, mit fogadnak még el...

"aha, persze"

"miért ne?"

"hát, ha már itt vagyok"

"szerinted, vazze?"

2012. dec. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, a törvény szó szerint annak kijelentését írja elő, hogy házasságot kötnek, tehát bármit, ami igenleges választ jelent. Pl alapból elfogadják, ha egy nemzetiségi vagy külföldi házasuló fél az anyanyelvén válaszol. Ha az anyakönyvvezető beszél az adott nyelven, akkor minden külön cécó nélkül az adott nyelven teszi fel a kérdést, és várja a választ. Ha nem, akkor pl. a házasulandók hoznak az adott nyelven és magyarul értő tolmácsot, aki szintén tanúként eljárva fordít, és ír alá. Szóval lehet szuahéliül is hivatalos magyar házasságot kötni, és maguk a szertartás szabályai is nagyon egyszerűek, n.b. azok százakárhány éve ugyanazok. A bejelentkezést már újraszabályozták párszor, az már elvész a bürokrácia mocsarában, pl. a külföldi dokumentumok fordításait csak az Országos Fordításhitelesítő Iroda ellenjegyzésével fogadják el, ha nem szignálta az adott országban működő magyar külképviselet.
2012. dec. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!