Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért kell az esküvőn megkérde...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell az esküvőn megkérdezni a pártól, hogy leszel e a feleségem?

Figyelt kérdés
Nyílván nem azért van ott,hogy nemet mondjon ilyen szemszögből nekem nem tűnik túl értelmesnek

#aewrgt
2012. dec. 13. 22:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Mégis mit mondjanak? Álljanak ott és semmit se mondjanak :D Az esküvő lényege, hogy hivatalosan is kimondják, hogy házastársak lesznek.
2012. dec. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Ezt a férfi leánykéréskor kérdezi a lánytól...A pártól nem kérdezi sehol, senki...
2012. dec. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

De az. Több okból is. Kezdjük mindjárt az ellenvéleményed cáfolatával! :-))

Még a mai keresztény világban sem biztos, hogy a házasulandók valóban egybehangzó szabad akaratukból állnak oltár elé, vagy jelennek meg a polgármesteri hivatalban az anyakönyvvezető előtt. Bár ha nagy a nyomás, akkor is igent mondhatnak, ha nem akarják igazán.

Meg van úgy, hogy az utolsó pillanatban gondolja meg magát valaki. Ma már el lehet válni, de amikor ez kialakult, akkor az az igen tényleg életre szólt.

2012. dec. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

hmmm ... az érdekes lenne, ha a pártól kérdezné valaki, hogy "leszel a feleségem?" ... a vőlegény meg rávágná, hogy igeeeeeeen viddddddd


az eskető kérdezi a tagoktól külön-külön, hogy "akarod-e ..." ... namármost, ha nem teszi fel a kérdést, akkor miért is mentek oda?

2012. dec. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Ezzel jelentik ki hivatalosan a hatóság és/vagy az egyház előtt, hogy házasságot kívánnak kötni. Attól, hogy egymással közlik, még nem lesznek házasok, de ha az anyakönyvvezető előtt kijelentik, akkor igen.
2012. dec. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nyílván nem azért van ott,hogy nemet mondjon"


Hát nem is. Azért van ott, hogy igent mondjon. Így már értelmesebb? ;)

2012. dec. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%

hát nem kötelező ilyet kérdezni

most voltam egy esküvőn, templomi is volt meg anyakönyvvezetői

a templomin annyit mondott a pap hogy azért gyűltünk össze hogy két lélek Isten színe előtt összeköti az életét (kb. ez volt a lényeg) és hogy esküt tesznek hogy halálukig kitartanak egymás mellett hűségben meg minden másban.

aztán áldás és gyűrűhúzás meg elismételték hogy hűségesek lesznek stb.

semmi olyan nem volt hogy aki tud valamit az most szóljon, meg hogy biztosan akarják-e és hasonlók.

jó ők jártak pár alkalommal a paphoz és gondolom megbeszélték milyet szeretnének.

az anyakönyvezető meg megkérte a házasulandó feleket hogy írjanak alá egy papírt, mondtak egy szép verset és viszlát.

ma már mindent lehet... régen ennek nagyobb súlya volt, nem lehetett elválni ezért kellett annyira megfontolni és ezért hagytak kiskaput hogy még "elmenekülhessen" az utolsó pillanatban ha a szülők kényszerítik (dédmamám korában a parasztok sokszor ahhoz adták a lányukat amelyik család kb. azonos vagyoni szinten volt meg jóban voltak vele nem érdekelte őket mi tetszik a 15-6 éves lánynak )

szóval akkor meg volt az értelme miért

ma már könnyű visszatáncolni, akár pár év után is, kicsit csúnya lesz a másik, vagy házsártos, esetleg akad egy szebb, rögtön el lehet hagyni... tehát ma már ennek nincs értelme, a legtöbb esküvőn el is hagyják ezt a szöveget, csak a prűd amcsi filmekben van mindig ugyanez

2012. dec. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, tévedsz, a hivatalos (polgári) házasság az anyakönyvvezető "X.Y, kijelenti-e, hogy az itt megjelent Y.Z-vel házasságot köt?" illetve "Y.Z, kijelenti-e, hogy az itt megjelent X.Y-nal házasságot köt?" kérdésére két egybehangzó igenleges válasszal jön létre (Csjt 2.§), utána közli az anyakönyvvezető, hogy "én önöket az előttem és a két tanú előtt elhangzott kijelentésük alapján Magyarország családjogi törvénye értelmében házastársakká nyilvánítom". Ez a polgári szertartás kötelező része.

Enélkül a felek nem házasok, innentől viszont akkor is házasok, ha valamelyik mégis megtagadja az anyakönyv aláírását.


Ugyanígy az egyházaknak is megvan a saját ritusuk, benne a kötelező elemekkel, és a választhatókkal, de ez egyházanként különbözik. A multkor volt itt egy vita pl. egy kérdésnél, hogy a templomban fogadnak-e hűséget vagy nem, és az volt a megoldás, hogy a katolikus ritus szerint nem (ott csak azt, hogy el nem hagyja), a református szerint meg igen.


katolikus:

(Először a vőlegény, majd a menyasszony)

Isten engem úgy segéljen, Nagyasszonyunk a boldogságos Szűz Mária és Istennek minden szentjei,

(csak a vőlegény) hogy téged N. szeretlek, szeretetből veszlek feleségül

(csak a menyasszony) hogy téged N. szeretlek, szeretetből megyek hozzád feleségül,

Isten rendelése szerint, az Anyaszentegyház törvénye szerint, és téged el nem hagylak, holtomiglan-holtodiglan semmiféle bajban.

Isten engem úgy segéljen!


református:

Én N. N. esküszöm az egy örök Istenre, hogy K. K-t, kinek jobb kezét jobb kezemben tartom, mint törvényes hitvestársamat, hű és igaz szeretettel kívánom boldogítani. Őt sem egészségében, sem betegségében, sem boldog, sem boldogtalan állapotában hűtlenül el nem hagyom. Vele élek, örvendek, tűrök és szenvedek holtomiglan vagy holtáiglan. Isten engem úgy segéljen


Kérdező, hát valamivel csak el kell ütni az időt, ha egyszer oda kellett menni, nem? Vagy szerinted a "pár be, köszön, aláír, pár ki" lenne a jó?

Egyébként tévedsz, jópárszor megesett már, hogy nem az "IGEN" hangzoll el válaszul, hanem pl. a NEM, vagy gyakrabban, hogy az egyik fél elkezdte a feltételeit sorolni "ha rám iratja a nyaralót, ha..." stilben, vagy szimplán mellébeszélni. Ilyenkor a házasság természetesen nem jön létre. (mondjuk nem lehet küönnyű egy politikusnak házasodni, akinek a vérében van, hogy az egyenes válasz helyett mellédumál:))))

2012. dec. 14. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm nem volt képben a jogi hátteret illetően és poénból nemet mondott. Azonnal javított egy nagy vigyor kíséretében, hogy "csak vicceltem, igen!!".

De már késő volt, egy hónappal tolni kellett, mert jogilag ott megbukott a mutatvány.

2012. dec. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Na ya kedves utolsó, jó dolog a humor, de tudni kell, hogy hol a helye a humorizálásnak... ugye közismert történetek - van belőle pár magyarokat érintő is - amikor az USA-ba való belépésnél az immigration officer kérdésére, hogy "szándékozik-e ön terrorcselekményt elkövetni az USA területén" viccből rávágta, hogy igen... oszt csodálkozott, amikor a saját költségén visszaútra indították rövid úton, és a következő években hiába állt sorba vízumért, mert rákerült a neve a nem kívánatos személyek névsorára... Na, esküvőnél ugye ennyire nem dráma, lehet újra bejelentkezni és kivárni a kötelező várakozási időt, szóval "csak" min. 30 nap veszteséggel jár, ha valaki humorherold...
2012. dec. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!