Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Le kellene mondani emiatt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Le kellene mondani emiatt a templomi esküvőt? Ti mit gondolotk?

Figyelt kérdés

Barátnőm kikérte a véleményem de nem vagyok biztos mit tanácsoljak neki.


Nem katolikus sem ő, sem a párja de a család miatt szeretnének templomi esküvőt. Most vannak túl a 3. jegyesoktatáson és úgy érzik, hogy ez az egész csak képmutatás, ők nem hisznek benne. Nem éltek eddig sem hívőként, ezután sem fognak és a gyerekeiket sem ebben a szellemben fogják nevelni.

Emiatt gondolkoznak azon, hogy lefújják a templomi esküvőt de félnek a család reakciójától.


Ti mit tanácsolnátok?


2012. okt. 11. 19:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
42%

Figyelj, mi egyikünk se vagyunk vallásosak, a szüleink azok. Ráadásul én református, ő katolikus, mindkét család ragaszkdott a saját egyházi esküvőjéhez, úgyhogy elég viccesen úgy jött ki, hogy pont mi, aki baromságnak tartjuk a vallásokat, két templomban esküdtünk.

Én úgy voltam vele, hogy fontosabb a családi béke, meg amúgyis, próbáltuk nem a vallási oldalát nézni, hanem azt, hogy a család, barátok és az ismerősök előtt megesküszünk egymásnak, hogy hűségesek leszünk, kitartunk, szeretni fogjuk egymást, míg a halál el nem választ. És ez, ha vallásos vagy, ha nem szép dolog. Mert a polgárin, csak kijelented, hogy elfogadod, de nem ígérsz semmit.

Az az igazság, hogy végül jól sült el a dolog, sőt, a katolikus esküvőn(ami ellen a legjobban kapálóztam) még meg is hatódtam és teéjesen pozitiv élmény maradt, míg a polgárira alig emlékszem.

Szóval szerintem nem kell miatt feltétlenül lemondani a templomit. A család örül, ők meg megfogadják egymásnak, hogy midnig ott lesznek egymásnak, jóban-rosszban.:)

2012. okt. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de nálunk a polgárin is kellett hűséget fogadni, eleve úgy mondta a nő a szöveget, hogy hűséges leszel, jóban rosszban nem hagyod el....legalábbis nálunk ez volt.
2012. okt. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%

Mi is csak megkeresztelve vagyunk,én katolikus,párom református,nem hiszünk istenben,mégis 2 tempomban is megesküdtünk.Nekünk lettek csodaszép képeink,a szülők nagyszülők pedig örültek.

Képmutatás vagy sem,ez van.

Én nem mondtam le,bár volt nem egy jegyesoktatás ami után jókat mosolyogtunk,hogy na persze.

2012. okt. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

én sem akartam, de nem bántam meg. Katolikusok vagyunk, de vagyunk gyakorló katolikusok, volt templomink és jobb volt, mint a polgári. Ha ők nem akarnak, nem kell tartani, nem róluk szól. Viszont a férjem családjában az idősebbek sokat jártak templomba, és szerették volna látni, hogy a fiúk az Úr áldását is kéri, és az én apukám is szeretett volna a templomba bevezetni. Az életemből egy 30 percet vett el, és megérte, mert szép volt, nem lettem tőle kevesebb és láttam a rokonok arcán a büszkeséget is. Semmibe nem szóltak bele, egyet kértek, hagy lássanak bennünket templomban. Sajnos a férjem nagymamája 3 hónappal az esküvő előtt elhunyt, de már csak miatta is akartuk. Mondd el neki mindkét dolgot azt gondolom.

1. az ő döntésük, nem másról kell szólni

2. viszont nem tart sokáig és szép is, nem fáj, meg lehet adni ezt az örömöt a rokonoknak.

Majd ők eldöntik, hogy mit akarnak :) De ha nagyon nem akarják, akkor nyugodtan fújják le, hiszen róluk kell, hogy szóljon.

2012. okt. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A világon az egyik legfontosabb az, hogy ez ember mindig ŐSZINTE legyen mind magával, mind a környezetével. Ha úgy érzik, hogy nekik nem fontos a templomi esküvő, és a gyerekeiket sem szeretnék ilyen szellemben nevelni, akkor ne tegyék!


A család felháborodása... a saját életük, a saját házasságuk, nem? Akkor ne a család, meg bárki más véleménye miatt tegyenek bármint. Felnőtt emberek. A hazugság pedig nem szép dolog. Annál feltétlenül jobb őszintén megmondani, hogy nekünk ez nem fontos.

2012. okt. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!