Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Le kellene mondani emiatt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Le kellene mondani emiatt a templomi esküvőt? Ti mit gondolotk?

Figyelt kérdés

Barátnőm kikérte a véleményem de nem vagyok biztos mit tanácsoljak neki.


Nem katolikus sem ő, sem a párja de a család miatt szeretnének templomi esküvőt. Most vannak túl a 3. jegyesoktatáson és úgy érzik, hogy ez az egész csak képmutatás, ők nem hisznek benne. Nem éltek eddig sem hívőként, ezután sem fognak és a gyerekeiket sem ebben a szellemben fogják nevelni.

Emiatt gondolkoznak azon, hogy lefújják a templomi esküvőt de félnek a család reakciójától.


Ti mit tanácsolnátok?


2012. okt. 11. 19:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Az ő esküvőjük és pont. Ne az legyen már, amint anyuka, apuka akar, hanem amit ők. Erről szól(na)...
2012. okt. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem gond, ha lefújják, sőt...

Az menjen templomba házasodni, aki tényleg úgy is érzi, díszletnek lehet mást is találni, viszont aki hívő, annak rosszul esik valahol, hogy puccparádénak használja a templomot, és azt se tudja, hogy mi történik ott.

2012. okt. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Hat akkor tenyleg kepmutatas....nem kellene... en szemelyszerint hivo vagyok es ha a csalad azt szeretne hogy ne legyen templomi eskuvo biztosan nem hagynam!!!!! Az ok nagy napjuk...nem ugy kellene elindulni az eletbe, hogy mar az eskuvon azt teszik amit nem szeretnenek...
2012. okt. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Nem is értem hogy adhatja Őket össze a pap...nekünk kellett a keresztelkedési papír is. Mint írtad nem katolikusok. Ezt nem értem. Akkor a család sem? (szülők)
2012. okt. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Nekünk sem volt templomi esküvőnk, mert nem vagyunk vallásosak. Volt egy kis duzzogás a férjem családja részéről. Az anyukája vallásos családból származik, ő is az. A sógornőmék is De a férjem nem. Nagymamája azóta nem kedvel igazán :)

Mi sem akartunk képmutatásból ott állni egy órát. Mindenki megemésztette a dolgot.

2012. okt. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Bocsánat: "hivatalosan" katolikusok, meg vannak keresztelve és voltak elsőáldozók is, de nem élnek katolikus életet.


A szüleik, nagyszüleik igen.

2012. okt. 11. 20:09
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
szerintem jobb a békesség. ha nekik nem jelent ez semmit, akkor az sem fog bennünk mély sebet ejteni ha lesz... persze, így részükről ez képmutatás a vallás felé, viszont tiszteletadás a szüleik felé. csinálják meg a szüleik iránt érzett szeretetből, tiszteletből. (és hoppá, itt már találtunk is egy közös pontot azzal amit a katolikusok sok egyéb mellet oktatnak)
2012. okt. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
18%
ismeros helyzet de nem muszály lefujni azért még nem fog kelleni hívonek lenni mert hát az elott sem éltek ugy.
2012. okt. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Én lefújnám. Ha nem érzi jól magát az ember az oltár előtt, akkor ne csinálja, még a család kedvéért sem.


Ismerősömék meg pont az ellentéte volt, ők akartak templomi, de csak azért, hogy legyen, viszont megmondták a papnak, hogy hagyjon el minden sallangot, így templomi ceremóniát letudták fél óra alatt (de lehet annyi se volt). Persze azóta már elvált az akkori férjétől, viszont az egyház szemében még házasok, de a csaj már úgyse akar több templomi esküvőt.

2012. okt. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Soha nem értettem, hogy aki nem vallásos az miért megy a templomba kérni a pap áldását? Lehet, hülyén halok meg, de tényleg nem értem...ha nem hisznek Istenben, akkor ne menjenek az Isten házába kérni az Isten áldását...egyszerű.
2012. okt. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!