Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nagyon hosszú lenne, ha így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon hosszú lenne, ha így venném fel a férjem nevét?

Figyelt kérdés

Mindenképp felveszem a párom nevét, csak nem tudom, hogyan kellene. A kötőjeles megoldás nem tetszik, és azt sem szeretném, ha az én vezetéknevem vagy keresztnevem eltűnne. Így két megoldás van:

Nagyné Vadas Ilona

Nagy Gáborné Vadas Ilona

Az igazi nevünk persze nem ez, de a szótagok és a hangzók stimmelnek.

Nekem talán a második verzió a szimpatikusabb, csak attól tartok, nagyon hosszú lenne. Szerintetek?

Az elsővel az a gondom, hogy nem akarom, ha az emberek, mint Nagyné utalnának rám, és kész.

Mit gondoltok?


2012. aug. 30. 09:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azért bírom, hogy néhányan semmibe veszik, amit a leírásban ír a kérdező: hogy mindenképp megtartom a vezetéknevem ("vedd fel a férjed nevét, Nagy Ilona!) illetve hogy a kötőjeles megoldás nem tetszik ("miért nem veszed fel kötőjelesen?")... Kötőjelesen azért nem veszem fel, mert a nevemben már így is 4 A betű van, ehhez vegyem még hozzá a férjem vezetéknevét, ami szintén A betűs? A -né megoldás legalább megtöri ezt az A-rengeteget.

Amúgy az, hogy azért legyen hosszú, mert így nem lesz még egy ilyen, nem fontos, mert eleve különleges nevem van, nincs még egy ilyen Magyarországon tudtommal. Ezért sem vagyok hajlandó elhagyni sem a vezetéknevem sem a keresztnevem.


Amúgy szerintem simán Nagyné leszek. Igazatok van, hogy ha a teljes nevét felvenném, akkor is Nagyné lennék mindenkinek.

De azért még gondolkodom rajta kicsit, van még egy hetem :)

2012. aug. 31. 09:42
 12/17 anonim ***** válasza:
a Vadas név miért volna ritka?
2012. aug. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én meg azt bírom, hogy a "mit gondoltok?" kérdés után kiakad a kérdező, ha leírjuk, mit gondolunk. :D
2012. aug. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"a Vadas név miért volna ritka?"


-"Az igazi nevünk persze nem ez, de a szótagok és a hangzók stimmelnek."

2012. aug. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

De most komolyan! Írom a kérdés leírásában, hogy a Nagyné V. I. meg a Nagy G.né V. I. között vacillálok, és hogy a többi nem jöhet szóba, erről a kettőről mit gondoltok, és ennek ellenére mindig van 1-2 ember, aki csakazértis a magáét mondja XD. Engem tényleg érdekel a véleményetek, azért is kérdezek, de miért kell richtig azt mondani, ami nem érdekes a kérdés szempontjából?

Megkérdezed, melyiket szeretem jobban, az almát vagy a körtét, én pedig közlöm, hogy az epret, akkor aztán sokat segítettem neked... XDD

Ja, és tényleg nem Vadas a vezetéknevem, de hasonló, és elég ritka. A keresztnevemmel meg pláne, ami szintén ritka, pláne a korombelieknél (26 vagyok). Szóval a kettő kombinációjából csak én vagyok Magyarországon :). A párom vezetékneve sem olyan gyakori amúgy, de semmi pénzért nem hagynám el a családnevemet, mert nagyon szeretem, csakúgy mint a családomat, ahonnan ered, és velem meg a húgommal sajnos kihal a mi águnk ezen a néven. :(

2012. aug. 31. 14:17
 16/17 loorien ***** válasza:

Azert, mert olyan ez mint amikor a Legyen On is milliomosban a computeres segitseget bevetette a kerdezo, s az elvette a C es D valaszt, amikor a kozonseget is megkerdezi, meg mindig lesz, aki C-t es D-t nyom :)

Most mondhatnam en is okosan, hogy maradj Vadas Ilona :)

A ket variacio kozul en is Nagyne Vadas Ilona mellett dontenek ebben az esetben, rovidebb es ha a hangzok stimmelnek, akkor a "ne" tenyleg megtori a sok A-t, nem kell meg hozza a hangzas miatt a parod keresztneve. S valoban, akik ismernek, ugyis le fogjak roviditeni.

2012. aug. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én kérek elnézést valószínűleg elfelejtettem a szöveget mire végigolvastam a kommenteket.
2012. aug. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!