Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nagyon hosszú lenne, ha így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon hosszú lenne, ha így venném fel a férjem nevét?

Figyelt kérdés

Mindenképp felveszem a párom nevét, csak nem tudom, hogyan kellene. A kötőjeles megoldás nem tetszik, és azt sem szeretném, ha az én vezetéknevem vagy keresztnevem eltűnne. Így két megoldás van:

Nagyné Vadas Ilona

Nagy Gáborné Vadas Ilona

Az igazi nevünk persze nem ez, de a szótagok és a hangzók stimmelnek.

Nekem talán a második verzió a szimpatikusabb, csak attól tartok, nagyon hosszú lenne. Szerintetek?

Az elsővel az a gondom, hogy nem akarom, ha az emberek, mint Nagyné utalnának rám, és kész.

Mit gondoltok?


2012. aug. 30. 09:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Nyugodtan vedd fel így, semmivel sem rosszabb vagy jobb, mint a kötőjeles változatok.
2012. aug. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első jobb. a 2.kal csak is az a baj,.hogy túl hosszú, de ha neked az tetsuik jobban, akkor választd a másodikat.
2012. aug. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én Nagyné Vadas Ilona lettem, és Nagynénak hívnak ismeretlenek.

Új munkahelyen szólt nekem a személyzetis, h Nagyné, és kissé rosszul lettem tőle...

Szerintem ha a hosszabb verziót választod, akkor is Nagynénak fognak hívni, az emberek egyszerűsítenek, és ez a kézenfekvő, sajnos.

2012. aug. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyné Vadas Ilonaként venném fel. A másik név nagyon hosszú és igaza van annak, aki azt írta, hogy a hosszabb névvel is Nagyné lennél.
2012. aug. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is Nagyné Vadas Ilona vagyok, de szinte soha nem használom az asszonynevemet, mindenhol Vadas Ilonaként mutatkozom be.

9 éve vagyunk házasok.

2012. aug. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyné Vadas Ilona :)
2012. aug. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

Nekem jóval hosszabb nevem van, mint az, hogy Vadas Ilona. De mégis felvenném úgy, hogy Kiss Józsefné Vadas Ilona. Tehát egybe minden. Nekem tetszik, hogy hosszú! Meg ad egyfajta egyediséget, ilyen névvel kevés az esély, hogy él még valaki rajtam kívül.

Persze mérlegelni kell, attól is függ, hogy mennyit kell aláírni hivatalosan, mert akkor könnyen megbánhatja az ilyen döntését valaki.

2012. aug. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha egyszerűen felvennéd a férjed családnevét. Nagy Ilona.
2012. aug. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, ebben a kérdésben miért kell lepontozgatni valakit??? Itt tényleg semmi értelme, ha valami nem tetszik, írja le, hogy mivel nem ért egyet, de ne pontozgasson már mindenki háta mögött! (nem rád célzok kérdező, ne értsd félre, hanem arra, aki csinálja)
2012. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

Nagy-Vadas Ilona. és még derűt is csalhatnál az emberek arcára :D najó, tudom kamunevek, de azért vicces :)


nekem, ha muszáj lenne csak kötőjellel venném fel az uram nevét, mert semmilyen -né nem szeretnék lenni. talán Király-vagy Hercegné, mert az vicces, de a saját nevemhez ragaszkodom. az volt a karszalagomon, az lesz a fejfámon.

2012. aug. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!