Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Angliában szeretnénk házasságo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Angliában szeretnénk házasságot kötni, milyen teendőink vannak?

Figyelt kérdés
Az kicsit bonyolult lenne, hogy magyarországon intézkedjünk innen kintről. Van valaki aki esetleg tudja, hogy angliában hogy zajlik egy esküvői szertartás? Milyen papírok kellenek hozzá? Eggyáltalán köthetünk e házasságot itt kinn, ha még nem vagyunk állampolgárok? Köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 21. 19:32
 1/3 Nikcsi ***** válasza:
100%

Szia!


Mi is hasonlo cipoben jarunk. :) Azt tudom tanacsolni hogy menjetek be a helyi register office-ba (ahol szuleteseket, elhalalozast regisztralnak, valamint hazassagot kothetsz), ott szerintem tajekoztatnak majd.

Mi is megyunk a heten. :)

De en mar utanaolvasgattam a neten, szuletesi anyakonyvi kivonat azt hiszem kell, de nem volt egyertelmu. De kotni, kothettek ez biztos, csak nem lesz egyszeru es itt is van varakozasi ido.

A legjobb ha tenyleg ti is megkerdezitek, ahany hely, annyi szokas. :)

2009. júl. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem, hogy mindketten magyar állampolgárok vagytok?

Először is kell a magyar követségtől egy nyilatkozat, angol nyelvű, hogy a magyar állam beleegyezik, hogy külföldön kössetek házasságot. Ez a magyar nagykövetségen tudjátok kérni és 6 hónapig érvényes.

Utánna az összes létező papirodról hivatalos angol nyelvű forditás.

Igazolás Mo-ról, hogy nem vagytok jelenleg házasok. Ezt sajnos a lakóhely szerinti jegyzőtől kell kérni, személyesen MO-n.

Aztán ha vannak válási papirok, az eredeti angol nyelven. Továbbá igazolás, hogy van hol laknotok, van fizetésetek és fizetitek az adót. Természetesen angol nyelven.

A várakozási idő 3-6 hónap a bejelentéstől.

Nekünk ezek kellettek.

Ja. És tolmács a szertartáshoz, ha nem beszél valamelyikőtök angolul.

2009. júl. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, valószínű, inkább magyar esküvő lesz, ahhoz nem kell ennyi minden.Szép napot, és sok boldogságot!
2009. júl. 23. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!