Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan lesz a muszlim férfiakn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lesz a muszlim férfiaknak több felesége?

Figyelt kérdés
Nem tudok sokat a vallásról. Először elvesznek egyet, aztán már házason elkezdenek udvarolni másik nőnek is? Vagy hogy megy ez náluk?
2012. júl. 26. 20:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Egyébként az akkori társadalomban nem volt az asszonyok között olyan féltékenykedés, mint a mai nyugati nők között. Testvéri szeretet volt köztük. Ugyanúgy, ahogy normális esetben a testvérek sem féltékenyek a szülői szeretetre, ha az megoszlik köztük, és a többi tesó között."


Ezt honnan tudod? Általában a férfiak írtak az akkori időkről. Elképzelhető persze, a nők "összetartottak". De arab ismerőseimtől én úgy hallom, erős hierarchia áll fenn közöttük.

"Rangsor". Ahogy említettem, fentebb, mintha a férfi lenne a gyár főnöke, ők meg a dolgozók, akik versengenek az "előléptetésért".

2012. júl. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanúgy, ahogy normális esetben a testvérek sem féltékenyek a szülői szeretetre, ha az megoszlik köztük, és a többi tesó között"


Ez viszont közel sem normális eset. Mármint párkapcsolatra kivetítve. A férfi nem a nő "apukája". :)


De én például normális "nyugati nőként" sem vagyok féltékeny típus, abszolút de nem. :) Sőt! Úgy vagyok vele, hogy ha megtudnám, csal a párom, a kisujjamat sem mozdítanám: kinyitnám neki az ajtót, és sok szerencsét kívánnék. Ha neki a másik kell, hozzá költözhet nyugodtan. Egyrészt, találnék másik partnert. De ha nem, akkor sem tudnék tovább ragaszkodni hozzá, egy percig sem.

Még csak nem is veszekednék vele: mert nem lenne értelme annak sem tovább. :)


Ezzel persze tisztában is van. :)

2012. júl. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Kedves "utolsó pár hsz-t író(k)". (De szép megnevezés :))

Muszlim vagyok, és belülről látom a dolgot. Sajnos a mai nyugati világ nagyon leegyszerűsíti és lesarkítja a dolgot. ez nem ennyire fekete és fehér.


Vannak olyanok is, akik ismernek pár muszlim házaspárt, és messzemenő következtetéseket levonnak. Ez ugyanúgy rossz, mint ha egy arab ismerne pár európai párt, és abból leszűrné, hogy a keresztény vallásban milyen szabályok vonatkoznak a házasságra.


Hidd el, ha mindkét fél mélyen vallásos muszlim, akkor annál szebb házasság nincs a földön. (Tapasztalat.:))

2012. júl. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: itt a "bibi". :)


Különben egyetértek, ebben a formában. A legtöbb vallás lényege, és társadalmi lecsapódása azonban nagyon nem ugyanaz. Nézd meg a kereszténységben, mit tanított Jézus. És nézd meg a vallásháborúkat, boszorkányégetéseket, stb.


Gondolom nálatok is hasonló a helyzet. "Ha mélyen vallásos". Igen. A ti vallásotok szerint is bűn a gyilkosság, és tisztelni kell a nőket, meg kell becsülni.


Például nálunk, keresztényeknél is van hasonló történet: Jézus szerint bűn a hűtlenség, mégsem "engedi" megkövezni a férjét megcsaló fiatalasszonyt. Megbocsátást hirdet, egymás megbecsülését, és egyenlőséget Isten előtt.


Summa summárom: a legtöbb vallás esetén, az igazán, mélyen vallásosak, akik szívük mélyén azok, boldogok, és boldogságot tudnak egymásnak is adni!


Ezzel a részével én egyet is értek.

(Azzal együtt, hogy ez vallás nélkül is létrejöhet).


Csak a társadalmi vetülete nem mindig így jön össze. Az emberek többsége egy vallásból a számára előnyös momentumokat ragadja ki, illetve úgy értelmezi.

2012. júl. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Láttam például több kérdést is abban a témában, hogy hogyan lehetne európai férfiként muszlim szokások szerint élni (de csak a szokások voltak fontosak!), mert akkor több felesége lehet, és megölheti az asszonyt, ha hűtlen.


Komment? :)

2012. júl. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Igen, megölheti az asszonyt, ha hűtlen, de hűtlen férjre is ugyanez a sors vár. Viszont fontos tudni azt, hogy az iszlámban megengedett a válás. Pont azért, hogy két boldogtalan társnak ne kelljen egymás mellett kínlódni, ha nem működik a dolog. Az iszlám szerint a válás a legutálatosabb megengedett dolog Allah előtt. Tehát megfontoltan kell házasodni, és csak nyomós okkal válni.


Nagyon igazad van abban, amit írsz. Az iszlám elítéli a terrorizmust, és a barbárságot. Hidd el, ezek a dolgok messze állnak tőlünk, és mi ítéljük el legjobban ezeket az "embereket", hiszen miattuk tartanak, félnek tőlünk.


A kereszténységet, és az igaz vallásos híveit nagyon tisztelem. És valóban, a kereszténység nem egyenlő a pedofil papokkal, a bűnbocsátó cédulákkal, a keresztes hadjáratokkal. Soha, semmilyen vallásban nem szabad általánosítani.

2012. júl. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

És a gyakorlatban hogyan működik ez? Valóban megkövezik a férfiakat is? A nők valóban el tudnak válni? Csak mert azt hallottam, hogy nem nagyon, mindez nehezebb, vagy egyenesen lehetetlen számukra.


A többiben egyetértünk. Így van, nem a vallásokkal lenne a baj, hanem azokkal az emberekkel, akik visszaélnek velük "saját hasznukra". :)


Azt is elhiszem, hogy az igaz hívők nálatok is elítélik az öldöklést, terrorizmust, mint ahogyan az igazi keresztényeknek is fájnak a hasonló dolgok. Erőszakos hittérítések, vallásháborúk, hatalmukkal visszaélő papok, stb.

2012. júl. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszi a kimerítő válaszokat! :)

Írjatok még, ez érdekes. :)

2012. júl. 28. 09:56
 19/19 anonim ***** válasza:

Kedves 17!


Nyilván a valóságban nem mindenhol működik ez így. Főleg, ha valaki vallásilag tanulatlan, vagy primitívek. De ez mindenhol így van. Ahogy olvasom a GYK-t, itt sem mindig könnyű a válás.

Nagyon fontos, hogy az ember megválogassa a barátait, és példát mutassanak egymásnak.

Elmondok egy válást, úgy, ahogy itt zajlik. Az esküvő előtt a menyasszony nagy értékben kap aranyat az anyósától, apósától, és a férjtől. Az imám (monjuk úgy: pap), az esküvőkor megkérdezi a menyasszonyt, hogy elfogadja-e ezz az aranyat, és elég-e neki. Azért kérdezi, mert ez az arany arra szolgál, hogy ha válnak, akkor ne legyen nincstelen, hanem legyen egy kis kezdőtőkéje. Ehhez a férj nem nyúlhat.


Persze más kérdés, hogy mi van, akkor a nincstelen a vőlegény, de olyankor a rokonság dobja össze neki.

2012. júl. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!